A Sopron is elbukott a nyitányon
08
2007
2007. november 8.  |  11:12

Tartalékos állapotban lépett pályára a Sopron. Iva Sliskovic és Eördögh Edit nem is tartott a csapattal. A vállsérüléssel bajlódó Horváth Zsuzsi ott volt társaival, de a mérkõzés napjára belázasodott. A keddi napon Cserny Réka lepte meg látogatásával a csapatot. Az 1,4 millió euró költségvetéssel dolgozó Villeneuve együttesébõl Marcauskaite hiányzott. A mérkõzés helyszínére késéssel érkezett a csapat a nagy városi dugó miatt.

Rosszul kezdõdött, Wambe vezérletével a zónával operáló hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. 10-4-et mutatott az eredményjelzõ pár percet követõen. Székely Norbert ki is kérte elsõ idejét. Sajnos a védekezésünkkel gondok akadtak, a negyed közepén már 16 pontnál jártak a hazaiak. Csapatunkból csak Honti Kata és Gorbunova volt eredményes (6. perc 16-11). Crawford két 2+1-es akciójával már 11 ponttal ment ellenfelünk a 7. percben (22-11). Crawfordot nem tudtuk tartani ezekben a percekben. Pontjaival pillanatok alatt ugrásszerûen nõtt a különbség (8. perc 25-11). Hosszú kosárcsendet követõen Horti Dóra volt eredményes csapatból. (25-14).

Védekezés nem mûködött, melyrõl mindent elmond, hogy az elsõ negyedben - kimondani is hihetetlen - 31 (!) pontot kaptunk... Védekezést váltottunk, és átálltunk zónára, mely eredményesnek bizonyult. Kezdtünk felállni a padlóról, Gorbunova két duplája után 10 pontra zárkóztunk fel 3 perc alatt.

A hazai Fombonne egy triplával igyekezett átlendíteni a holtponton a Lillet (14. perc 34-21). Sajnos a negyed közepén Drljaca triplájával 14 pontra nõtt ellenfelünk elõnye (39-25). Gorbunova után Németh Betty is átdobta a francia védõfalat, de mindig érkezett válasz a túloldalról (19. perc 43-33). Lépésrõl lépésre közelítettünk így is, és Károlyi Andi triplájával már látóközelségbe kerültünk a szünetre (43-38). Újra nyílt lett a találkozó, nagy mélységbõl jöttünk vissza.

Ezt a játékrészt is rémálomszerûen kezdtük. Egy perc kellett csak a sokkal gyorsabb ritmusban kosárlabdázó franciáknak, hogy újra két számjegyûre növeljék elõnyüket... (49-38). Nagyon kellett Andi triplája a 23. percben (49-41). Crawford dupláját követõen Székely Norbert kénytelen volt idõt kérni (24. perc 52-41). Aggodalomra akadt ok bõven. Gorbunova beütötte harmadik személyi hibáját is, Robert ziccerével pedig már 18 pont volt a hátrányunk (26. perc 62-44). Sikerült újabb mélységbe vetnünk magunkat. Székely Norbertnek nem volt más választása, mint hogy kikérje másodszor is idejét a negyed során. Sajnos a negyed végére már 20 pontosra növekedett a különbség.

Az elsõ negyedhez hasonlóan ezúttal is katasztrofálisan védekeztünk. Talán már csak a csodában bízhattunk a záró 10 perc elõtt, hiszen ekkor hátrányt az Euroligában szinte lehetetlen ledolgozni. A francia csapat okosan járatta a labdát, hiszen az idõ múlása nekik kedvezett. A különbség sem csökkent, a 36. percben is még 18 egység volt a hátrányunk (78-60). A lefújásig nem változott már alapvetõen semmi, így nagy vereséggel kezdtük az Euroliga szezont. Többen is bátortalanul kosárlabdáztak Sopronból a mai estén, magas emberek pedig nem vették fel a harcot súlyban, az erõszakosabb hazaiakkal szemben.

Székely Norbert: "A játék minden elemében felülmúltak bennünket. Védekezésünk teljesen csõdöt mondott, és a támadó játékunk is értékelhetetlen volt a mai estén."

Villeneuve - MKB-EUROLEASING SOPRON 87-67 (31-14, 12-24, 29-14, 15-15) 1200 nézõ, Jv.: Pollard (ENG), Denis (BEL), Santos (GIB)