A magyar férfi kosárlabda-válogatott holnap este 18 órától Észak-Macedóniát fogadja a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban, a 2027-es világbajnokság előselejtezőjében. Az első két forduló eredményei után még nagyobb jelentősége lett a holnapi összecsapásnak - mindkét gárda szempontjából.
 
Azt már a sorozat kezdete előtt is írtuk, hogy 4-4 mérkőzést játszik mind a magyar, mind a román, mind az észak-macedón válogatott, így minden találkozó végeredménye különösen fontos. Románia két kör után sokat könnyített a helyzetén, hiszen mind Kumanovóban (72-80), mind Nagyváradon (76-64) le tudta győzni riválisait, így gyakorlatilag a továbbjutás kapujába lépett (csak hármas körbeverésnél, a legmínuszosabb kosáraránnyal eshet már ki a Top2-ből).
 
A másik két csapat, a magyar és a macedón azonban komoly hátrányba került, hiszen a hibázási lehetőség innentől kezdve minimális, főleg az egymás elleni összecsapásokon, amiből az elsőre szombat este 18 órától kerül sor.
 
Egyik gárda sem játszott jól az első fellépésén. Mindkét csapatnak komoly gondjai voltak a pontszerzéssel, úgyhogy az egymás elleni találkozón kulcsfontosságú lesz, hogy támadásban ki tudja a másikra erőltetni az akaratát. Mindkét együttes nagyon kikapott a románoktól lepattanózásban (14-gyel kevesebb lepattanót szedtünk mi is és az észak-macedónok is, mint keleti szomszédunk), és mindkettő gyengén dobott kintről (mi 4/22-vel, ami 18.2%, míg holnapi ellenfelünk 6/26-tal, ami 23.1%).
 
Az észak-macedónoknál Jacob Wiley teljesen más szintet képviselt, mint bárki más (28 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 39 VAL), mellette Adem Mekic (10 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz, 12 VAL), Andrej Mitrevski (10 pont, 5 pattanó, 11 VAL) és Andrej Magdevski (9 pont) szállították a pontok oroszlánrészét - erre a magra kell nagyon felkészülnünk, és legfőképp a folyamatosan pörgő Wiley fizikalitását kell valahogy megfékeznünk.
 
A mieinknél Meleg Gergő bekerült ezúttal a 12-es keretbe, Cseh Botond helyét veszi át.
 
 
Ők 12-en alkotják a magyar válogatottat holnap este, Észak-Macedónia ellen:
 
Benke Szilárd (Atomerőmű SE)
Filipovic Stefan (Alba Fehérvár)
Golomán György (Silbö San Pablo Burgos, Spanyolország)
Meleg Gergő (NKA Universitas Pécs)
Pallai Tamás (NHSZ-Szolnoki Olajbányász)
Perl Zoltán (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely)
Pongó Marcell (Alba Fehérvár)
Nate Reuvers (Valencia Basket, Spanyolország)
Tanoh Dez András (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely)
Valerio-Bodon Vincent (Estra Pistoia, Olaszország)*
Váradi Benedek (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely)
Vojvoda Dávid (Alba Fehérvár)
 
*előző csapata
 
Nagy szükség van mindenkire a csarnokban, és a szurkolók kitettek magukért, az eredetileg meghirdetett szektorok közül csütörtökre minden jegy elfogyott az észak-macedónok elleni holnapi összecsapásra. Ma nyílt egy újabb szektor a találkozóra, ahol összesen 9 eladó belépő van még. A Tiszaligeti Sportcsarnok közönségén semmi nem fog múlni, és ezúttal még inkább kell a srácoknak a támogatás a lelátóról.
 
Gyerünk, fiúk, mindent bele, győzni kell!
 
 
 
 
Fotó (Slide) - Girgász Péter/MKOSZ