Lendületbe jött a magyar válogatott, amely azzal, hogy legyőzte a csoport egyik favoritját, nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Hollandia – Magyarország 61-70 (12-18, 22-22, 16-15, 11-15)
Hollandia legjobb dobói: Bieshaar 9, Vianen 8/6, Vos 8.
Magyarország: Pongó 7/3, Demeter 2, Horváth 11/6, Rudner 11/9, Pápai -. Csere: Durázi 2, Krnjajski 6/3, Mócsán 12/12, Kiss 2, Doktor 3/3, Fülöp -, Kucsora 14/6.

Kipontozódott: Pápai (40. perc).

A csoport egyik favoritja, a hibátlan hollandok ellen folytatta szereplését szombaton este a magyar válogatott az ausztriai, B-divíziós Európa-bajnokságon. Ezúttal az ellenfél kezdett jobban, de aztán hamar fordítottunk. Az első két percet leszámítva végig mi vezettünk, egy negyed után 12-18 volt az állás.

Jó százalékkal tüzeltünk távolról, a hollandok viszont alig-alig találtak be mezőnyből. Kucsora és Pongó vezérletével továbbra is vezetünk, volt már tíz is közte, de aztán ennél jobban nem szakadtak le a hollandok. A második negyed egál eredményt hozott (22-22), így a félidőre 34-40-es eredménnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünet után sem történt nagy változás. Remekül védekeztünk, többször is eladott labdákra kényszerítettük a riválist. Továbbra is a magyar csapat vezetett, de egy pillanatra sem nyugodhatott meg, mert a hollandoknak mindig voltak felvillanásaik. Az utolsó negyed előtt 50-55 volt az állás.

Hiába voltak hatalmas fölényben a palánk alatt a „tulipánosok”, nem forgott veszélyben Ferenczi Tamás együttesének győzelme, mert továbbra is hatékonyak voltunk távolról. Óriási győzelmet arattak Pongóék, akik ezzel életben tartották továbbjutási esélyeiket. Holnap papíron egy gyengébb ellenfél, Luxemburg következik.