Ez történt tavaly...
21
2016
2016. április 21.  |  09:03
A MAFC nyerte meg a fiú juniorok országos bajnoki döntőjét, miután a fináléban 84-76-ra megverte a tornán addig még szintén veretlen Vasast. A találkozó legeredményesebb játékosa a MAFC-os Mócsán Bálint lett, aki 48 pontjával egymaga csapata pontjainak több mint a felét szerezte. A Vasas legjobb dobója Shekina Munanga lett 24 ponttal.

A bronzérmet a házigazda Pécs nyakába akasztották, amely a harmadik helyért a Körmendet győzte le 77-71-re. A hazaiak legtöbb kosarát Pongó Marcell szerezte (25 pont), a körmendiek legeredményesebbje pedig Doktor Péter lett (23).

Az ötödik helyet a Honvéd, a hetediket a DKKA szerezte meg.

Fiú junior országos bajnoki döntő, Pécs

A vasárnapi eredmények

A 7. helyért

DKKA-Compar97-ELITE Basket Törökbálint 74-64 (18-14, 15-17, 21-16, 20-17)

Az 5. helyért

Budapesti Honvéd /A-Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 69-56 (15-11, 12-20, 27-9, 15-16)

A 3. helyért

Körmendi Törpördögök-Kosárlabda Akadémia Pécs/A 71-77 (16-23, 24-18, 18-11, 13-25)