Női Amatőr: A sereghajtó ZTE II vette el az éllovas Szeged veretlenségét
04
2019
2019. február 4.  |  14:50
A két középcsapat, a Tatabánya és az Ajka összecsapását leszámítva  kevés izgalom adódott a piros csoport múlt heti mérkőzésein a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A zöld csoportban viszont megszületett az egész évad legnagyobb meglepetése: az egyetlen győzelemmel az utolsó helyen szerénykedő ZTE II elvette a listavezető Szeged veretlenségét, s kisebb meglepetés az is, hogy a Kiss Lenke KA egy remek meccsen legyőzte a Baját.

Piros csoport:

BKG DSE Szigetszentmiklós - Dávid Kornél KA 78-32

A fehérvári fiatalok csupán a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz, s voltak egyenrangú ellenfelei vendéglátóiknak – közülük ezen a mérkőzésen messze kiemelkedett Ehmann Dalma (9 pont, 11 lepattanó), ő bizonyult csapata legeredményesebb játékosának. A szünetben 44-10-re vezető, a lepattanózást 57-31-re nyerő szigetszentmiklósi együttes Lantos Adrienn (17/9 pont, 3 lepattanó), Lakatos Dóra (12/6 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Katona Bianka (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet - 8 lepattanó), Gundel-Takács Anna (11 pont - 14 mezőnykísérlet - 16 lepattanó, 3 szerzett labda) és Shirian Fatime (10-10 pont és lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével fölényes győzelmet aratott.

Tatabányai KC - Ajka 46-51

Az első szakasz után 10 ponttal vezetett az elsősorban Pap Regina (20 pont, 15 lepattanó) és Kalocsai Dorina (10/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére építő vendég Ajka. Ezt követően kemény, küzdelmes játék mellett "üldözőverseny" vette kezdetét. A hazaiak elsősorban Zólyomi Karina (10 pont - 11 mezőnykísérlet 5 lepattanó, 3 eladott labda), Kaluha-Guti Alexandra (9/6 pont)  és Doktor Anna (9/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából többször is feljöttek, 2-3 pontra, de náluk nem volt olyan vezéregyéniség, mint Pap a vendégeknél. A kritikus pillanatokban az Ajka mindig újítani tudott, a záró etap közepén 40-38-as vendég vezetésnél Lendér Lilla (7/3 pont - 9 mezőnykísérlet, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) dobott triplát, s ezt követően már nem tudott ilyen közel kerülni ellenfeléhez a Tatabánya,

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Csata DSE 43-110

Horváth Fruzsina (23/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Mányoky Réka (21/15 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz, 2 blokk), Pálinkás Enikő (21 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Solymosi Noémi (17/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) ponterős, hatékony játéka révén a vendég Csata végig nagy fölényben játszva aratott közel 70 pontos győzelmet. A hazai csapat legeredményesebb játékos Kababik Bianka (9 pont - 10 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 8 eladott labda) volt. A vendégek mindössze 2 labdát eladva 26 labda eladásába hajszolták bele a Diósgyőr fiataljait.

ELTE-BEAC Újbuda - DEAC-DSI 72-51

Hiába bizonyult a vendégek kosarasa, Göttlinger Anna (21/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 2-2 blokk és eladott labda) a mezőny legeredményesebb, s messze a mérkőzés legértékesebb játékosának, társai eléggé magára hagyták a pontszerzésben, csak ő jutott 10 fölé debreceni részről. A csapatként egységesebb hazaiak a György Tímea (17 pont, 9 lepattanó)-Angyal Nikolett (13/3 pont, 11 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Vincze Virág (12/3 pont, 4 lepattanó) trió vezérletével a páratlan negyedekben rákényszerítve akaratukat a debreceniekre biztosan győztek.

Zöld csoport:

Szombathelyi Egyetem - Kanizsai Vadmacskák 76-83

A 27-16-tal "behúzott" 3. negyednek, az 58-36-ra megnyert lepattanózásnak, valamint Budai Dorina (38 pont,22 lepattanó, 3 eladott labda) és Zsámár Lili (34/6 pont, 3 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz) roppant eredményes játékának köszönhetően győzött a vendég Nagykanizsa a nyugati derbin. A szívósan küzdő, helyenként jól játszó, a Szabó-Haklits Zuzsanna (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet - 15 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Plózer Petra (13 pont, 7 lepattanó)-Jakubovics Dóra (12 pont - 21 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Fekete Tünde (11/3 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz) kvartett vezette vendéglátó szombathelyiek a hajrában még feljöttek 1 pontra, de ez sokat kivett belőlük, az utolsó 3 percet 9-3-ra nyerve végül a vendégek örülhettek.

ELTE-Fortis -Széchenyi KA Győr 49-96

A Szabó Zsanett (12 pont - 16 mezőnykísérlet - 3-3 gólpassz és eladott labda)-Regedánszki Tamara (10 pont, 4 lepattanó) kettős vezette hazaiak szinte a lepattanó csatát 51-27-re nyerő győri fiatalokról. A vendégek minden negyedet megnyerve elsősorban Biczó Laura (24/3 pont, 7 lepattanó), Szirony Dorina (13/3 pont, 3 lepattanó), Bánszegi Borbála (13 pont, 3 lepattanó) és Reider Janka (10 pont, 4 gólpassz) jóvoltából fölényes, közel 50 pontos győzelmet arattak.

Kiss Lenke KA - Bajai NKK 87-72

Kosarakban gazdag, színvonalas találkozón elsősorban a 22-9-re megnyert 3. negyed, továbbá Mészáros Anna (19/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Szabó Enikő (17/15 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Opitz Kitti (15 pont - 16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Opitz Petra (13 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes, hatékony játéka, no meg az 51-40-re nyert lepattanózás révén győztek a hazaiak. Bajai részről a leginkább a mezőny legeredményesebb játékosa, Kucsora Réka (27/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Hilcz Alexa (16/12 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 lepattanó), Szőllősi Boglárka (12/12 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Renkus Eugénia (10 pont, 5 lepattanó) nehezítette meg a hazaiak dolgát a látványos, összesen 19 hárompontos kosarat hozó összecsapáson.

Tatai SE - MAFC 63-96

A vendégek minden negyedet megnyerve Hercze Szandra (20/12 pont, 3 gólpassz), Horváth Enikő (20/12 pont), Szabó Vivien (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Aradi Zsanett (14 pont, 17 lepattanó, 4 gólpassz) és Tarnai Kata (13/6 pont, 5 gólpassz) eredményes, jó játékának, valamint a 45-31-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően simán győztek az első számú irányítóját, Chroméj Hajnalkát nélkülözve  elsősorban Farkas Renáta (13 pont, 7 lepattanó), Gusztafik Lilla (11/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda), Orsós-Bogdán Lívia (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 gólpassz) és Kiss Judit (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 eladott labda) találataira építő Tata otthonában.

Sportdarázs - MTK Budapest II 72-30

Szervezett védekezése, 3 dupla-duplát elérő játékosuk, Bakó Patrícia (27 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda), Kocsis Fanni (14/3 pont 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Szeli Kitti (12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), valamint a 48-33-ra megnyert lepattanózásuk révén a gólpasszok tekintetében ellenfelüket 25-7-re felülmúló soproniak fölényes győzelmet arattak. Az MTK fiataljai közül egyedül Schiroky Szonja (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 4 szerzett labda) érte el a 10 pontot.

ZTE NKK II -Szegedi KE 77-76

Bombameglepetés! Ahhoz, hogy éppen a sereghajtó ZTE vegye el az éllovas Szeged veretlenségét egy végletekig kiélezett, izgalmas találkozón, az is kellett, hogy az egerszegiek élvonalbeli együttesében is fontos szerepet betöltő utánpótlás válogatott Kovács Georgina (26/9 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) ezúttal "lejátsszon" a második csapatba - ráadásul egy ponterős segítője is akadt Böcskei Réka (18/3 pont, 3 eladott labda) személyében. A Szeged vezére ezúttal is Kecskés Fanny (30 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) volt, az ő két "szárnysegédje" ezen az összecsapáson  Zsíros Liza (11 pont, 7 lepattanó, 2-2 gólpassz eladott labda és blokk), valamint Nagy Lili (10/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) voltak. A végig szoros összecsapás végjátéka igen érdekesen alakult: a záró etap közepén 72-69-re vezettek a hazaiak, ám egy 7-0-lal fordított, s 4 ponttal megugrott a Szeged. A hazaiakban azonban még annyi, hogy egy 5-0-lal a maga javára fordítsa a találkozót. Az utolsó percre még az éllovas 1 pontos vezetésével fordultak a felek, ám Horváth Fruzsina (6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) kosara a szezon legnagyobb meglepetését és a sereghajtó ZTE II bravúros győzelmét jelentette, megfosztva veretlenségétől az éllovas Szegedet.