DKKA-Compar97 - Budapesti Honvéd 55-70
18
2015
2015. április 18.  |  12:42
A „B" csoport harmadikja az „A" csoport negyedik helyezettjével mérkőzött a szombati játéknap első találkozóján. 10-3-ra elhúzott a Dávid Kornél Akadémia, a 6. percre azonban Valerio Bonilla közelijével átvette a vezetést a Honvéd (11-12), a 17-0-s sorozat végén pedig már 11-20-as előnyt küzdött ki magának. A negyed vége 16-23 lett a Honvéd javára.

Kusonic triplájával visszavette a vezetést az Alba (25-23) a hullámzó találkozón, a második negyedben pedig egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni, 35-35 lett a félidei eredmény.

A harmadik negyedet a DKKA kezdte jobban, de a 27. percben visszavette a vezetést a Honvéd, 45-47-nél pedig állva is hagyta ellenfelét, a következő fehérvári kosár 47-56-nál született. Innentől már nem tudott visszajönni a meccsbe a Dávid Kornél Akadémia, 55-70-re győzött a Honvéd, így vasárnap ők harcolhatnak az ötödik helyért.

Peresztegi Nagy Ákos: Csapatom újra a rosszabbik arcát mutatta, egy percig nem tudott a mérkőzésen megfelelően koncentrálni.

Steiger Péter: Sikerült megszerezni az első győzelmünket, és végre felszabadultan játszani, azt mutatni, amit egyébként tudunk. Mérkőzésről mérkőzésre tudtunk fejlődni, és ennek most lett meg az eredménye, igazi csapatként tudtunk nyerni.