2018/2019 - Soproni Sportiskola KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 67-82
09
2019
2019. május 9.  |  15:50
A nap második mérkőzésén a házigazda Sopron lépett pályára a Zsíros Akadémia ellen.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól: 20:20-as döntetlennel zárult az első negyed. A második negyedben nem változott a játék képe, továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Csak a negyed végére tudtak a házigazdák 5 ponttal ellépni. A hazai gárdából Csendes 13, míg az ellenfélnél Vámos és Hajdu emelkedtek ki a maguk 11-11 pontjával.

A harmadik negyedben nem tudtak mit kezdeni a hazaiak az ellenfél zónájával, így elvesztették 5 pontos előnyüket (55:55). A soproniak az utolsó negyedben sem találták a zóna ellenszerét, és 5 perccel a vége előtt már 10-zel vezetett a pesti alakulat. A soproni csapatnak a záró etap második felében sem sikerült megújulni, így a Zsíros Akadémia 82:67 arányban győzedelmeskedett.

Sterbenz László (Soproni Sportiskola KA): Túl sok volt a hiba, például a 27/4-es hárompontos mutató.

Varga István (Zsíros Akadémia Kőbánya): Kiegyenlített első félidő után a jó védekezésnek köszönhetően átvettük a játék irányítását, és csapatként játszva győzelmet arattunk. Mindkét együttesnek gratulálok, és a szülőknek köszönjük a szurkolást!