ELITE Basket Törökbálint - Szombathelyi KA 46-64
18
2015
2015. április 18.  |  15:17
A Szombathely 5-12-re elhúzott a meccs elején, de a negyed végére 11-12-re zárkózott az edzője nélkül felálló Törökbálint. A második negyedben a Törökbálint szerzett előnyt (20-16), de hamar egyenlített a Szombathely, Durázi kosarával pedig már ők vezettek (20-22). A félidőt is ő zárta duplájával, ezzel 25-28-cal a Szombathely tartott előrébb.

A második félidő első kosarára majd négy percig kellett várni, ekkor viszont 8-0-s rohammal a Szombathely 11 pontos előnyt harcolt ki (25-36). Ezt az előnyét pedig tartani is tudta Svajda Gábor csapata a nagyon rossz dobószázalékkal célzó Törökbálint ellen. Az utolsó negyedben 20 pontra nőtt a Szombathely fölénye, a mérkőzés vége 46-64 lett a Szombathely javára, így ők játszhatnak vasárnap az ötödik helyért.

Molnár Tamás: Csapatom nagyon lelkesen végig hajtott a meccsen, de hiányzott egy nagyon fontos játékosunk, melyet a meccs végén éreztünk igazán. De végig küzdöttünk, nem adtuk fel, most ennyi sikerült. Reméljük, hogy a hetedik hely meglesz.

Svajda Gábor: Gratulálok a csapatomnak, a jó védekezésünk miatt tudtunk nyerni.