Mozgalmasan telt a szezon első teljes hónapja, a közelmúlt érdekességeiből szemezgetünk válogatásunkban.
A bajnokság rajtját megelőzően ismét anonim kérdőíven kérdeztük az élvonalbeli edzőket különféle, a pontvadászathoz kapcsolódó témákban. A férfi A csoport edzői kérdőíve IDE KATTINTVA, míg a női vezetőedzőké IDE KATTINTVA olvasható.
A Sopron Baskethez több hír is kapcsolódik. A bajnoki címvédő gárda vezetőedzője, Gáspár Dávid irányítja a szlovén női válogatottat, George Dikeoulakos-t váltva szomszédunk kispadján. Amellett, hogy remek edző, kosarazni sem felejtett el, egy edzés végi félpályás dobóversenyen például alsó kétkezes dobást süllyesztett el a gyűrűben.
A soproniak egy nagyobb riportot is közzétettek egyik új érkezőjükkel, a horvát Nika Mühllel, aki sok érdekességet fogalmazott meg a kosárlabda kapcsán. A hangulattal sincs gond Sopronban, ahogy az alábbi videó is tanúsítja.
Október a mellrák elleni küzdelem hónapja, több klub is csatlakozott kampányokhoz a női egészség jegyében. Az ELTE BEAC Újbuda csatlakoztott a Pink October kampányhoz, a mellrák elleni küzdelem és a női egészség jegyében az NBI-es lányok egész októberben Pink felsőben melegítettek be. Hamarosan jön a DRK által gyártott bemelegítő felsők árverése. A BEAC emellett visszavonultatta korábbi csapatkapitányát, Milkovics Rékát, valamint játékosokat és stábtagokat is teszteltek a „Mennyi az annyi?” játékban.
A TARR KSC Szekszárd részt vett a Tolna Vármegyei Kormányhivatal által szervezett emlőrák elleni figyelemfelhívó sétán, mely az önvizsgálatra, a megelőzés és a szűrések fontosságára hívja fel a figyelmet.
Ezen felül az idei szezonban új kezdeményezést indított útjára a szekszárdi klub, melynek célja, hogy minél több közintézmény dolgozóit meghívjanak a mérkőzéseikre, hiszen nélkülük a mindennapi működésük nem lenne ugyanaz. Hálásak azért a rengeteg segítségért és támogatásért, amit pénzben nem lehet mérni, mégis felbecsülhetetlen értéket képvisel.
Október hónapban a Tolna Vármegyei Kormányhivatal, a Babits Mihály Általános Iskola, a Baka István Általános Iskola és a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság dolgozóit köszönthették a mérkőzéseiken.

Szintén aktív volt a Dávid Kornél KA, amely első hazai mérkőzése után 4 helyen is megjelent: A Kodolányi Sport- és Egészségnapon női csapatuk nagyobb része vett részt, ugyanezen a napon Sukorón a Sportoló Nemzet Roadshow pákozdi állomásán többek között Laufer Gabriella, Szabó-Horti Dóra és Szabó Zsolt képviselte az Akadémiát, és mutatta meg gyermekeknek a sportág alapjait. Október 8-án az Óbudai Egyetem sportnapjára települtek ki, ebből az alkalomból a lányokkal készült egy "Miért jó egyetemistának lenni?" videó.
A csapat teljesítette az Akkor és most kihívást is.
A Vasas Akadémia elleni mérkőzésükön a nyáron a Vasastól érkező Madár Kata pályafutása során először szállt szembe ellenfélként testvérével, Eszterrel. A különleges pillanatot fotókon is megmutatták.
A szekszárdiakhoz hasonlóan jó vendéglátó az NKA Universitas Pécs is, lehetőség szerint minden férfi meccsre hívnak egy sztárvendéget, ami nagy sikert arat. Elsősorban sportolókat, akik öregbítették Pécs hírnevét, de más területekről is invitálnak vendégeket, legyen szó akár kultúráról, művészetről, gasztronómiáról. Az MVM-OSE Lions elleni derbin Lukács Gergely, a magyar férfi vízilabda-válogatott pécsi másodedzője végezte el a feldobást, de jelen volt a mérkőzésen Konkoly Zsófia paralimpiai bajnok pécsi úszó is.
Behozták a közkedvelt zenei fesztivált, a Fishing on Orfűt is a pécsi kosárlabdába. A férfi és a női meccseken is lehet dobni félpályáról egy szezonbérletért.
A mecsekaljaiaknál maradva, női csapatuk sporttörténeti pillanatot élt át, ami tényleg nem mindennapi, hiszen az Azori-szigeteken játszott Európa Kupa-mérkőzést.
Ötletes, képregényes formában számolt be hazai mérkőzéseiről a VBW CEKK Cegléd, a DVTK elleni derbiről készült anyag IDE KATTINTVA, míg a Szekszárd elleni találkozóról készült képregény IDE KATTINTVA tekinthető meg.
Folytassuk a férfi klubokkal. Az Alba Fehérvár a mellrák elleni küzdelem hónapja alkalmából szeretné kifejezni nagyrabecsülését és támogatását mindazok felé, akik nap mint nap a megelőzésért, a gyógyításért és a betegekért dolgoznak.
E nemes cél jegyében meghívták a Fejér Vármegyei Szent György Kórház Radiológiai Osztályának dolgozóit az Alba Fehérvár – Kometa-KVGY Kaposvári KK mérkőzésre. A mérkőzés előtt Simon Balázs ügyvezető egy csokor virággal köszöntötte Kranauer-Jenei Tímeát, képalkotó diagnosztikai röntgen-műtős szakasszisztenst – rajta keresztül pedig az osztály minden munkatársát.
A fehérváriak a játék népszerűsítésére is fordítottak energiát: októberben három általános iskolát kerestek fel játékosaik. Folytatódott iskolai programjuk, amelyben a klub nagy hangsúlyt fektet az utánpótlás-nevelésre, valamint arra, hogy felhívja a figyelmet a sportolás fontosságára és a kosárlabdázás élményére.
Szombathely díszpolgárává avatták Gráczer Györgyöt – a helyi Falcót 45 évig irányító sportvezető munkásságát a Közgyűlés egyhangú döntéssel ismerte el.
A Falco közös programot hirdetett a Climate Actionnel – a 0. lépést megtették az első Zero Waste meccs felé. Az együttműködés első mérföldköve Magyarország első Zero Waste meccsnapja lesz – egy olyan kezdeményezés, amely túlmutat egy sporteseményen: példát mutat arra, hogyan lehet a sport erejét a fenntarthatóság szolgálatába állítani.
A szombathelyi klub két ikonja, Váradi Benedek és Kálmán László egy jótékonysági eseményen vett részt. A helyi Family Centerben található DM újra nyitásának alkalmából az Esőemberke Alapítványnak szerveztek gyűjtést.
A sárga-feketék képviselői 15:00 és 16:00 óra között segítettek a kasszában is (az Alapítvány tagjaival együtt, és az ez idő alatt összegyűlt összeget ajánlotta fel a DM az Esőemberke Alapítványnak. Természetesen Váradi Benedeknek és Kálmán Lászlónak is maradt ideje beszélgetni, fotózkodni és aláírást adni a kilátogatóknak.

Október 4-én tartották az Állatok Világnapját, Ennek apropóján a kecskeméti Argos Állatvédelmi Egyesület szervezett ismeretterjesztő, oktatási programot a Lánchíd iskola diákjai számára a felelős állattartás fontosságáról, valamint tágabb környezetünk megóvásáról. A rendezvényen a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét tagjai is ott voltak, sőt a kosarasok védnökei is az Egyesületnek. Kecskeméten új kosárpályát is avattak emellett.
Négylábúakon segített a DEAC is: a hajdúságiak az Egis Körmend elleni bajnoki mérkőzés alkalmával szerveztek adománygyűjtést, mely során több százezer forint gyűlt össze a Debreceni Kutyaház Állatotthon lakói részére.
A Kometa-KVGY Kaposvári KK meghívta a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársait az október 25-i hazai mérkőzésükre, ahol egy aláírt mezt is kapott a képviselőjük. Az eseményről az Országos Katasztrófavédelemi Főigazgatóság hivatalos youtube csatornája is beszámolt.
A sportszerű szurkolásra hívja fel a figyelmet az MKOSZ videója, emellett a játékvezetőképzés rejtelmeibe is betekintést kaphatunk a kapcsolódó lejátszási listára kattintva – Lugossy Norberttel, Földházi Tamással, Csabai-Kaskötő Brigittával és Tőzsér Dénessel is készült interjú a témában.
A Hét Csapata videós sorozat kereteiben Kecskeméten járt legutóbb stábunk, az ott készült anyagok, valamint a korábbi csapatbemutatók IDE KATTINTVA érhetőek el. Szintén ott voltunk a kerekesszékes Magyar Kupán is.
Szombathelyen játssza következő két hazai világbajnoki selejtezőjét férfi válogatottunk: november 28-án Finnországot, február 27-én pedig Franciaországot látjuk vendégül az Arena Savariában. Megvan a kupadöntők helyszíne is: a férfi döntőt a BOK Csarnokban, a nőit a DVTK Arénában rendezik február, illetve március végén.
A női válogatottunk Isztambulban küzd meg a világbajnoki részvételért, a házigazda Törökország mellett Argentína, Ausztrália, Kanada és Japán lesznek csoportellenfeleink a selejtezőben – csoportonként 4-4 együttes jut ki a vb-re.
Szintén a válogatottakhoz kapcsolódó hír, hogy a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének legutóbbi elnökségi ülésén döntés született arról, hogy a magyar női és férfi kosárlabda-válogatottnál egy-egy változás lesz az eddigiekhez képest a segédedzők tekintetében. A férfiaknál a PVSK-Veolia vezetőedzője, Sértő Ádám, míg a hölgyeknél a Csata DSE U16-os és U18-as lány együtteseit irányító Váradi Kornél csatlakozik a szakmai stábhoz.
A Sportintézet szervezésében magyar edzői delegáció tett szakmai látogatást Finnországban, a Helsinki Basketball Academy-nél (HBA). A hétfőtől szombatig tartó tanulmányút során a résztvevők betekintést nyerhettek a finn utánpótlás-nevelés mindennapjaiba, edzéseibe és mérkőzéseibe – mind a női, mind a férfi csapatok életébe.
A magyar delegációban a nemzeti akadémiák vezetői is képviseltették magukat: Zalay Zoltán – Rátgéber Akadémia, Berényi Sándor – DEAC Akadémia, Sabáli Balázs – Budapesti Honvéd Kosárlabda Akadémia, Czukorné Hollós Anna – Soproni Darazsak Akadémia. A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) részéről Székely Norbert, a női válogatott korábbi szövetségi kapitánya vett részt, míg a Sportintézetet Jakab Máté és Bus Iván képviselte.