Jan
2018
2018. január 23.  |  20:15

Allenék nyertek, Hangáék kikaptak

A spanyol bajnokság (ACB Liga) tizenhetedik fordulójában Rosco Allen csapata, az Iberrostar Tenerife 5144 nézõ elõtt magabiztos, 77-59-es gyõzelmet aratott a Movistar Estudiantes ellen. Honfitársunk a padról beszállva szûk 18 perc alatt 6/3-as pontmutatóval (0/1 dupla, 1/1 tripla, 3/6 büntetõ) zárt. Volt emellett még 3 lepattanója, 2 gólpassza, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultja (9 VAL).

A Barcelona a MoraBanc Andorrához látogatott. 4854 nézõ elõtt parádés elsõ etapot hoztak a hazaiak (33-14), és bár a második negyedben felzárkózott a Barca, a szünet után bennmaradtak az öltözõben Sito Alonso tanítványai, végül 102-92-es vereséget szenvedett a katalán együttes. Hanga Ádám kezdõként percet töltött a pályán, ami alatt 16 pontot (3/6 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntetõ), 2 lepattanót , 3 gólpasszt, 2 blokkot, 1 szerzett labdát, továbbá 5-5 beütött és kiharcolt faultot jegyzett (18 VAL).

Mócsánéknak sikerült, Golománéknak nem

Az Amerikai Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban az Idaho State Bengals 71-65-re nyert hazai pályán a Sacramento State University ellen. Mócsán Bálint 30 percet játszott, 2 pontot dobott (1/6 mezõnybõl), 2 lepattanót szerzett, volt még 1 eladott labdája és 1 faultja. Újra kikapott (hetedszer) az UCLA Bruins, ezúttal az Oregontól, 94-91-re. Golomán Györgynek 20 perc jutott, 4 pontja mellé 2 lepattanót és 2 labdát szerzett, 2 gólpasszt adott, volt még 1 blokkja és 3 faultja - írja a BB1.hu.