Női Amatőr bajnokság: Győzelmet ért Jáhni Zsófia tripla-duplája
17
2018
2018. december 17.  |  12:10
A Hepp-kupa negyeddöntői miatt a héten csonka fordulót rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoport egyetlen meccsén, a PINKK-Diósgyőr alsóházi rangadón Jáhni Zsófia tripla-duplával vezette győzelemre a baranyai együttest. A zöld csoportban is rendeztek egy alsóházi rangadót, amelyen az ELTE-Fortis biztosan verte a Szombathely csapatát. Ellentétes stílusok csatájában nyert a Baja Nagykanizsán, a Szeged pedig a KLKA ellen is megőrizte veretlenségét.

Piros csoport:

PINKK SE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 68-61

Fordulatos játékot hozott az alsóházi rangadó, amelynek szünetben 4 ponttal még a Bacsó Zsófia (25/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Szegeczki Nóra (12 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) ponterősségére építő diósgyőri fiatalok vezettek. A 17-7-re megnyert 3. negyedre, valamint a dupla-duplával záró Szűcs Lilla (22/3 pont - 23 mezőnykísérlet - 15 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint a tripla-duplát elérő Jáhni Zsófia (21/6 pont, 13 lepattanó, 12 gólpassz) hatékony, jó játékára építve a PINKK a maga javára fordította a mérkőzést.

Zöld csoport:

ELTE-Fortis - Szombathelyi Egyetem 80-53

A páros negyedekben egyértelmű fölényben játszva, elsősorban Stekler Kamilla (22/3 pont, 13 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz, 3 blokk), Varga Anna (18/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz),  Szabó Zsanett (18 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Némedi Flóra (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda) eredményes és hatékony játéka révén az ELTE-Fortis biztosan verte a szombathelyi együttest, amelyből egyedül Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/6 pont - 29 mezőnykísérlet - 15 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpasz) jutott 10 pont fölé.

Kanizsai  Vadmacskák - Bajai NKK 73-82

A parádés, 32-18-ra megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Kucsora Réka (24/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Szöllősi Boglárka (23/21 pont, 4 gólpassz) és Hilcz Alexa (16/12 pont) ponterős játékára építve az összesen 16 triplát beemelő bajaiak győzni tudtak a jól küzdő Nagykanizsa otthonában. A hazaiak az első negyedben összeszedett tetemes hátrányt a Zsámár Lili (30/6 pont, 8 lepattanó)-Budai Dorina (27 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda)  kettős jóvoltából a 3. negyed végén 5 pontra csökkentették, de a záró etap elején egy 7-1-gyel eldöntötte a meccset a maga javára a Baja. Hogy mennyire ellentétes felfogásban, stílusban játszott a két csapat, azt jól jelzi, hogy a lepattanózást 42-22-re a hazaiak nyerték, de a bajaiak 16 triplával terhelték meg a hazai kosarat míg a hazaiak mindössze 3 három alkalommal találtak be távolról - pedig a Nagykanizsa valamivel jobb "találati aránnyal (3/7, 42,85%) dobta a hármasokat, mint a Baja (16/39, 41%).

Szegedi KE - Kiss Lenke KA 79-59

Minden negyedet megnyerve, elsősorban a 3, szakaszban nyújtott "lehemgerlő" támadójátékának, továbbá elsősorban Horváth Zsanett (23 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), Boros Eszter (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Kecskés Fanny (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Nagy Lili (11/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda) eredményességének köszönhetően őrizte meg veretlenségét, s győzte le biztosan, 20 ponttal a Kiss Lenke KA együttesét a Szeged. A vendégektől egyedül Mészáros Anna (10 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) érte el a 10 pontot, három vendégjátékos is 9 pontot szerzett.