DKKA-Compar97 - MAFC 56-70
16
2015
2015. április 16.  |  21:47
A DKKA hamar előnybe kerül a nyitónap zárómérkőzésén, Kusonics két triplájával a 7. percben már 12-3-ra vezettek a fehérváriak. A MAFC nagyon beragadt, a 8. percben szerezte második kosarát, a negyed vége 14-7 lett a Dávid Kornél Akadémiának. A második negyed közepére 4 pontig zárkózott az Újbuda (18-14), Mokos triplájával pedig 3 egységre olvadt az Alba előnye (20-17). A negyed vége előtt egyenlítettek is a fővárosiak, 20-20 után viszont fordítaniuk nem sikerült, 32-26-os DKKA-előnnyel fordulhattak a csapatok.

A második félidő elején Siklós triplával egy pontra hozta a MAFC-ot az egyenlítéstől, de a túloldalon Varga is betalált távolról. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a Fehérvárt érzékenyen érintette, hogy Fülöp Bence egy véleményes támadóhibát reklamálva kipontozódott már a 24. percben, megkapva 4., majd 5. faultját. 40-40 után a DKKA tudott ellépni két hárompontossal. Kusonic kettesével már 10 ponttal vezetett az Alba (54-44), de a fehérváriak nem koncentráltak eléggé a negyed végén, Pápai triplájával pedig 6 pontra zárkózott a MAFC az utolsó tíz perc előtt (54-48).Az utolsó negyedre viszont az addig szinte végig vezető Dávid Kornél Akadémia teljesen összeomlott, és 2-22-re elveszítette a záró játékrészt, így a MAFC a végén 56-70-re megnyerte az esti rangadót.

Peresztegi Nagy Ákos: 35 percig taktikusan és jól játszottunk, sajnos a szokásos, budapesti MAFC-os zóna ellen az utolsó 5 percre elfogytunk.

Garai Péter: Nem játszottunk jól, de csapatként sikerült nyernünk, aminek nagyon örülünk.