Beérte a Falco a Körmendet
05
2018
2018. március 5.  |  11:30
A sérült, beteg Kevin Dillard maradt ki a vendégek légióssorából. Természetesen telt ház, remek hangulat fogadta a csapatokat, már jóval a kezdés előtt elindult a hangpárbaj a két tábor között.

A feldobás után a Körmend hozta el a labdát, de nem indult el az óra, így rögtön meg is állt a játék. Taylor „sapkázta” Tuoyot, majd mellédobta kintről. Perl ziccere jelentette az első pontokat, aztán Váradi szerzett két triplát, miközben a körmendi oldalról csak Wright talált be (8-2). Az első negyed derekán, 15-6-nál időt kért Potocnik. Hiába, Borisov büntetői után már zúgott is a „Tíz! Tíz! Tíz!” rigmus a hazai B-középből (21-11). Az első negyed végén 23-16 állt a táblán.

Másfél perc után, 26-20-nál Szekulovics is magához hívta övéit. Govens megszerezte első pontjait. 36-23-nál már tizenhárommal mentek a hazaiak, akik sokkal jobban lepattanóztak riválisuknál. Elkezdett hibázni a befejezéseknél a Szombathely, egy 2-12-es széria végén, Ferencz triplája után már 38-35 volt. Hollins ziccere még belefért a végén, a félidőre visszajött a meccsbe a Körmend.

Nem változott a játék képe, továbbra is a Falco irányított, és őrizte pár pontos előnyét, az MTE pedig rohant az eredmény után. A 27. percben aztán Hollins triplájával először vezetett a meccsen a Körmend (53-54). Azonnal időt kért a Falco. Lendületbe jöttek a piros mezesek, már hattal is vezettek. A harmadik negyed Taylor kosarával zárult, 57-61.

Alig 40 másodperc alatt fordult a kocka, 5-0-val ismét a Falco járt előbbre, 62-61-nél Potocnik mutatta fel a T-betűt. Csorvási követett el támadó hibát, majd reklamálásért technikait is kapott, ezzel kiszállt. Lerohanta ellenfelét a Falco, egy 13-0-s széria után máris 70-61 volt az állás. Négyre megint visszajött a Körmend, de nem hagyta magát a hazai pályán még veretlen vasi megyeszékhely, a második félidőben nagyot játszó Govens vezérletével azonnal mutatta, ki az úr a háznál, 77-68-nál jött az újabb vendég timeout. Ez azonban már nem segített a Körmenden, a Falco megérdemelten nyert, jobb volt, és továbbra is őrzi makulátlan hazai mérlegét. Nem mellesleg, beérte a tabellán a Rába-partiakat – írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 83–79 (23–16, 15–21, 19–24, 26–18)

Szombathely, Aréna Savaria, 3070 néző
V.: Kapitány G., Praksch P., Farkas G. (dr. Páli K.)

Falco: Govens 23/6, Perl 14, Váradi 19/9, Borisov 15/3, Taylor 7. Csere: Tóth N. -, Pustahvar 2, Norfleet 3/3.

Körmend: Wright 12, Hollins 8, Ferencz 9/9, Tuoyo 11/3, Horti 2. Csere: Halász -, Fanning 20/9, Csorvási 9, Davis 5/3, Németh 3/3.

Kipontozódott: Csorvási (32. perc).