NB I B: Bajai bravúr Győrben, egyéni extrák és hosszabbítás Sopronban
24
Sep
2018
2018. szeptember 24.  |  11:50
Jónéhány mérkőzést rendeztek a múlt héten a férfi másodosztályban. A piros csoportban fölényes idegenbeli győzelemmel "nyitott" az Oroszlány. Második meccsét is könnyedén nyerte a MEAFC és a Veszprém. A MAFC a vártnál nehezebben "gyűrte le" az MTK-t, a Nyíregyháza pedig küzdelmes találkozón múlta felül a Honvédot. A zöld csoport legnagyobb meglepetését a Baja szállította, amely közel 30 pontos győzelmet aratott a piros csoportból kieső Győr otthonában. Sopronban két játékos is elérte a 40 pontot, a SMAFC közel 20 pontos félidei hátrányból felállva hosszabbítás után győzte le a DEAC fiataljait.

Nagykőrösi Sólymok KE - OSE Lions 73-116

Az első negyedben a Lakosa Ákos (18/6 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Fulvio Candido (17 pont, 5 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda)-Fehér Péter (12/6 pont, 4 lepattanó)-Molnár Milkós (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette vendéglátó nagykőrösiek még tartották a lépést az Oroszlánnyal. A második negyedben azonban szigorított a védekezésén, s lényegében el is döntötte a meccset az OSE, amelynek 6 kétszámjegyű pontot "termelő" játékosán - Hegedűs Gergely (15/9 pont, 3 lepattanó), Remy Christianson (14/3 pont, 5 lepattanó), Zsíros Péter (13/9 pont, 3 lepattanó), Kiss Kornél (12/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Sömenek Martin (12/6 pont) és Joel Nshimba (10 pont, 6 lepattanó) - kívül hárman zártak 9-9 ponttal. Egységes csapatmunkának és a lepattanóharc 43-28-as megnyerésének köszönhetően fölényes idegenbeli győzelemmel kezdte bajnoki szereplését az Oroszlány.

MEAFC-Miskolc - PVSK-Kronosz Kiadó 85-58

Lehengerlő, 28-11-es első negyedével hamar megnyugtató előnyt szerzett Lippai Szabolcs (21 pont, 3 lepattanó), Takács Dániel (16/9 pont, 6 gólpassz), Tóth Viktor (15/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Kopasz Márton (10/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével a MEAFC, amelynek sikerét pillanatnyi veszély nem fenyegette, már csak azért sem, mert a pécsi fiataloktól egyedül Popgyákunik Balázs (19/9 pont, 6 lepattanó) jelentett érdemi veszélyt a hazai kosárra. Hogy hazai oldalon mennyivel gördülékenyebb volt a csapatjáték, azt a gólpasszok közötti különbség jól mutatja, a MEAFC 22-9-re múlta felül riválisát e fontos mutatóban.

MAFC - MTK Törökbálint 74-66

Ellenfele nyitányon parádézó légiósát, Eric Washingtont (9/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) féken tartva a törökbálintiak Bognár Mátyás (14/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Vámos László (13/9 pont) és Jakab Péter (12/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével nagy küzdelemre kényszerítették a MAFC együttesét. Félidőben csupán egyetlen pont volt az előző években még az élvonalban szereplő gárda előnye. A harmadik negyedben a Katona Bence (15/9 pont, 3 lepattanó)-Csapai Péter (10 pont, 5 lepattanó)-Misek Levente (10 pont) hármasfogat tagjainak eredményessége révén a MAFC lélegzetvételnyi, 5 és 10 pont közötti előnyhöz jutott, amelyet a meccs végéig meg is tartott. A hazai sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy amíg a vendég törökbálintiak 21, addig a hazaiak csupán 10 alkalommal veszítették, adták el a labdát.

Nyíregyháza Blue Sharks - Budapesti Honvéd SE 72-64

Szinte végig az elsősorban Tóth Gergely (18 pont, 7 lepattanó), Fazekas Csaba (17/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Bazsó Brúnó (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő hazai gárda vezetett, de a Honvéd főként Valerio Bodon Vincent (12 pont, 7 lepattanó), Mucza Tamás (12 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és a rutinos Horváth Ákos (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából "tapadt" vendéglátójára. A záró etap közepén 60-52-re elléptek a hazaiak, de a fővárosi gárda egy 8-0-s három és fél perccel ledolgozta hátrányát, s 60-60-ra álltak a felek. Ekkor azonban Sitku Márton triplája egy 8-0-s hazai rohamot indított útjára, amelynek köszönhetően végül hazai győzelem született.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 70-86

Egy negyed után még Dorogi Gergő (15 pont, 5 lepattanó), Tömösváry Máté (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (13/3 pont, 10 lepattanó) és Pupp Bence (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) eredményessége révén vezettek a hazaiak. A második 10 percben jóval szigorúbbra vette védekezését a Veszprém, amely Szabó Péter (22/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Körtélyesi Gergely (14/6 pont, 7 lepattanó) és Kovács Ádám (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) vezérletével lényegében el is döntötte a meccset a maga javára. Mindkét csapat gyengén dobott távolról (3/19, ill. 4/21), s bár a Bonyhád 47-43-ra megnyerte a lepattanócsatát, ám az eladott labdák rovatában is a hazaiak mellett állt nagyobb érték (19, ill. 12).

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Vásárhelyi Kosársuli 69-86

A nyitányon elszenvedett súlyos bajai veresége után a piros csoportból kieső, s a zöldben sima salgótarjáni sikerrel kezdő Hódmezővásárhely ellen elsősorban Gáspár Balázs (22/6 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Pongrácz Gergely (18/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Pöstyéni Zoltán (15/9 pont) jóvoltából igen jó első félidőt produkált a Tiszaújváros. A második félidő viszont egyértelműen a Molnár Bence (26/6 pont, 4 gólpassz), Béres Nándor (19/3 pont, 9 lepattanó), Kelemen Balázs (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Vas Péter (10/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) hatékony játékára építő vásárhelyieké volt, akik fordítottak, s újabb magabiztos idegenbeli győzelmet arattak, amelyben jelentős szerepe volt annak, hogy a lepattanózást 40-21-re nyerték meg.

Óbudai Kaszások - Újpest-MT 65-46

A rutinos Surmann Pétert (15/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) leszámítva az NB I B-ben e meccsen debütáló újonc újpesti együttes játékosai elég lámpalázasan, megilletődötten kezdtek, így az óbudaiak Meleg Károly (14 pont, 7 lepattanó), Farkas Sándor (11/6 pont) és Takács András (8 pont, 17 lepattanó) vezérletével szünetig közel 20 pontos előnyt szereztek. Szünet után már kiegyenlített volt a játék, a Kaszások magabiztos győzelmét nem fenyegette veszély.

Concordia Motax KC Pápa - KTE-Duna Aszfalt 59-48

Az első félidőben a megilletődött kecskeméti fiatalokat 13 ponton tartó Pápa két tapasztalt, az élvonalban is éveken át szereplő játékosa, Grebenár Péter (12 pont, 8 lepattanó) és Sonyák Béla (12/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) továbbá a fiatal Murai Gábor (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint a légiós Ryan Cook (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével megnyugtató, közel 20 pontos előnyt szezett. Szünet után ugyan Fülöp Bence (12 pont, 8 lepattanó), Nikola Vukicevics (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 eladott labda) és Molnár Dániel (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) révén feljavult a Kecskemét játéka, de ez csak a vereség "tisztesre kozmetikázására" volt elég, a vendégek nem tudták szorossá tenni a találkozót.

EKE Eger KOK - Alba Fehérvár U23 59-86

A páratlan negyedekben ugyan partiban volt a Varga Imre (16 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk)-Máté Balázs (13/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Papp Bendegúz (12/6 pont, 3-3 lepattanó eladott labda és gólpassz) trió vezette hazai együttes a fehérvári fiatalokkal, a páros negyedekben azonban egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akik Varga Máté (23/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és a két Takács-iker, Martin (13/3 pont, 4 lepattanó) és Milán (12/3 pont, 4 gólpassz) vezérletével magabiztos győzelmet arattak.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Bajai Bácska FKE 72-101

A Marton Domsitz (16 pont, 8 lepattanó)-Geiger Bálint (15/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda)-Nagy Tamás (10/6 pont) trió vezette győri gárda az első félidőben még tartotta a lépést a Bajával. Nagy meglepetésre a második félidő egyértelműen a vendégcsapaté volt, amely egységes csapatmunkával végül fölényes győzelmet aratott. Bajai részről nem kevesebb, mint 6 játékos - Jakab Péter (18/3 pont, 10 lepattanó), Milos Vukicsevics (18 pont, 3 lepattanó), Pongó Martin (15 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy Dániel (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Goldring Gergő (10 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Ágfalvi Bálint (10/6 pont, 3 lepattanó) szerzett legalább 10 pontot. Bár a triplákat jobban dobta a Győr (6/21, ill. 4/22) a büntetővonalról sokkal jobban céloztak a vendégek (18/29, ill. 19/22), akik a lepattanócsatát 46-38-ra nyerték, és csak 8 eladott labdájuk volt, szemben a 15 hazaival.

SMAFC - DEAC U23 107-104

A végül lenyűgöző dupla-duplával záró Kovács Benedek (47 pont, 25 lepattanó) vezérletével a második negyed közepéig tartotta a lépést a SMAFC a debreceni fiatalokkal. A vendégek a félidő hajrájában Tóth Bence (40/18 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Asszú Ádám (25/21 pont, 9 lepattanó) és Csomor Péter (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) révén alaposan megszórták hármasokkal a soproniakat, a félidő a DEAC fiataljainak 18 pontos vezetésével zárult. Szünet után szigorított védekezésén a SMAFC, amelyben Kovács mellé felnőtt Czukor Bence (23/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Füzi Róbert (19/3 pont, 10 lepattanó). A harmadik negyed végén 1 pontra csökkent a hazai hátrány, az izgalmas negyedik etap után - ameyben már a hazaiak is vezettek - pedig 98-98-at mutatott az eredményjelző. A hosszabbításban Kovácsot nem tudták tartani a debreceniek, így a pattanózást 54-43-ra nyerő hazaiak egy izgalmas meccsen 17 triplát dobó - igaz 51 kísérletből - ellenfelük fölé kerekedtek.