Férfi NB I: A második félidőben döntött a Pécs
25
2018
2018. október 25.  |  21:30
Az ötödik forduló nyitómérkőzésén a Pécs a Nelson nélkül felálló Jászberényt látta vendégül.

Taylor találatával indult a találkozó, a túloldalon Alekszandrov szerezte meg az első pontokat, Ruják triplája után pedig már a vendégek vezettek (2-5). Jobban kezdett Nikola Lazics együttese, Coleman ziccerével öt volt közte (4-9), de a Pécs is éledezett, Horti hármasával egy pontra zárkózott, Budimir büntetőivel pedig átvette a vezetést (14-13). Elkapták a fonalat a hazaiak, Antóni volt eredményes kintről, majd Kesar hívta fel magára a figyelmet (19-13). Rakics tempója zárta a negyedet, 19-15-tel jöhetett a folytatás.

Cseh kosarával utolérte a Pécset a JKSE, Kerpel-Froniusnak köszönhetően pedig a kezdeményezést is magához ragadta (19-21). Fej-fej mellett haladtak előre a csapatok, a legnagyobb különbség mindössze három pont volt a második etapban, amely Budimir büntetője után alakult ki (28-25). Pantelics dupláját követően megint a vendégek vezettek, Kesar azonban egyből válaszolt (30-29). Antóni mehetett büntetőzni, egyet elhibázott, a túloldalon Rakics nem tette meg ezt a szívességet a PVSK-nak, 31-31-es állással mehettek szusszanni egyet a felek.

Ennél jobban talán nem is kezdhette volna a második félidőt Csirke Ferenc együttese: Horti öt, Csirics három, Budimir két pontot szerzett, a 10-0-s futás után 41-31 állt a táblán. Coleman tartotta a lelket a vendégekben (43-37), de nem tört meg a Pécs, a kiválóan játszó Horti kosarával újfent kétszámjegyű volt a differencia (47-37). Állandósult a tíz pontos különbség, s bár Brbaklics közelijével és Coleman zsákolásával hat pontra olvadt a PVSK-fór, Kesar fontos pillanatban talált be kintről (56-47), ezzel lett vége a játékrésznek.

A záró felvonás legelején 8-0-s futást produkált a Pécs, Simon két triplával is előrukkolt (64-47). Egyszer még feljöttek tizenháromra Nikola Lazics tanítványai (66-53), ám a hátralévő öt és fél perc során mindössze két pontot szereztek, így egyáltalán nem forgott veszélyben a PVSK győzelme. Budimir alakította ki a 79-55-ös végeredményt, negyedik meccsüket nyerték meg a baranyaiak – írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA - JP Auto-Jászberényi KSE 79-55 (19-15, 12-16, 25-16, 23-8)