Vasas Akadémia-Elite Basket Törökbálint 97-58
16
2015
2015. április 16.  |  15:12
Az első negyed közepéig sem a Vasas, sem a Törökbálint nem tudott előnyt kiharcolni, majd a Vasas egy 8-0-s szériával meglépett (16-7). Saeed Armaghani együttese ki tudta használni magassági fölényét, működtek a csapdák, 25-17-es Vasas-vezetéssel zárult az első tíz perc.

Jobban, koncentráltabban kezdte a második negyedet a Törökbálint, Horváth Kristóf kosarával pedig 5 pontra zárkóztak (29-24). A negyed közepére ismét nagyobb előnyt harcolt ki magának a Vasas, Csík Roland triplájával már 38-26-ra vezettek. Sokat javult büntetőzésben az Elite Basket, harcos játékukkal pedig ismét felzárkóztak 4 pontra egy 8-0-s sorozattal (38-34), ám az utolsó percben dobott három ziccerrel visszaszerezte 10 pontos előnyét a Vasas (44-34).

A tízpontos különbséget nagyjából 2 percig tudta tartani a Törökbálint, a 27. percben, Munanga kosaránál már 20-szal ment a Vasas (60-40). Innentől pedig már nem volt kérdés a mérkőzés végkimenetele: végül 97-58-as győzelmet aratott a Vasas Akadémia.

Saeed Armaghani: A torna első mérkőzését játszottuk, és csapatomnak nem sikerült az első pillanattól felpörgetnie a meccset. Álmosan kezdtük a mérkőzést, de a harmadik negyedtől már kézben tudtuk tartani a mérkőzést. Próbáltam tartalékolni a kulcsjátékosainkat, pihentetni őket a következő mérkőzésre.

Szarvas Gábor: Papírforma eredmény született. Az első 20 percben szerettem volna játszatni kulcsjátékosaimat, bárhogy is alakult volna a mérkőzés, őket nem játszattam volna a második félidőben. A torna nagy esélyese ellen a 39 pontos különbség ellenére sem vallottunk szégyent.