U16 leány: Sima vereség a galloktól a csoport utolsó találkozóján
FRANCIAORSZÁG – MAGYARORSZÁG 58-37 (12-10, 15-9, 21-9, 10-9)
Tbiliszi, Vere Palace 150 néző. Vezette: Kartal (török), Berishvili, Mikeladze (grúzok)
FRANCIAORSZÁG Legjobb dobói: M’Baye 12/6, Sissoko 11.
MAGYARORSZÁG: Pusztai 2, Lelik, Juhász 6, Radócz 6, Barhács 2. Cs: Soós 3, Gereben 5, Mérész, Boros, Czukor 2, Foitl, Bernáth 11/9. Szövetségi edző: Magyar Gergely

Az eredmény alakulása: 5. p.: 0-8, 15. p.: 18-16, 25. p.: 37-23, 35. p.: 53-32

A csoport harmadik záró fordulójában vívott, tét nélküli találkozón jól kezdtek lányaink. Nem hagyták kibontakozni a franciákat és ügyes támadásvezetéseknek köszönhetően az ötödik percben 8-0 volt ide. Ezt követően teljesen megváltozott a játék képe.
A mieink játékát roppant pontatlan dobások jellemezték, sok volt az eladott labda és többször védekezésben sem tudtunk visszazárni.
Összességében a francia csapat sima győzelmet aratott, egy teljes rotációt alkalmazó gyenge dobóformát kifogó magyar csapat ellen.
Egyedül Bernáth Réka teljesítménye érdemel említést. A Vasas bedobója ötből háromszor talált be távolról, kozmetikázva ezzel a vereség mértékén.

A csoport másik találkozóján Oroszország 61-47 arányban legyőzte Lettországot.

Pénteken magyar idő szerint 16.30-tól lányaink a csehek ellen kísérelnek meg a döntőbe jutni.

A másik ágon Belgium-Oroszország mérkőzést rendeznek a felsőházban.