Gulyás klasszisa döntőnek bizonyult.
19
2007
2007. november 19.  |  13:27

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában kétszeri hosszabbítást követõen eldõlt összecsapáson nyert a Paks Dombóváron. A találkozó elejét a vendégek kapták el jobban, de a házigazdák a második felvonásban magukhoz ragadták a kezdeményezést és végig kiegyenlített harcot vívtak a paksiakkal. A rendkívül izgalmas összecsapás negyven perc után döntetlen volt, miként az elsõ ráadás után sem ünnepelhetett a gyõztes. A második túlórát aztán 16-12-re nyerte az Atomerõmû, így a paksiaké lett a találkozó.

Fej-fej mellett kezdték a mérkõzést a csapatok, de a második negyedben elhúztak a Gulyás Róbert vezérelte paksiak, akik a nagyszünetre ötpontos (46-41) elõnyre tettek szert. Bár a harmadik negyedet hárompontos kosárral nyitotta az elõnyét így még feljebb tornázó Atomerõmû, ez mintegy jeladás volt a hazaiaknak, akik remek szériával gyorsan a vezetést is átvették (54-52). Ismét nyílt és kiegyenlített volt a végig sok izgalmat, ám emiatt jó néhány technikai hibát hozó összecsapás. A lendületben lévõ hazaiak a második félidõ nagyobb részében tartották minimális elõnyüket, de a Paks nem hagyta magát lerázni és eredményesen kapaszkodott riválisába. Sõt, a vendégek kerültek helyzeti elõnybe a találkozó hajrájában, hiszen két perccel a vége elõtt hat ponttal is megléptek (82-76). Ekkor változott a helyzet, a hazaiaknak kellett iparkodniuk, legalább az egyenlítésért. Egy perccel a vége elõtt hihetetlen fordulatokat követõen két pontra olvadt a paksi elõny (84-82), majd 32 másodperccel a rendes játékidõ letelte elõtt már átvették a vezetést a dombóváriak (86-84). A paksi légiós, Johnny Gray azonban legény volt a talpán és hat (!) Másodperccel a vége elõtt elvállalt és eredményesen fejezett be egy egyéni betörést (86-86).A hosszabítás hõsének egyértelmüen Csaplár -Nagy bizonyult, 23 perc alatt úgy jutott el 17 pontig – az elõzõ hat bajnokin összesen 23-at jegyzett –, hogy egyetlen dobását sem rontotta el. Négy duplát, két triplát és három büntetõt süllyesztett el a gyûrûben, több találata szó szerint életben tartotta a vendégcsapat reményeit .A túlóra elsõ felvonása húsz pontot hozott, döntést azonban nem. A második túlórában aztán a vendégek 16 pontot szerezve néggyel nyerték azt a periódust, így a találkozót is. Negyedszer nyert a bajnokságban a Paks - második alkalommal pályaválasztóként -, amely igen hullámzó teljesítményt nyújt eddig a szezonban. Második vereségét szenvedte el a Dombóvár, amely a nyitányon, Szombathelyen kapott ki a Falcotól, de azután három hazai és két idegenbeli találkozóját is megnyerte.

PLANET-LEASING DOMBÓVÁR KC - ATOMERÕMÛ SE 108-112 (25-23, 16-23, 22-18, 23-22, 10-10, 12-16)

Dombóvár, 1200 nézõ. V: Papp P., Cziffra, Török.

DOMBÓVÁR: MILLS 37/21, ENGLISH 22, Deák 10/6, Sanders 13/6, Wiley 6. Csere: BÓDI 10/3, Simon N. 3/3, Molnár M. 4/3, Balogh L. 3/3. Edzõ: Dzunics Braniszlav.

ATOMERÕMÛ: MÉSZÁROS 11, Murry 11/9, Kiss Zs. 7/3, PANTA 13/9, GULYÁS 36/9. Csere: Gray 15/3, CSAPLÁR-NAGY E. 17/6, Medve 2. Edzõ: Sabáli Balázs.

Az eredmény alakulása: 2. p.: 0-5. 5. p.: 10-10. 8. p.: 22-16. 11. p.: 25-25. 14. p.: 31-35. 22. p.: 43-52. 25. p.: 54-52. 27. p.: 54-57. 30. p.: 63-62. 34. p.: 65-75. 36. p.: 72-75. 40. p.: 86-84. 43. p.: 87-93. 46. p.: 98-96. 48. p.: 99-102. 50. p.: 105-105.

Kipontozódott: Wiley 39. p., Murry 40. p., Panta 40. p., Mészáros 40. p.

Dzunics Braniszlav: A döntõ pillanatokban a paksiak fölénk kerekedtek. Gulyás Róbert klasszisa ellen ma nem volt orvosságunk.

Sabáli Balázs: Óriási szívünknek köszönhetjük a gyõzelmet. Felülkerekedtünk mindenféle nyomáson, ami a csapatunkra nehezedett.

Összes dobószázalék:41% (29/70) ill.58% (39/67

Büntetõ dobószázalék: 74% (35/47) ill. 95% (21/22)

Lepattanók:42:30

A vasárnap esti kezdésre  teljesen megtelt a Messzi István Sportcsarnok  ellenére, hogy egy hete a csapat rosszul játszott és kikapott Nyíregyházán. A szurkolók tehát bizalmat szavaztak az Univernek, és kiderült, hogy megérte. A Fiegi sérülése miatt három külföldivel és két magyarral kezdõ hazai csapat eleinte nem tudott jelentõs elõnyt szerezni, vagy ha mégis (hat pont már ennek számított), akkor Simon egyedül képes volt egyenlíteni.Döntõ volt a végeredmény szempontjából a harmadik negyed. Az Univer védekezése a korábbinál is hatékonyabb lett, a kiválóan játszó, nagyszerûen védekezõ Szabó és Fiegi mellé az addig sokat bizonytalankodó Jefferson is sokat tett be ebben a mûfajban, és bár támadásban akadtak hibák, még mindig voltak olyan akciók, amelyeket elkapkodtak a kecskeméti játékosok, mégis nõtt az elõny. A vendégcsapat játékosai egyre jobban elbizonytalanodtak, az elsõ félidõben 16 pontig jutó Simon sem villogott már, hisz rajta is változott a védekezés.

Így végül jelentõs különbségû, de teljesen megérdemelt gyõzelmet ünnepelhetett a közönség.

Univer- Kecskemét-Albacomp 85-67 (26-23, 15-15, 24-16, 20-13)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1600 nézõ. Vezette: Bodnár, Földházi, Kiss

UNIVER-KECSKEMÉT: Sigurdarson 12/9, Blair 21, Horváth 10/6, Jefferson 8, Csorvási -. Cs: Tóth -, Vida 2, Halmai 4/3, Szabó 11/3, Lekli 2. Vezetõedzõ: Zsoldos András

ALBACOMP: Simon 18/3, Brown 7, Radovic 18, Henderson 11/3, Bencze 7. Cs: Soós -, Nuber 2, Dávid 2, Hanga 2. Vezetõedzõ: Goran Miljkovic

Zsoldos András: A második félidõben hallatlanul akart csapatom, ami férfias küzdelemmel párosult. Ma végre látszott a kemény munka, amit eddig elvégeztünk.

Goran Miljkovic: Sok olyan hibát csináltunk, amelybõl az Univer könnyedén szerzett pontokat.

Összes dobószázalék: 47 % (32/68) ill. 41 % (25/61)

Tripla: 42 % (8/19) ill. 10 % (2/21)

Büntetõ: 76 % (13/17) ill. 71 % (15/21)

Lepattanó: 37 (25+12) ill. 33 (25+8)

Szerzett labda: 20 ill. 16

Eladott labda: 11 ill. 18

Gólpassz: 10 ill. 4