A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége a tavaszi szezonban a Bátor Tábor mellé áll, ahol évente több mint 4000 daganatos és tartósan beteg gyereknek és családtagnak adnak erőt, önbizalmat és gyógyító élményeket ingyenes programjaikon.
Gyógyító élmények
A Bátor Tábor Alapítvány immár 24 éve nyújt sorsfordító élményeket beteg gyerekeknek és családjaiknak. Egy súlyos vagy krónikus betegség a család minden tagját érinti, így fontosnak tartják, hogy a gyógyító élményeket minden érintett átélhesse az ingyenes programokon. A gyerekek a hosszú kórházi kezelések, a mindennapi kihívások és a betegséggel járó korlátozások miatt sokszor nem élhetik meg a gondtalan gyerekkort. A tábor célja, hogy visszaadja ezt az élményt olyan programokon keresztül, melyek hatására önbizalmat, erőt és bátorságot nyerhetnek.
A táborban olyan dolgokat is kipróbálhatnak, melyeket állapotuk miatt máshol nem tehetnének. Lehetőséget kapnak például íjászkodásra, lovaglásra, de akadálymentes kötélpályán is próbára tehetik bátorságukat. Az itt szerzett élmények segítenek abban is, hogy a gyerekek újra hinni tudjanak saját erejükben és képességeikben és megtapasztalják, hogy a felhők felett mindig süt a nap.
Azt, hogy mennyire meghatározó élmény a résztvevőknek a Bátor Tábor, jól átadják Luca, egy volt táborozó szavai: „A Bátor Tábor visszaadta az életem.”
A Bátor Tábor pécsi programjai
A Bátor Tábor Alapítvány programpalettája folyamatosan bővült az évek alatt, így amellett, hogy a hatvani táborhelyen tartanak programokat, most már a kórháztól az iskolába való visszatérésig ott állnak a beteg gyerekek mellett, sőt online is bátorságot adnak. Az iskolai és kórházi programjaikkal az ország több városában, köztük Pécsett is jelen vannak. A helyi kórházban önkénteseik élményterápiás foglalkozásokat tartanak, hogy a hosszú kórházi tartózkodás alatt is erőt adjanak a gyerekeknek, és több pécsi iskolában pedig segítenek a betegségben érintett diákoknak visszailleszkedni a közösségbe.
Te is segíthetsz!
Az MKOSZ számára fontos a jó ügyek támogatása, így most arra kéri a szurkolókat, hogy együtt segítsék a beteg gyerekeket! A Bátor Tábor Alapítvány munkáját a legegyszerűbben az adó 1%-ának felajánlásával lehet támogatni. Az így befolyt összegből még több élményterápiás program valósulhat meg, és még több beteg gyerek és családjaik kaphatnak támogatást.
További információkról és az 1% felajánlásának módjáról itt olvashatsz.
Ezúton is köszönjük mindenki támogatását!