Női NB I: Megszerezte első győzelmét a Cegléd
28
2018
2018. október 28.  |  21:25
Megszerezte első győzelmét a Cegléd

Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán néhány pontos előnyre tett szert a vendég gárda, tíz perc után 11-16 állt a táblán. A folytatásban előbb ledolgozta hátrányát, majd fordított is a Cegléd. Az első félidő 31-31-es döntetlennel zárult.

A fordulást követően egy 10–0-ás rohammal nyitott a sereghajtó, három és fél perc után Gray szerezte az első győri pontokat. Átvette az irányítást a Cegléd, amely a záró felvonás előtt nyolc ponttal ment (46–38).

Állandósulni látszott a differencia, az idő pedig csak fogyott. A hajrát aztán megnyomták Brownék, de a végjátékban a büntetőzésből nem jöttek ki jól, így a fordításra már nem maradt erejük. Megérdemelten szerezte meg első győzelmét a CEKK – írta a BB1.hu.

VBW CEKK – CMB Cargo-UNI Győr 65–63 (11–16, 20–15, 15–7, 19–25)

Cegléd, 300 néző
V.: Kapitány, Tóth C., Horváth Cs.

Cegléd: SWANIER 22/6, Révész B. 7/3, GORJANÁCZ 7, DONGUE 12, Hamilton-Carter. Cs.: KOBOLÁK 5/3, Popovic 9/6, Böröndy D. 3/3, Király.

Győr: BROWN 23/3, Raksányi, TÖRÖK Á. 14/3, SPANOU 12, GRAY 14. Cs.: Nagy D., Varga Zs., Czank, Szabó P., Krnjic, Baffy, Laklóth.

Húsz ponttal verte a PEAC a Vasast

Magabiztosan játékkal, a papírformának megfelelően sima győzelmet aratott a hazai pályán játszó PEAC a fiatal és lelkesen küzdő Vasas Akadémia ellen.

7-0-val nyitott Meszlényi Róbert együttese, a nigériai centert, Imovbioh-t nem tudták tartani a vendégek. Megkezdték azonban a felzárkózást a fővárosiak, sőt Karakasevic második palánk alatti találatával fordítottak is a hatodik percben (9-10). Mindössze 16 másodpercig örülhettek a vezetésnek, Vanloo hárompontosával rendezte sorait a PEAC, amely az első negyedet 23-17-re meg is nyerte.

Karakasevic újra faragott a piros-kékek hátrányán, de Imovbioh továbbra is ellenállhatatlan volt a palánk alatt. Tíz ponttal meglógtak a baranyaiak, majd belelendült Vanloo is, 45-32-es állással mentek pihenőre a csapatok.

7-3-as Vasas rohammal indult a második játékrész, időt is kért a PEAC. Sikerült rendezniük a sorokat a vendéglátóknak, visszavertek minden felzárkózási kísérletet, a 25. percben már újra 55-39 volt az állás. A záró negyed 63-48-ról indult.

A Vasas becsülettel küzdött továbbra is, nem adta fel, de nem tudta megakadályozni, hogy a Pécs húsz pontosra hizlalja előnyét – írta a BB1.hu.

PEAC-PÉCS – Vasas Akadémia 87-67 (23-17, 22-15, 18-16, 24-19)