Férfi NB I: Nehezen gyűrte le a Jászberény az újoncot
22
2018
2018. november 22.  |  21:00
Ma este a Jászberény - TF-BP találkozóval indult a 9. forduló a férfi élvonalban. A mérkőzést a vendégek kérésére hozták előbbre, mivel légiós centerük, Jonas Bergstedt a dán válogatottal szerepel a hétvégén.

Kerpel-Fronius Balázsék az újonc ellen zárták négy hazai mérkőzésből álló sorozatukat. Nikola Lazics együttese, ha a vártnál talán nehezebben is, de hozta a papírformát, legyőzte a fővárosiakat, ezzel újra pozitívba fordult a mérlege, öt győzelemmel mehet pihenőre a válogatott szünetre, és várhatja a decemberi folytatást. Ezzel szemben a Tehetséges Fiatalok csapata, melyben a légiósok ezúttal is ponterősek voltak (főleg az új igazolás, Donte Clark), továbbra is nyeretlenül utolsó.

Pedig az első negyedben már tízzel is vezettek a hazaiak (17-7), de a vendégek nem adták fel, és még időben visszajöttek a meccsbe, amely a folytatásban egál küzdelmet hozott. Olyannyira, hogy az első félidő végére és a harmadik negyed elejére még a vezetést is átvették Merim Mehmedovic fiai. Egyelőre azonban csak negyedeket tudott megnyerni a TF, meccset még továbbra sem - írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - Serco-TF-BP 73-67 (20-15, 18-22, 17-11, 18-19)