Bukarest ad otthont az egyik 3x3-as Európa-bajnoki selejtezőnek a hétvégén, női és férfi válogaottunknak is szurkolhattunk a torna első játéknapján.
A Papp Klaudia - Lelik Réka - Yvonne Turner - Kiss Virág összeállítású női csapat két magabiztos győzelmet aratott, Görögországot 18-7-re, Ukrajnát pedig 21-11-re verték a Jakab Máté - Magyar Bianka edzőpáros irányította hölgyek. Mindkétszer Kiss Virág bizonyult a legjobb pontszerzőnek 7-7 egységgel, de egyenletesen oszlottak el a terhek támadásban, mindeki kivette a részét a sikerekből elöl-hátul.
Vasárnap még két csoportmérkőzés vár a lányokra, 9:55-kor Szerbia, 14:15-kor pedig Törökország ellen.
Nem volt könnyű dolga a Molnár Mátyás - Komma László - Tarján Izsák - Uros Rosic alkotta férfi négyesünknek, hiszen a szakág első férfi olimpiai bajnoki címét begyűjtő Lettország ellen kezdték meg a tornát a Csirke Ferenc - Szarvas Gábor duó vezette magyarok. Bár sokáig jól tartották magukat a mieink, a mérkőzés második felében érvényesült a lettek rutinja, és sok hátsó befutással és pontos passzal tarkított játékukkal 21-14-es sikert arattak. A képlet így egyszerű volt a második mérkőzésre, hiszen a lettek csoportunk másik tagját, a házigazda Romániát is legyőzték (21-11) - a magyar román derbi győztese jut be a negyeddöntőbe. A találkozó elején még a magashőfokon kosarazó románok vezettek, ám féltávnál a mieink vették át a kezdeményezést, néhány szép távoli találattal és jó betörésekkel szűk előnyt alakítottak ki. Az utolsó percekben próbált kapaszkodni a házigazda, de a magyar fiúk fiatal korukat meghazudtoló érett játékkal őrizék vezetésüket, így 21-16-os sikerükkel továbbjutottak a csoportból, és vasárnap Horvátországgal mérkőznek az elődöntőért.