2017/2018 - MAFC - Szombathelyi KA SI 52-63
11
2018
2018. május 11.  |  20:02
Ez a mérkőzés is izgalmasnak ígérkezett. Az első tíz perc kevés kosarat, de jó védekezést hozott mindkét fél részéről, 11-10 volt az állás tíz minutum elteltével. A második negyedben beleerősített a szombathelyi csapat, lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak (21-26). Pontszegény, de küzdelmes két negyed után 23-27 volt az állás. Egy pesti duplával és egy szombathelyi triplával indult a harmadik negyed. Ebben a szakaszban a Simon-legények pontosabban céloztak, 33-42-re elhúztak. A negyed végére aztán elkezdtek potyogni a kosarak, 11-gyel vezetett a szombathelyi gárda három felvonás után. A MAFC azonban nem nyugodott bele az eredmény alakulásába, hat pontra zárkóztak fel (45-51). A végén azonban jött két technikai hiba a műegyetemisták részéről, amely végleg eldöntötte a meccset. MAFC - Szombathely: 52-63

Edzői nyilatkozatok:

Vittay Ambrus: "Gratulálok a Szombathelynek! Sok sikert kívánok a felnőtt csapatunknak Sopronban!"

Simon Bence: "Gratulálok a srácoknak a négybe jutáshoz, nagyon nehéz küzdelem volt! Végig higgadtak tudtunk maradni, okosan támadtunk, és nem ültünk fel a provokációnak. Irány a négy, ahol megpróbáljuk a maximumot kihozni."