Szolnoki VSI - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 71 - 52
12
2016
2016. május 12.  |  11:10
Állva hagyta ellenfelét a Szolnok, 6-0-val kezdtek Tasnádi Zoltán fiai. Bár szép lassan a Szombathely is megkezdte a pontgyártást, a mérkőzés ritmusát azonban sokáig nem találták, így kilencpontos hátrányba kerültek a negyed végére. A Pallai-Taiwo páros vezérletével a különbség már 14 egységnyi is volt (34-20), ám elsősorban Dancsecs András tripláival újra látótávolságon belülre kerültek a Vas megyeiek a félidőre.

A fordulás után sem változott a játék képe, hiába próbálkozott agresszív betörésekkel a Szombathely, a Szolnoki „tornyok" rendre megálljt parancsoltak nekik. Hiába kért időt Váradi Kornél, a 27. percben S. Tóth Máté Csaba kosarával már húsz pont fölé nőtt a differencia (53-32), s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A Szolnok magassági fölényével nem tudott mit kezdeni a szimpatikusan küzdő Szombathely, hiába Dancsecs 19 pontja, a dobószázalékkal neki is akadtak gondjai, a palánk alatti területen pedig korlátlan úr volt a Szolnok. A végére mindkét edző kedvére forgathatta csapatát, a különbség nem változott jelentősen, így megérdemelt papírforma győzelem született.

Szolnoki VSI - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 71 - 52 (21-12, 16-16, 22-11, 12-13) .

Szolnok: PALLAI 10, ANDÓ 10, Kovács 5, TAIWO 13, Bajkó 4 cserék: GILSZKY 14/3, S. Tóth 7, Orbán 8, Várbíró -, Komlósi -.

Szombathely: Józsa 5, DANCSECS 19/12, Körmendi B. 4, VERASZTÓ 11/3, Dokmanovic 5 cserék: Friedel -, Gyuk -, Körmendi M. 6, Gaál -, Bakon -, Bogár 2, Oláh -.

Tasnádi Zoltán: Tartottunk a mérkőzéstől, mert a Szombathely egy nagyon szervezett társaság, és náluk játszik a korosztály egyik legígéretesebb tehetsége Dancsecs András. Az első három negyedben sikerül úgy játszanunk, ahogy megbeszéltük, fegyelmezett védekezéssel tudtuk megalapozni ezt a győzelmet. Gratulálok a fiúknak!

Váradi Kornél: Végig becsülettel küzdöttünk, büszke vagyok a játékosaimra, amit elterveztünk nagyjából meg is tudtuk valósítani, ez ma ennyire volt elég. Gratulálok a Szolnoknak!