(18-27, 19-12, 12-14, 9-22)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Kapusi Gábor, Tóth Kálmán, Földesi Marcell (HOFFMANN Gergely)

Hazai edző nyilatkozata
Surmann Gábor : Mindenek előtt gratulálok a BKG-nak, az összképet nézve azt gondolom megérdemelten nyertek. Az, hogy a védekezésünk hogyan működött, a számok és a látottak egyértelműen alátámasztják, hogy egészen jól. Kaptunk 75 pontot úgy, hogy az első negyedben még nagyon “életlenek” voltunk, valamint némely játékosom hozzáállása sem nyerte el tetszésemet, ami megengedhetetlen. Csak ebben a szakaszban 27 pontig jutott az ellenfél. A második negyedtől azt csinálták a srácok, amit kellett. 1/12-es triplázáson tartani a BKG-t szerintem igenis komoly melóra utal részünkről. Ezért dicséretet érdemelnek játékosaim. Támadásban azonban hihetetlen gyengén muzsikáltunk és több kulcsemberem is adós maradt legalább egy minimál elvárttal. 58 dobott pont hazai pályán egyenesen siralmas. 55-57-ig még így is nyílt volt a találkozó, azonban az utolsó negyedben 3-4 pontos különbségnél sajnos meg kell jegyezzem, hogy a lehető legrosszabbkor kerültek “rivaldafénybe” a mérkőzést addig azt gondolom jól és korrekten vezető játékvezetők, akik ítéleteikkel rendre minket sújtottak úgy éreztem. De azt gyorsan hozzátenném, hogy biztosan nem szándékosan tették csak ez így marha rosszul jött ki, nagyon újonc csapatnak éreztük magunkat akkortájt. Pedig addig a pillanatig a több, mint dupla fault arány különbséget is elviseltük méltósággal amit betudtunk annak hogy vélhetően saját hibánkból nem sikerült belőni a faulthatárt. A végére teljesen felőrlődtünk minden tekintetben, rengeteg második esélyt engedélyeztünk és az ellenfél okosan kihasználta ezt a végjátékra. A különbség túlzó egyértelműen, a 4. negyed végénél már teljesen kinyíltunk mindent egy lapra téve. De ma ők voltak jobban ott fejben úgyhogy a győzelmük még egyszer mondom megérdemelt. Látom, hol kell változtatnom majd, látom a hiányosságainkat, nem csak ma, egész eddigi szezont nézve. Ezt a téli rövid szünetben azon leszek hogy orvosolni tudjam. Végezetül boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, és köszönöm a szurkolóink kitartó buzdítását, illetve munkatársaim egész éves alázatos munkáját. Januárban találkozunk. Addig is Hajrá Tigrisek!

Vendég edző nyilatkozata
Dr. Nagy Ágoston : Nagyon sokat hibáztunk eddig ebben az évben és úgy alakult, hogy ennek a mérkőzésnek nagyon nagy tétje van számunkra, ha még valamit akarunk keresni a bajnokságban. Igazán nem örülök ennek a győzelemnek annyira, mintha egy egyértelmű fölényű győzelem lett volna, mert ez egy nagyon szimpatikus és erős csapat, aki bárkit meg tud verni ebben a ligában, hogyha összeszedettek. Nekem ki kellett vetkőznöm magamból ahhoz, hogy a fiúk arra a hullámhosszra kerüljenek, amivel ezt a meccset meg lehet nyerni. Ettől nem érzem olyan jól magam, de nem érdekel. Lényeg a győzelem! És így kívánok magunknak Boldog Karácsonyt, ellenfelünknek pedig gratulálok a kitartó küzdelemhez.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Donát
Összesen 5 58 20 36 56 3 8 38 2 16 13 25 60 42 6 9 67 24 6 30 8 19 23 14 20 2 1 75 200

Artemon Bendegúz
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás