Kiélezett csatában maradt alul a DVTK
25
2024
2024. október 25.  |  07:35
Laura Gil találatára Kaila Charles válaszolt az első percben. Ezt követően Iyana Martin triplájával a Salamanca került lépéselőnybe - írta a wbasket.hu. Ez azonban nem tartott sokáig. Amikor Milica Jovanovic hármasa célt ért, 9-7-re már a DVTK vezetett. A folytatásban Lelik Réka is betalált távolról, amivel már 14-10-re mentek a mieink.

Az első negyed végjátéka a Salamancának sikerült jobban, Arica Carter hármast értékesített, míg a negyedet Mariella Fasoula két büntetője zárta le, amivel 18-16-ra alakította az állást. A második etapot Aho Nina két sikeres távoli dobása vezette fel, így a DVTK gyorsan magához ragadta az irányítást. Nina nem sokkal később duplát is értékesített, ezzel már 24-18-ra mentek a mieink.

A DVTK 8-0-s futásban volt, amikor Anna Montanana időt kért. A vendégek rendezték a soraikat és 24-22-re szépítettek is, de ekkor Lelik Réka vette át a főszerepet. Sorozatban szerzett 7 pontjával 31-22-re ugrottak meg a mieink. Sőt, nem sokkal később Kaila Charles duplájával 33-22-nél a 10 egységet is átlépte a differencia. Ekkor ismét időt kértek a spanyolok. Arella Guirantes állt a Salamanca élére öt ponttal, majd Silvia Dominguez következett. 34-22 után 35-29-nél megfelezte hátrányát a Salamanca.

Lélektanilag kulcsfontosságú volt, hogy Kányási Vera a dudaszó pillanatában betalált. A félidőben 37-29-re ment a DVTK. A mieink 28-ból 14-et, a Salamanca 28-ból 11-et dobott be. A harmadik negyed elején közel három percig nem talált be a DVTK, amit kihasználva 37-34-re jöttek vissza a vendégek. Milica Jovanovic törte meg a kosárcsendet, de nem sokkal később a spanyolok Andrea Vilaro triplájával 41-41-nél egyenlítettek.

Szigorított védekezésén a Salamanca és ez nem ízlett a DVTK-nak. Az első félidőben 7, csak a harmadik negyedben 8 eladott labdája volt a magyar csapatnak. 47-45 után Laura Gil és Mariella Fasoula révén 53-45-re elszakadt a spanyol alakulat. A legjobbkor jött Aleksa Gulbe triplája a harmadik negyed végén, amivel 53-48-ra alakította az eredményt.

A záró szakasz legelején pedig Lelik Réka értékesített hármast, 53-51-re visszahozva a Diósgyőrt. Elképesztő hullámzást hozott az utolsó öt perc. Innen 57-52-re újra megugrott a Salamanca, majd 57-56-ra feljöttek a mieink. 61-56-nál megint a Salamanca volt előnyben. Milica Jovanovic triplájával azonban nyílttá tette a csatát a DVTK. Az utolsó percben 65-61 után Kaila Charles 2+1-es megoldása 65-64-nél ismét egy pontra hozta vissza a magyar csapatot.

Időt kértek a vendégek és Andrea Vilaro triplája olyan távolságba helyezte a mieinket, ami után a DVTK-nak kockáztatnia kellett. A lehetőségek azonban kimaradtak, árulkodó, hogy a második félidőben 38-ból 10-et dobott be a magyar bajnok mezőnyből. A vége 68-64-es salamancai siker lett.

DVTK HUNTHERM - Perfumerias Avenida Salamanca 64-68 (16-18, 21-11, 11-24, 16-15)