Férfi NB I: Hazai sikerek a rájátszás nyitányán
20
2019
2019. május 20.  |  10:00

Három negyed alatt eldöntötte a Körmend

A rájátszás negyeddöntőjének egyik párharcában az első helyezett Egis Körmend találkozott a nyolcadik helyen végző Sopron KC-val. A play-off első meccsének egyértelmű esélyese a vasi együttes volt, mely veretlen volt hazai pályán az idei szezonban.

A Körmendnek sikerült meglépnie az első percekben, Ferencz triplájával 11-5-re léptek meg a hazaiak. A túloldalon azonban Lemar tarthatatlan volt ebben a szakaszban, pontjaira építve gyorsan visszajött a Sopron. A játék képe a folytatásban sem változott, négy pontos előnyt szerzett a vasi együttes (27-23).

Csorvási pontjaival indult a második negyed, miközben Warner talált be a soproniak részéről. A fiatal Takács hárompontosa után 37-28-ra vezetett a Zollner-legénység. Elkezdtek hullani a triplák, Warner kosarára Price válaszolt, majd Supola jött a vendégektől. Nyolc pont körül állandósult a hazai előny, ám az első félidő végéig még sikerült erre rátenni (56-44).

12-3-as rohammal indította a második félidőt a Körmend, így Sabáli Balázsnak bő két perc után időt kellett kérnie. Nem vettek vissza a tempóból a vasiak, a Sopron pedig teljesen szétesett. Price és Hammonds szállította a pontokat, miközben a különbség csak egyre hízott. Az etap végére gyakorlatilag eldőlt a találkozó (90-60).

Természetesen innentől már csak a különbség volt kérdéses. Érezve, hogy elúszott a meccs, a soproniak sem erőltették a kulcsjátékosaikat – gondolva a keddi visszavágóra. A századik pontot Ferencz jegyezte, aki ezen az estén négyből-négy hármast küldött a helyére. Végül 32 pont lett a különbség (104-72) - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Sopron KC 104-72 (27-23, 29-21, 34-16, 14-12)

Rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Földházi T., Goda L., Pozsonyi L. (Dr. Gencsev P.)

Körmend: Bradford 12/6, Price 23/15, Ferencz 13/12, Hammonds 17/9, Delas 8. Csere: Kiss M. 3/3, Kiss B. 2, Csorvási 11, Takács K. 3/3, Thames 8, Oroszi -, Lajsz 4.

Sopron: Warner 18/3, Lemar 11/9, Supola 14/6, Wiggins 8/3, Gordon 12. Csere: Molnár M. 6, Dénes -, Élő -, Werner -, Buzsáki 3/3.

Sima Falco-siker

Perl kosarával indult a mérkőzés, majd ő „pöcizte vissza” Reddic kimaradt kísérletét. 6-0-val fordítottak a vendégek. 8-9-nél még a KTE járt előbbre, a hatodik percben, 15-9-nél aztán Forraynak kellett időt kérnie. Hiába, az utolsó percekben lerohanta ellenfelét a Falco, az első negyed után 25-12 volt az állás.

Djeraszimovics oldotta meg szépen három ember között, Bruinsma viszont bevágta második hármasát. Az olló még tovább nyílt, a különbség a húszat is átlépte, a vasiak már a látványra is adtak. A vendégek a 15. percben, 43-19-nél kértek ismét időt. A Falco elképesztően extrán támadott, szinte minden akciója kosárral végződött, bár az is igaz, hogy időnként semmilyen ellenállásba nem ütközött. 55-30-cal fordultak a csapatok.

A félidőben mindenki arról beszélt, hogy ez egy laza edzőmeccs lesz a Falcónak. Reddic zsákolása után Wittmann vágott be egy trojkát. Nem is volt egy súlycsoportban a két együttes, a hazaiak játszi könnyedséggel léptek át ellenfelükön. A 25. percben a harmincat is átlépte a differencia, Forray mester 67-36-nél újra felmutatta a T-betűt. 77-43-ról indult a záró játékrész.

Ahogy telt-múlt az idő, kezdett egyre komolytalanabbá válni a mérkőzés. Az utolsó etap derekán már majdnem negyven volt közte. A végére ezt is überelte az ezüstérmes, amely játszi könnyedséggel verte meg a hetedik helyezettet. Az állás azonban „csak” 1-0, folytatás kedden - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – KTE-Duna Aszfalt 102–60 (25-12, 30-18, 22-13, 25-17)

Negyeddöntő, 1. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2520 néző
V.: Praksch P., Tőzsér D., Minár L. (Várhalmi Zs.)

Falco: Váradi 6, Perl 6, Balmazovics 8/6, Bruinsma 15/9, Reddic 16. Csere: Curry 16/6, Govens 14/12, Bíró 6/6, Tóth 5, Hódi 5/3, Verasztó 4, Körmendi 3/3.

KTE: Wittmann 13/3, Green 10/6, Djeraszimovics 9/3, Dramicsanin 6, Karahodzsics 9. Csere: Dimics 3, Molnár M. 4, Mészáros 4, Fülöp -, Kucsera -, Molnár D. -, Lukács 2.

Milosevics-triplával nyert a Szolnok

A rájátszás negyeddöntőinek párosításai között az egyik legizgalmasabb párharcnak a harmadik helyen végző Szolnoki Olaj KK és a hatodik Atomerőmű SE csatája ígérkezett. A sérülések sújtotta bajnoki címvédő sebezhetőbbnek tűnt, mint korábban, míg a paksiaknak sikerült megnyerniük a középházat.

Noha 4-0-val indított az Olaj, az Atom gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. 19-0-s sorozatot repesztettek a vendégek, köszönhetően pontos távoli dobásaiknak. Nem álltak le a triplagyártással a paksiak. Ha kellett Faust, Henton, Norfleet vagy éppen Eilingsfeld talált be. Nem csoda, hogy tizenhét pontos előnyre tettek szert tíz perc alatt (13-30).

Hiba lett volna temetni a Szolnokot, Vojvoda magára vállalt mindent ezekben a percekben, és vezérletével 11-0-val felzárkóztak a hazaiak. 22-30-nál kellett Braniszlav Dzunicsnak időt kérnie. Ezt az elején megszerzett előnyt meg is tartotta a negyed végéig a bajnoki címvédő, így a félidőben már csak hat pont volt a különbség (36-42).

Ahogy sejteni lehetett, a harmadik negyedre a korábbi hullámzás után egy egál meccs kerekedett. A játékrész közepéig őrizte pár pontos vezetését az ASE, ám ekkor jött előbb egy Vojvoda-tripla, majd Tóth kosara és már az Olajnál volt az előny. Nem esett azonban össze az Atomerőmű, felváltva vezettek a csapatok. Ruják duplája zárta a negyedet, így két pont megmaradt a vendégek előnyéből (60-62).

Ugyanaz maradt a koreográfia, a záró játékrész első perceiben tartották a paksiak előnyüket. Öt perccel a vége előtt Milosevics két pontosával újra a szolnokiak vezettek. Már 77-72-re is megléptek a hazaiak, de Henton hintett be egy távolit. Az utolsó két perc 77-75-ről indult. Körömrágós végjáték kerekedett, amiben már úgy nézett ki, hogy az Olaj behúzza a meccset, ám Kovács távolról egyenlített. Ezzel még nem volt vége, mert Milosevics triplája is időben volt, hárommal nyert az Olaj (83-80) - írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 83-80 (13-30, 23-12, 24-20, 23-18)

Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Benczur T., Nyilas I. (Farkas Z.)

Szolnok: Vojvoda 25/15, Kovács P. 2, Malesevics 8, N. Milosevics 21/6, Andric 2. Csere: Rudner 2, Airington 10, Tóth Á. 13.

ASE: Kovács Ák. 9/3, Norfleet 15/9, Henton 16/6, Eilingsfeld 8/6, Jevtovics 13. Csere: Faust 17/9, Ruják 2, Horváth K. -.

Vezet a Pécs

Remekül tüzeltek kintről a csapatok, eleinte fej-fej mellett haladtak a felek (13-13). Az első negyedet végül eggyel nyerték a vendégek (23-24).

25-32-nél már héttel vezetett a JKSE, aztán rákapcsolt Horti, így fordított a PVSK. Továbbra is inkább a baranyaiak domináltak, Taylor büntetőivel, öttel vezetett a PVSK (45-40).

A kék-fehérek azonban nem adták fel, Rakics és Pitts is hozta a pontokat. Taylor tempója zárta a harmadik játékrészt, 65-56-ra mentek a hazaiak.

Nem hagyta magát leszakítani a jászsági együttes, habár egy darabig még magabiztosan ment a Vasút. A hajrához érve szigorított védekezésén a JKSE, és visszajött a meccsbe (74-71). Sok volt a hiba mindkét oldalon, a hajrá végül Csirke Ferenc együttesének kedvezett - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - JP Auto-Jászberényi KSE 77-73 (23-24, 22-16, 20-16, 12-17)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2200 néző
V.: Papp P., Györffy P. A., Fodor A. (Bernáth A.)

PVSK: Pongó 10/3, Taylor 29/6, Csirics 10/6, Budimir 9, Horti 19/9. Csere: Wright -, Demeter -.

JKSE: Pitts 21/6, Rakics 8/6, Brbaklics 6/3, Alekszandrov 8, Pantelics  21. Csere: Czirbus 4, Ruják 2, Kerpel-Fronius 3/3.

Play out: Lépett egyet a Szeged

Hatalmas tétje volt a mérkőzésnek. Az élvonalbeli tagság meghosszabbítása mindkét csapatnak kulcskérdés. Ennek tükrében, harcosan, keményen kezdődött a mérkőzés.

A vendégek alaposan ráijesztettek a Szegedre. McLane nagyon jó napot fogott ki, Juhoséknak komoly gondot okozott a semlegesítése. Tíz ponttal is meglépett a TF. A Szegednek azonban sikerült rendezni a sorokat. Az első negyed végére, már döntetlenre “mentették” a helyzetet. Ebben oroszlánrésze volt Ponjavicsnak. 19-19.

A második negyedre teljesen megváltozott a játék képe. Sulovics és Wirth csatlakozott a már említett Ponjanovicshoz. Hárman együtt 36 pontot dobtak a 45-ből. Wirth szenzációs dobóformával sokkolta a budapestieket. Négy kísérletéből, három tripla is a gyűrűben kötött ki. A vendégek szemmel láthatóan megzavarodtak, a jól dobó hazaiak teljesítményét látva. 46-33.

A vendégek azonban nem adták fel. Minden energiát mozgósítva próbálták utolérni a Szegedet. Feljavult Krnjajski játéka, jöttek a pontjai, A hazaiak azonban a harmadik negyedben is minden “támadást” visszavertek. 65-53.

Az utolsó negyedben is rendkívül feszült volt a mérkőzés, rengeteg volt a hiba, az indulat. Becsülettel küzdött mindkét csapat. A TF négy pontra is felkapaszkodott, úgy tűnt a szegedi kezek megremeghetnek, és nyílt végjátékot hozhat a találkozó. Rengeteg volt a hiba. A fővárosiak lopták a távolságot, a hazaiak szemmel lárhatóan nehezen tudtak mit kezdeni a helyzettel. Két perccel a  vége előtt 75-70 volt az eredményjelzőn.

Boltics és Sulovics azonban kapcsolt, gatyába rázta a szegedieket, és rengeteget tett a sikerért.

A végjátékot azonban jobban bírta a Szedeák, és lépett egyet, hogy meghosszabbítsa élvonalbeli tagságát.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Serco-TF-BP 81-73 (19-19, 27-14, 19-20, 16-20)