2016. május 14.  |  18:00

VASAS KA- DEBRECENI KA 80-60 (24-20, 25-17, 18-10, 13-13)

Vasas: Honti 5, Kelenföldi 2, Pakányi 3, Balogh 3, Bulyáki 4, Meződi 5, Schiller 8, Bencsik 16/5, Csík 10/1, Egressy 4/2, Somogyi 20/2

Debrecen: Sólyom 5/3, Tóth B. 6/2, Balázs 3/1, Virágh 1, Vezendi 9, Csomor 15/6, Gáspár 4/2, Tóth M. 17/3

A csapatok az első negyedben szorosan haladtak egymás mellett. Gáspár büntetőjével egy pont különbség volt csak a csapatok között (8-7). Somogyi középtávoli majd Vezendi triplája után már ismét döntetlenre állt a meccs (10-10). Vezendi megalkuvást nem tűrően harcolt elől, a kék-sárgák elsőszámú húzóembere volt az első játékrészben. A mérkőzés első időkérését Bosnyák, a Vasas vezetőedzője kérte ki, aki a zártabb védekezésre hívta fel a játékosai figyelmét. Az időkérést követően Tóth Bence ellen szabálytalankodtak, aki higgadtan értékesítette a büntetőket. (17-17). Tóth passzolta be centerbe a labdát, ahol azt Honti várta teljesen üresen (21-20).

Kisebb szünetet követően a fővárosiak játéka pontosabbá vált, így alakult ki az eddigi legnagyobb különbség Csík révén(28-22). A debreceni játékosok rengeteg személyi hibát követtek el, amelyet Bencsik büntetett (31-22). A közel tíz pontos hátrányt megelőzve Ráthonyi Tamás is kikérte idejét. Az időkérés sem hozott változást a játékban, a Debrecen továbbra sem tudta megállítani szabályos módszerekkel az ellenfelet. Somogyi értékesítette a büntetőket, és ezzel a gólkülönbség tíz pontosra duzzadt (33-23). Vezendi lopott labdát, azzal végig szárnyalva a pályán, majd egy pincéres mozdulattal kínálta fel a labdát, amely ízlett a gyűrűnek, ezzel továbbra is maradt tíz pontos különbség a csapatok között (36-26). A Vasas játékosai a félidő végén széthúzták a támadásaikat a zárt védekezés miatt, és rendre triplázással fejezték be az akciókat, ezzel ismét nagyobb különbségre téve szert (47-32). A félidő végeztével kicsit kozmetikázott a Debrecen, de a hátrányuk továbbra is tetemes maradt (49-37).

A fordulást követően a Debrecen bent maradt az öltözőben, és a fővárosiak néhány perc leforgása alatt 20 pontosra növelték előnyüket (59-39). Ráthonyi Tamás kikérte második idejét is, hogy gatyába rázza fiait. A kétségbeesett debreceniek közeli megoldásokkal próbálkoztak, de Bencsik többször sáncolta ezeket a kísérleteket. Somogyi Boldizsár, U-16-s válogatott játékos szerzett labdát Vezendi technikai hibáját követően és zsákolt a gyűrűbe.(67-45).

Az utolsó negyedbe fordulva Tóth Bence három triplája hozta közelebb a debreceni csapatot a fővárosiakhoz(72-54). Az utolsó percek során a csapatok már csak kozmetikáztak az eredményen. A mérkőzés győztese a Vasas csapata lett (80-60), legeredményesebb játékosa pedig Somogyi Ádám a maga 20 találatával. Holnap az első helyért küzdhet tovább a Vasas csapata, míg a Debrecen a harmadik helyért harcolhat.

MESTERMÉRLEG:
Bosnyák Jácint: Nem tudtuk, hogy mire számítsunk a mai napon. Mindenki fáradt már, de úgy érzem, hogy kellőképpen fölpörögtünk a mérkőzésre. Nagyon büszke vagyok a srácokra, mert óriásit játszottak, nagyon jó volt a csapat ma. Boldogok vagyunk, mert döntőt játszhatunk, Debrecennek pedig sok sikert kívánok holnapra, nagyon jó munkát végeztek mint a szervezésben, mint pedig a csapatépítésben.

Ráthonyi Tamás: Most a sokkal hosszabb kispaddal rendelkező Vasas megérdemelten nyert, a mai mérkőzésen jobbak voltak minden tekintetben.