(32-9, 16-18, 16-24, 24-15)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs, Vida József (Forrai Sámuel)

Hazai edző nyilatkozata
Matthias Zollner : Először is úgy gondolom, hogy jól kezdtük a mérkőzést. Ez előtt a mérkőzés előtt játszottunk 2 nagyon jó mérkőzést Szombathelyen és itthon a Szolnok ellen. Amikor ma reggel halottam, hogy Spica és Markovics nem fog játszani, elkezdtem nem mondanám, hogy félni. De ahogy felénk Németországban mondják, a sérült kutya a legveszélyesebb. Úgy gondolom, hogy ez ma bebizonyosodott. Jól kezdtük a mérkőzést, tetszett, ahogy védekeztünk, ahogy küzdöttünk. Szeretnék gratulálni a Kaposvár játékosainak és edzőjüknek, akik nagyszerű szellemiségről tettek bizonyosságot. Együtt küzdöttek és oldottak meg apró dolgokat. Vissza tudtak jönni a mérkőzésbe, mert nem adták fel. Ez egy nagyon jel a csapatuknak. De boldog vagyok, hogy a végén megnyertük a mérkőzést. Mégha javítanunk is kell a 3. és negyedik negyedben.

Vendég edző nyilatkozata
Fekete Ádám : Először is gratulálok a Körmendnek. Megérdemelten nyertek. Ahogy ezt tudtuk is nagyon fizikális védekezésünk van, amiből megteremtik az előnyöket, ill. azt az előnyt, amiből az elmúlt időszakban jó sorozatot produkáltak. Ehhez párosul az az önbizalom, ami megvan most a játékosaikban, amiben nemcsak könnyű helyzetekből, hanem nehéz szituációkban is tudnak értékesíteni dobásokat. A mi esetünkben azt gondolom, hogy mi is egy viszonylag jó formában vagyunk, de egy nagyon-nagyon hosszú menetnek a közepén. Viszont elvesztettünk két játékost, ami talán nem az elején, de amikor feljöttünk 10 pontra ott segíthetett volna egy kicsit a rotációnkban és azokban a szituációkban jobb döntéseket hozni és bedobni azokat. Ott több lehetőség lett volna felzárkózni. A saját csapatomnak is gratulálok, mert tényleg nagyot küzdöttek és minden egyes játékos, aki a pályán volt nagyon sokat hozzátett, de ma a Körmend tényleg sokkal jobb volt és még egyszer gratulálok.

Hazai játékos nyilatkozata
TJ Price : Úgy gondolom, hogy nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Keményen játszottunk, ami ehhez a nagy különbséghez vezetett. Elkényelmesedtünk ezután egy kicsit és az ellenfél elkezdett csapatként játszani és küzdeni a végletekig. Volt esélyük visszajönni és ezért kezdték el ezt a játékot. Egészen addig volt lehetőségük, amíg nem kezdtük el az apró hibákat kijavítani és amikor ezt megtettük, már minden rendben volt. Legközelebb ilyen arányú vezetésnél, jobban oda kell figyelni és úgy kell játszani, mint az elején. Összeségében a mérkőzés nagy részében jól játszottunk.

Vendég játékos nyilatkozata
Halász Ákos : Először is szeretnék gratulálni a Körmend csapatának. Úgy gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertek. 40 percen keresztül nagyon agresszív védekezést mutattak be rajtunk, aminek köszönhető a győzelmük. A statisztikát látva ez nem is volt annyira kirívó, mert ami nem jellemző rájuk, hogy mi több lepattanót szereztünk, nagyon sok támadó lepattanót. Olyan nyomást tettek ránk főleg az első 5-6 percben, amire nem volt válaszunk. 5-6 perc alatt eldöntötték a mérkőzést. Utána úgy gondolom, hogy jobban felvettük a ritmust, félidőre tartottuk ezt a 20 pontos hátrányt és a harmadik negyedben a 3-2 zónavédekezésünkkel esélyt adtunk magunknak. A negyedik negyedben, amikor volt lehetőség közelebb jönni 10 pontnál több támadást is elhibáztunk és ezeket megbosszulta a Körmend. Gratulálok a győzelmükhöz.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
Összesen 5 88 26 32 81 3 6 50 6 23 26 35 61 57 12 15 80 24 5 29 12 11 16 17 14 2 1 122 200

Gergő János
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás