Férfi NB I: Izgalmas meccsen, egy ponttal verte a Körmend a Kecskemétet
26
2018
2018. október 26.  |  22:05
Izgalmas meccsen, egy ponttal verte a Körmend a Kecskemétet

Alig kilenc másodperc után Djeraszimovics 2+1-es akciójával máris megszerezte a vezetést a Kecskemét Körmenden. Sok volt a hiba mindkét oldalon, eladott labdák sorát hozták össze a játékosok. A harmadik percben 7-5-re, majd a negyed derekán 14-9-re már a hazaiak álltak jobban. Price iparkodott, kilencnél nagyobb fórhoz nem jutott a Körmend, sőt Dramicsanin hármasával a végén 22-21 lett az első negyed. Három és fél perc alatt 8-0-val folytatta az MTE, sőt Delas még egyet dobhatott is, előtte azonban Forray időt kért. A ráadás büntetővel meg is lett a közte tíz. Bradford hármasával tovább nyílt az olló (34-21). A 15. percben Green nagy nehezen betalált, megszerezve ezzel első pontjait, időt is kért a Körmend. A félidőben 46-29 volt az állás, a második negyedben mindössze nyolc pontig jutott a Kecskemét.

A szünet után sem változott a játék képe, nem tudott közelebb férkőzni a lila-fehér együttes, úgy tűnt, dűlőre viszi a Körmend. 67-51-ről indult a záró felvonás.

Bradford büntetőire Karahodzsics egy duplával válaszolt. 12-4-es szériát futottak a vendégek, akik Dimics középtávolijával, 71-63-nál visszajöttek tízen belülre, időt is kért a Körmend. Djeraszimovics büntetőivel már csak hat volt közte, nagyon kellett a vasiaknak Ferencz hármasa, ekkor Forray mutatta fel a T-betűt. Wittmann dudaszós hármasával lett 76-72. Többször is volt esélye, de a kritikus pillanatokban minden dobását elrontotta a Kecskemét. Green büntetői után, 77-74-nél, 40 másodperccel a vége előtt időt kért a Körmend. Izgalmasan alakult a vége. Csorvási kosarat szerzett, jött az utolsó vendég timeout. Wittmann hármasa beesett, majd 79-77-nél éppen ő faultolta Price-t. Az első kimaradt, a második bement. Pont egy támadásnyi idő volt hátra. Djeraszimovics hármasával egál lett, és még volt annyi hátra, hogy eldobja kintről, de közben megbotlott, a labda a gyűrű tövén landolt, így nagy szerencséje volt a Körmendnek, úgy tűnt, jön a hosszabbítás, ugyanis a kijelzőn 80-80 állt. Mielőtt még azonban elkezdődött volna a ráadás öt perc, a játékvezetők videóztak, mert Praksch Péter jelezte, hogy Djeraszimovics dobása duplát ért, és utólag el is vették a szerb hármasát, amit hivatalosan is kettesnek ítéltek, ezzel pedig nyert a Körmend – írta a BB1.hu.

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 80–79 (22–21, 24–8, 21–22, 13–28)

Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: Praksch P., Farkas G., Nagy V. (Bodrogváry I.)

Körmend: McNeaill 19/9, Price 13/3, Hammonds 9/3, Bradford 10/6, Delas 14. Csere: Ferencz 6/3, Lajsz -, Oroszi -, Csorvási 8, Németh -.

KTE: Wittmann 15/9, Green 8, Djeraszimovics 20/3, Dramicsanin 16/6, Karahodzsics 10. Csere: Molnár M. 2, Dimics 8, Mészáros -.

Kipontozódott: Delas (36. perc).

Bedarálta az újoncot az Alba

Nem bízott semmit a véletlenre a bronzérmes Alba Fehérvár, amely pénteken este az újonc TF-Budapestet fogadta hazai pályán. Komolyan vették a találkozót a fehér mezesek, és már az első negyed után 31-16-ra vezettek. Remekül dobott az Alba, igaz túl nagy ellenállásba nem ütközött. Cartwright és Freeman vezérletével 57-26 volt az állás a félidőben. Dzunics együttese a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt.

A fehérvári dominancia a szünet után is folytatódott, két perc után, egy 9-0-s rohamot követően időt kértek a Tehetséges Fiatalok, hiszen 66-26-nál már negyven pont volt közte. Három perc után, Taylor hármasával megérkeztek a fővárosiak is. Freeman büntetőivel a 27. percben a negyvenet is túllépte a különbség, osztálykülönbség mutatkozott a két csapat között. 87-39-ről indult a záró felvonás.

A látványra is adtak Lóránték, a 35. percben szerezték meg a 100. pontot, ekkor a TF 44-nél járt. A vége több mint hatvan lett, a papírformának megfelelően elsöprő győzelmet aratott az Alba - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – Serco-TF-BP 113–51 (31–16, 26–10, 30–13, 26–12)