ELITE Basket Törökbálint - Budapesti Honvéd 89-76
17
2015
2015. április 17.  |  19:39
A nagy szívvel küzdő, az alsóházból a döntőbe jutott, ám eddig győzelem nélkül álló Törökbálint fokozatosan húzott el, és már az első negyedben 8 pontos előnyre tett szert Horváth negyedzáró triplájával (26-18). Dobos sorozatban dobott 7 pontjával 13 pontra nőtt a különbség a Törökbálint javára (33-22). Az első félidőt végül 10 pontos előnnyel zárta az ELITE Basket.

A kívülről remekül célzó, összesen 9 triplát szerző Törökbálint a második félidőben sem engedte ki kezéből a vezetést, és a 34 pontos Dobos, valamint a 26 ponttal záró Horváth vezetésével 89-76-ra megverte a Budapesti Honvédot. A másik oldalon Kerpel-Fronius emelkedett ki 34, Kiss pedig 26 ponttal.

Szarvas Gábor: Csodával határos módon tudtuk legyőzni a felsőházban pallérozódott Honvéd csapatát. A szívünk volt csak a pályán, a testünk már nem lehetett, mivel délelőtt egy nagyon kemény meccset játszottunk a Körmenddel. Minden meccset a fejlődésünkre használunk, de győzni nagyon jó érzés. Nagyon büszke vagyok a csapatunkra.

Steiger Péter: Sok helyzetet dolgoztunk ki, de ma nagyon rossz dobószázalékkal értékesítettük őket. Gratulálok ellenfelünknek.