U16 leány: Felemás játékkal, magabiztos győzelem az első mérkőzésen
MAGYARORSZÁG – NÉMETORSZÁG 81-41 (23-14, 18-13, 18-9, 22-5)
Budapest, Pasarét 100 néző. Vezette: Hervay, Gyuris, Nepp
MAGYARORSZÁG: Pusztai 4, LELIK 10, GEREBEN 14, Mérész 7, SOÓS 12. Cs: Juhász 8, Bernáth 5/3, FOITL 7, Barhács 6, Radócz, Boros 4, Varga K. 4. Szövetségi edző: Magyar Gergely
NÉMETORSZÁG Legjobb dobói: Sabally 12, Geiselsöder 9.

Az eredmény alakulása: 2. p.: 2-7, 5. p.: 15-9, 9. p.: 22-14, 14. p.: 27-16, 18. p.: 38-23, 22. p.: 47-29, 28. p.: 57-31, 33. p.: 64-38, 38. p.: 77-40.

Magyar Gergely szövetségi edző a jövő héten szombaton az EYOF-ra utazó keretet szerette volna az első találkozón a pályára küldeni, azonban Czukor Dalma kisebb hőemelkedéssel és a melegtől gyomorproblémákkal küszködött, ezért soproni csapattársa Varga Kamilla került a helyére a meccskeretbe.
Védekezési problémáinknak köszönhetően a németek öt pontos előnyre tettek szert. A mieink azonban rendezték védekezésüket és a Mérész Beatrix, Gereben Lívia kettősnek köszönhetően 13-0-s szakaszt repesztettek.
A tavaly B divízió nyertes németeket masszív, jó kiállású játékosok alkotják, ez főleg a második negyedtől mutatkozott meg, rengeteg támadó lepattanót szedtek a vendégek.
Magyar Gergely próbálta megfelelően rotálni a magyar együttest, körülbelül egyenlő játékidőt adva minden kerettagnak.
A nagyszünetig jól tartotta magát Szittya Imre szövetségi edző vendég csapata. A térfélcserét követően a mieink szigorítottak védekezésükön, több pontatlan átadásra kényszerítették az ellenfelet.
A harmadik és negyedik negyedben is akadt olyan szakasza a találkozónak, amikor a magyar csapat labdaszerzéseket követően gyorsindításos kosarakat szerzett.
Lelik Réka és Pusztai Petra rendre jó labdával tömte társait, Soós Rékáék pedig pontokkal hálálták meg az átadásokat.
Juhász Dorka, Foitl Mili és Soós Réka a pontokon kívül szorgalmasan szedte a lepattanókat is mindkét palánk alatt.
Támadásban már akadtak biztató jelenetek, védekezésben főleg a váltásoknál, kizárásoknál és kommunikáció terén van még javítani való.
Hétfőn 10.30 perctől a két csapat ismét megmérkőzik egymással.