NB I B piros csoport: Tapad a MAFC a veretlen Veszprémre
27
2018
2018. november 27.  |  17:35
Három nap alatt két nagy riválisát, a Vasast, majd a Nyíregyházát is legyőzte a MAFC, amely így tapad a veretlen éllovas Veszprémre az NB I B piros csoportjában. Rosszul sikerült a hét a Vasas csapatának, amely a MAFC elleni hazai veresége után a BKG-tól is kikapott Kamaraerdőn. A Veszprém az Oroszlány elleni rangadó megnyerése után, ha nehezen is, de a Honvéd otthonában is megőrizte veretlenségét. A középmezőnyben a Budafok nagy különbségű szigetszentmiklósi veresége után meglepően simán verte a MEAFC-ot, az alsó "régiókban" hiába kezdett szenzációsan a Békés, a "felszálló ágba" kerülő Nagykőrös a Viharsarokban is fordítani tudott.

MTK Törökbálint - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 82-67

Az alsóházi rangadó első félidejében még Somogyfoki Péter (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Pupp Bence (11 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) vezérletével jól tartotta magát Törökbálinton a nyeretlen Bonyhád. A harmadik negyedben azonban elsősorban Jakab Péter (19/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda), a csapatot hetek óta a vállain hordó Bihari Máté (18/6 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Horváth Barnabás (13/9 pont, 4 lepattanó) és Dobos Márk (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából a törökbálinti legénység eldöntötte a meccset a maga javára, s egyről a kettőre jutott a győzelmek tekintetében.

MEAFC-Miskolc - Budapesti Honvéd SE 71-75

Ahogy legutóbb Oroszlányban, ezúttal is alaposan "beragadt" a rajtnál a MEAFC, 9-0-lal kezdett, majd 17-4-re is vezetett az elsősorban Debreceni Dániel (19 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Horváth Ákos (16/6 pont), Mucza Tamás (11/3 pont, 3 lepattanó) és Martinez Ralf (10 pont, 3 eladott labda) eredményességére építő Honvéd. A második etapra magukra találtak a hazaiak, a félidő hajrájában Joseph Prophet (20/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), a mindössze 18 perc játék után kipontozódó Lippai Szabolcs (13 pont), valamint Szanyi Róbert (10/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével 1 pontra felzárkóztak, de az első 20 perc Mucza duplájával, s 3 pontos vendég vezetéssel zárult. A harmadik negyed elején hamar ledolgozta hátrányát a MEAFC, majd a szakasz közepéhez közeledve át is vette a vezetést. A szakasz második felében váltott vezetéssel haladtak a felek, a negyed vége a vendégeknek sikerült jobban: ahogy a félidő, úgy a harmadik negyed végén is 3 ponttal "ment" a Honvéd. A záró etap elején lendületben maradt, s a 33. percben 7 ponttal vezetett a Honvéd. Egy Szanyi vezette 7-0-lal hamar "eltüntette" hátrányát a MEAFC, ám ami lélektanilag nagyon fontos lett volna a hazaiaknak, hogy fordítsanak, az nem sikerült nekik, pedig a 39. percben büntetőt is dobhattak a vezetésért, így a végjátékban higgadtabb Honvéd nyerni tudott Miskolcon.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - OSE Lions 85-77

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg, mégis "behúzta" otthon a pikáns rangadót a Veszprém. Az összecsapás pikantériáját az adta, hogy hazai oldalon Madár András, oroszlányi részről pedig Hegedűs Gergely előző együttese ellen lépett pályára. A hazaiak szédületesen kezdtek, 3-2-es vendég vezetés után egy 12-2-es, majd 14-8 után egy 14-2-es "száguldást" bemutatva, elsősorban Kovács Ádám (17 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Szabó Péter (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Körtélyesi Gergely (16/6 pont, 4 lepattanó), Völgyi Marcell (14/3 pont, 4 lepattanó) és Madár (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 gólpassz) ponterőssége révén 10 perc alatt közel 20 pontos előnyt szereztek. A folytatásban ugyan csökkent a tetemes hazai előny, de úgy tűnt, nincs veszélyben a veretlen éllovas újabb sikere. A záró etap közepén még 14 ponttal "ment" a Veszprém, ám 78-64 után az OSE Dr. Mohácsi Máté (20/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Hegedűs (15/3 pont) és Remy Christianson (15/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével, egy 11-0-s két percet "repesztve" a 38. percben 3 pontra feljött. Ennél azonban nem tudott közelebb kerülni a vendégekhez, akik a végjátékban újtani tudtak, s megnyerve a rangadót veretlenek maradtak.

Nagykőrösi Sólymok KE - PVSK-Kronosz Kiadó 74-71

Ellentétes félidők mérkőzésén két dupla-duplázó, két extra egyéni teljesítményt nyújtó játékosa remeklése elég volt a győzelemhez a szünetben még 16 pontos hátrányban lévő Sólymok együttesének. A pécsi fiatalok elsősorban Bíró Levente (19/3 pont, 5 lepattanó), Riskó Dávid (13 pont, 3 lepattanó) és Demeter Attila (11 pont, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) eredményessége révén tettek szert tetemes előnyre. A harmadik negyedben a Fehér Péter (27/12 pont, 11 lepattanó)-Molnár Miklós (26/9 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz szerzett és eladott labda) kettős vezetésével fordítani tudott a lepattanózást 48-35-re megnyerő Nagykőrös, amely a végig szoros negyedik negyed végén Molnár biztos kézzel értékesített 4 büntetőjével megszerezte a győzelmet.

BKG-Príma SE - Budafok 90-65

A sima hazai siker szempontjából nagy jelentősége volt annak, hogy a Nagy Botond (23/9 pont, 8 gólpassz), a mérkőzés elején sziporkázó Tanács Attila (15/3 pont), valamint Kaluha Csaba vezette BKG mind a mérkőzést, mind a második félidőt 11-2-es rohammal tudta kezdeni. A hazai "repülőrajt" után ugyan elsősorban Fehér Csaba (13/9 pont, 3 lepattanó), Varga Dániel (13 pont, 4 lepattanó) és Horváth Márton (8 pont, 10 lepattanó, 4 blokk) jóvoltából az első negyed hajrájában feljött 3 pontra a Budafok, de szünetben 13-mal "mentek" a hazaiak, akik a második félidő jó kezdésével el is döntötték a maguk javára a feljutók csatáját.

Vasas Akadémia - MAFC 83-100

Az előző kiírás döntőjének vesztese és az élvonalból kieső együttes derbijén döntő volt, hogy a 3. és a 9. perc között egy 19-5-ös "száguldással" jelentős előnyt szereztek a vendégek. Az ezúttal az Eric Washington (24/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz)-Garamvölgyi Ákos (16/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Nagy Krisztián (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Lakosa Zsolt (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) kvartett vezette MAFC a második 10 percben még rátett egy lapáttal, s a szünetre 27 pontos, 60-33-as előnyt szerezve gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a meccset a maga javára. Szünet után ugyan magára talált a Vasas, amely elsősorban Moravcsik Áron (17/9 pont - 3/3 dupla és tripla -, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Steier Bence (15/9 pont, 3 lepattanó), Boros Márk (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Andrássy Géza (11 pont, 6 lepattanó) és Katona Róbert (10/6 pont, 6 lepattanó) jóvoltából a negyedik negyed közepén 13 pontra feljött, de a pattanózást 40-27-re megnyerő MAFC simán győzött.

OSE Lions - MTK Törökbálint 92-61

Az első három negyedben, különösen a harmadikban egyértelműen irányítva a játékot, s ellenfele fölé nőve könnyed, fölényes győzelmet aratott az Oroszlány. A törökbálinti kosarat 16 triplával megterhelő hazaiaktól öt játékos - Illés Máté (17/12 pont, 8 gólpassz), dr. Mohácsi Máté (16/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Zsíros Péter (12/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz), Remy Christianson (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Anda Dávid (12 pont, 3 lepattanó) - is 10 pont fölé jutott. A Jakab Péter (12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda)-Nagy Szabolcs (12/6 pont, 3 lepattanó)-Bihari Máté (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette vendégek a záró etapot ugyan megnyerték, de ez már nem osztott, nem szorzott, a lepattanócsatát 46-26-ra nyerő hazaiak magabiztos győzelmet arattak.

Budapesti Honvéd SE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 81-84

Hiába volt két kiemelkedő egyéni teljesítmény hazai oldalon, s hiába nyert meg három negyedet is a Honvéd, a csapatként "több lábon álló", s remek harmadik negyedet produkáló Veszprém, ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét. Az első félidőben a Horváth Ákos (27/15 pont, 4 lepattanó)-Valerio Vincent (20/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) duó tagjainak ponterősségére építő hazai együttes akarata érvényesült. A harmadik negyedben a Veszprém azt az egységes csapatjátékát nyújtotta, melynek köszönhetően veretlenül áll a piros csoport élén: jórészt Szabó Péter (24/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Madár András (15/6 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Kovács Ádám (12 pont, 8 lepattanó), Nebojsa Pavlovic (11 pont, 9 lepattanó) és Völgyi Marcell (11 pont, 6 lepattanó) jóvoltából ezt a szakaszt 24-13-ra megnyerve fordított, s 4 pontos előnnyel várhatta a befejező 10 percet. Ennek a közepén 7-tel "mentek" a vendégek, ám ekkor egy 6-0-lal 1 pontra feljött a Honvéd. A Veszprém ezután 5 pontot szerzett zsinórban, így érdekes, izgalmas találkozón a jól küzdő Honvéd otthonában is megőrizte veretlenségét.

Budafok - MEAFC-Miskolc 89-67

A parádés első félidőt produkáló, s szünetben 26 ponttal (54-28) vezető Budafok Lados Erik (18 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Tursics Krisztián (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth Márton (15 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a középcsapatok csatáját. A második félidőt ugyan 7-2-vel kezdte a főként Szanyi Róbert (17/15 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Joseph Prophet (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Lippai Szabolcs (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) találataira alapozó MEAFC, ám ezt követően a hazaiak végig tartani tudták 20 pont körüli előnyüket, sőt ez a záró etap közepén egyszer megint "felkúszott" 26-ra, így a jobb csapatjátékot nyújtó, gólpasszok tekintetében ellenfelét 18-7-re felülmúló budafoki gárda váratlanul nagy különbségű, de teljesen megérdemelt sikerével zárult az összecsapás.

MAFC - Nyíregyháza Blue Sharks 82-73

A nyáron Nyíregyházáról a MAFC-hoz igazoló Nagy Krisztián játéka tette pikánssá a rangadót, amelynek első negyedében, ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán: az elsősorban Eric Washington (28/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Garamvölgyi Ákos (15 pont, 12 lepattanó) eredményes, hatékony játékára építő MAFC a 4. percben 11-2-re, az első negyed végén pedig 28-12-re vezetett. A folytatásban egyrészt magára talált a Nyíregyháza, másrészt talán a hazai játékosokon kezdett érződni a hétközi, a Vasas otthonában megnyert rangadó "utóhatása". A harmadik negyed hajrájában a Kayel Locke (30/6 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz)-Bazsó Brúnó (14/12 pont, 5 lepattanó)-Bus Iván (14/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) trió vezette szabolcsi legénység egy 9-0-s "részhajrával" fordítani tudott. A záró etapnak végül 55-55-ről vágtak neki a felek. Az ütközet az utolsó felvonás közepén dőlt el, amikor 60-59-es hazai vezetés után éppen Nagy K. (8/6 pont, 3 lepattanó) két triplájának köszönhetően egy 11-2-es rohamot "repesztett", s 10 ponttal ellépett a MAFC, amely ezt követően már nem adta ki kezéből a vezetést, s 3 nap alatt két nagy riválisát (Vasas, Nyíregyháza) is legyőzte.

Omnia Pub&Food Békés - Nagykőrösi Sólymok KE 89-99

Parádés első negyedet produkálva 10 perc alatt 12 pontos előnyt szerzett a Koma Dániel (17 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Nagy Balázs (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Boinitzer Dávid (15 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Danijel Krsztics (14/6 pont)-Kertész Dániel (11 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) ötösfogat "húzta" Békés. A folytatásban azonban "szárnyra kapott" a Sólymok együttese, amely Cristopher Viqueira (25/12 pont, 4 lepattanó), Mácsai Károly (25/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Molnár Miklós (15/6 pont, 4 lepattanó) és Fehér Ádám (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) vezérletével a harmadik negyedben már át is vette a vezetést, a záró etapnak pedig döntetlen állással vágtak neki a felek. Ennek első felét - többek között Viqueira egy 4 pontos játékára építve - 14-2-re nyerve a vendégek eldöntötték a maguk javára a színvonalas, látványos meccset.

Vasas Akadémia - BKG-Príma SE 77-92

Az első félidőben nagyon érződött a hazaiakon a hétközi, MAFC elleni fővárosi derbi utóhatása. A jóval frissebb, Seth Berger (26 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Nagy Botond (21/18 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda, 8 gólpassz), Halázs Ákos (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kovács Soma (11/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) ponterősségére támaszkodó vendégek az első negyed közepén egy 19-2-es, a második elején pedig egy 14-0-s rohamot bemutatva 30 ponttal elléptek, s a szünetben 26-tal "mentek". Térfélcsere után az első számú játékmesterüket, Moravcsik Áront nélkülöző hazaiak minden mindegy alapon elkezdték szórni a triplákat, és Sólyom Botond (19/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Katona Róbert (14/12 pont, 3 lepattanó), Horváth Hunor (12/12 pont) és Boros Márk (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével a hajrában a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték vissza magukat. A remek első félidőt produkáló vendég együttes sikerét azonban nem tudták megakadályozni. Az összesen 23 hárompontos kosarat hozó találkozón a hazaiak pazar 12/22, 54,54%-os, a vendégek pedig szintén igen jó, 11/24, 45,83%-os hatékonysággal céloztak a hárompontos köríven kívülről.

PVSK-Kronosz Kiadó - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 94-61

Váratlanul egyoldalú játékot hozott az alsóházi rangadó, amelyet végig kézben tartva, a 26-9-re megnyert első negyednek, továbbá az Olasz Ádám (18 pont, 5 lepattanó)-Demeter Attila (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Popgyákunik Balázs (15/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz)-Bíró Levente (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz) kvartett hatékony, jó játékának köszönhetően fölényesen nyertek a pécsi fiatalok. A mezőny legeredményesebb játékosa, Somogyfoki Péter (26/12 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) ugyan a vendégeknél játszott, de rajta kívül csak Dorogi Gergő (11/6 pont, 5 lepattanó) jutott 10 pont fölé a sereghajtó bonyhádiaktól.

Fotó - Girgász Sport Photo (MAFC Kosárlabda facebook)