Férfi NB I B: Megizzadt Nagykőrösön a Veszprém
07
Jan
2019
2019. január 7.  |  20:50
Alaposan megnehezítette a piros csoport veretlen éllovasának, a Veszprémnek a dolgát a Nagykőrös a férfi másodosztály "évnyitó" hétvégéjén. A MAFC és a BKG könnyen hozta a kötelezőt, a Honvéd pedig fővárosi derbit nyert a Vasas pályáján. A zöld csoportban született a hétvége legnagyobb meglepetése: a találkozó előtt még élen álló Baja kikapott az alsóházban tanyázó Tiszaújváros otthonában.

Vasas Akadémia - Budapesti Honvéd SE 71-78

Csupán egyetlen - a harmadik - negyedet nyert meg, de azt 25-14-re a Stefán Dávid (14 pont, 3 lepattanó)-Tichov Dominik (12/6 pont, 4 gólpassz)-Valerio Vincent (11/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 3 eladott labda, 6(!) blokk)-Horváth Ákos (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet) kvartett vezette Honvéd, s ez elég volt a győzelemhez Puskás Artúr legénységének a szünetben még 4 ponttal ellenfele előtt járó, elsősorban Andrássy Gáza (19/3 pont, 5 lepattanó), Boros Márk (17/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), valamint Sólyom Botond (14/3 pont, 7 lepattanó) ponterősségére építő Vasas otthonában.

Nagykőrösi Sólymok KE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 84-89

Alaposan megizzadt a veretlen éllovas Nagykőrösön. A találkozó nagy részében azért a Madár András (16/9 pont), Nebojsa Pavlovic (15/3 pont, 3 lepattanó), Kovács Ádám (12 pont, 9 lepattanó) és Kerkai Ákos (10/3 pont, 7 lepattanó) vezette Veszprémnél volt az előny, de a szívósan küzdő Nagykőrös tapadt ellenfelére, sőt a záró etap közepén az eredményjelzőn virító 70-70-es állásnál inkább a Lakosa Ákos (24/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz)-Molnár Miklós (17/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Fehér Péter-Cristopher Viqueira (12/6-12/6) kvartett tagjainak eredményességére építő Sólymok csapata "hetvenkedhetett". Utána azonban a rutinosabb játékosok alkotta listavezető egy 12-3-as rohammal eldöntötte a meccset a maga javára.

MAFC - Omnia Pub&Food Békés 119-72

Könnyedén hozta a kötelezőt a MAFC, amely ezúttal is igazi csapatként játszva úgy jutott el közel 120 pontig, hogy nem kevesebb, mint 8 játékosa - Eric Washington (18/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 10 gólpassz), Katona Bence (16/6 pont, 5 lepattanó), Misek Levente (15 pont, 4 lepattanó), Lakosa Zsolt (14/12 pont), Lakits András (13 pont), Csapai Péter (11/3 pont, 7 lepattanó), Nagy Krisztián (11/9 pont) és Bordács Soma (10 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) - dobott legalább 10 pontot. Az első számú játékmesterét, Kertész Dánielt nélkülöző viharsarkiaktól igazán csak Nagy Balázs (20/12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) nőtt fel a feladathoz, Koma Dániel 14 ponttal - 16 mezőnykísérletből - és 4 eladott labdával, Danijel Krsztics pedig 10/3 ponttal, 3 lepattanóval, 8 eladott labdával és 5 gólpasszal zárta az elég egyoldalú találkozót.

BKG-Príma SE - PVSK-Kronosz Kiadó 98-66

A második negyed elején 10 pont fölé növelte előnyét a Nagy Botond (29/12 pont, 6 lepattanó, 16 gólpassz)-Tanács Attila (16 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Seth Berger (15/3 pont)-Kovács Soma (13 pont, 9 lepattanó) kvartett vezette BKG, amely 12 pontos előnnyel vonulhatott el a nagyszünetre. A második félidő elejét alaposan "megnyomták" az elsősorban Olasz Ádám (16 pont), Veljko Dragasevic (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Demeter Attila (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő pécsi fiatalok, akik egy hazai kosár után egy 9-0-lal szorossá tették a találkozót. Ezt követően azonban egy 12-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára, a záró etap elején pedig egy 14-3-as rohammal fölényessé tette sikerét a BKG.

EKE Eger KOK - Concordia MOTAX KC Pápa 56-66

Hiába nyerte meg nagy fölénnyel, 44-27-re a lepattanócsatát a hazai együttes, több kulcsjátékosa is önmagához képest visszafogottan teljesített, s csapat szinten a kétszer annyi (24) eladott labda, mint gólpassz (12) is közrejátszott abban, hogy a Mészáros Bence (14/12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett, 5-5 gólpassz és eladott labda), Papp Bendegúz (13/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Varga Imre (10 pont, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) vezette egri legénység 60 pont alatt maradva simán kikapott az elsősorban a 17-8-ra megnyert harmadik negyedre, továbbá Murai Gábor (19/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 3 eladott labda), Ryan Cook (18 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Márton László (12/12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) ponterősségére építő Pápától.

Óbudai Kaszások - Alba Fehérvár 98-72

Egységes csapatjátékot nyújtva, minden negyedet megnyerve, a szokásos "izmos" dupla-dupláját ezúttal is "szállító" Takács András (18 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Meleg Károly (17/9 pont), Ondima Olivér (15/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Farkas Sándor (12/3 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) és Molnár Levente (12/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével a hazai csapat simán verte a fehérvári fiatalokat, akik közül csak Varga Máté (17/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint Polster Attila (12/6 pont) jutott 10 pont fölé.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Bajai Bácska FKE 82-71

Szünetben még a Kővágó-Laska Márk (19 pont, 10 lepattanó)-Pongó Martin (14/6 pont, 4 eladott labda)-Milos Vukicsevics (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda)-Ágfalvi Balázs (10/6 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette, a mérkőzés előtt a csoport élén álló Baja "ment", de csak 2 ponttal. Térfélcsere után azonban egyértelműen a vendéglátó, a tabella utolsó előtti, 12. helyén álló borsodi alakulat akarata érvényesült, amely Szabó Norbert (16 pont, 8 lepattanó), Gáspár Balázs (14/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk), Jaywuan Hill (11/3 pont, 10 lepattanó) és Pöstényi Zoltán (10/6 pont, 6 lepattanó) eredményes, hatékony játéka révén meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.