NB I B: Kétszeri hosszabbítás, szoros csaták a piros, dudaszóra eldőlő ütközet a zöld csoportban
22
2024
2024. október 22.  |  08:45
Több igen izgalmas összecsapást is játszottak a legutóbbi fordulóban a férfi másodosztály piros csoportjában. A TF-BP kétszeri hosszabbításban verte a Jászberényt, a Kaposvár alaposan megizzadt veretlensége megőrzéséért a MAFC ellen, a Vasas pedig 2 ponttal múlta fölül az óbudaiakat. A zöld csoportban több mérkőzés is egyoldalú volt, a legmeglepőbb a Dunaharaszti fölényes sikere Sopronban. Az alföldi rangadó, a Hódmezővásárhely-Békéscsaba összecsapás viszont a játékidő lejártát jelző dudaszó pillanatában eleresztett és beeső triplával dőlt el a - hazaiak javára

Piros csoport:

Kométa Kaposvári KK - MAFC 87-82

Az eddigi mérkőzéseit rendre nagy fölénnyel nyerő Kaposvár alaposan megszenvedett a Vasas elleni hazai vereség és egyik kulcsjátékosa, Polgárdy Ádám elvesztése után magát Katona B. (16/9 p. - 19 mk., 6 lep., 3 ea.), Pintér D. (16/9 p., 4 lep.)Pápai M. (16/3 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.),Kovács L. (14/3 p., 3-3 lep., szl. és ea., 7 gp.) és Bordács S. (14 p., 18 lep., 3 szl.9 jóvoltából  alaposan összekapó MAFC ellen. A végig szoros, kiélezett összecsapást jobb hajrájával nyerte meg az utolsó bő 2 percben a fővárosiakat 10-3-ra felülmúló, elsősorban Markovic L. (23/6 p., 8 lep.), D. Trammel (19/3 p., 8 lep., 3 ea., 5 gp.), Rosic U. (18/12 p., 5 lep.) és Kis R. (12/6 p., 11 lep.) pontjaiban bízó vendéglátó.

Salgótarjáni KSE - Dávid Kornél KA 99-67

A. Charlton (18/12 p., 6 lep.), Kazy B. (17/6 p.), a hibátlanul dobó Prodanovic T. (12/6 p - 3/3 du., 2/2 tr. -, 5 lep.) és Hargitai K. (12/6 p., 3 lep.) kosaraira és Ormai B. (8 p., 6 lep., 13 gp.) kreativitására alapozva minden negyedet megnyeve, a páros szakaszokban egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le simán a Salgótarján a nagyrészt Szabó Zs. (27/6 p., 12 lep.) és Tóth P. (12/3 p., 3 ea., 5 gp.) találataira támaszkodó DKKA csapatát.

Hübner Nyíregyháza BS - BKG Príma Akadémia 90-78

Ellentétes félidők mérkőzésén a hazai gárda a szünetig szerzett 21 pontos előnyének, továbbá Komma L. (30/12 p., 12 lep.), Nagy S. (23/12 p., 4 lep.) és T. Locure (20/3 p., 3-3 lep. és szl.) ponterős játékának köszönhetően győzte le a második félidőre Winn III (28/9 p., 12 lep., 3 ea.), Nagy Bo. (27/9 p., 3-3 lep. és ea.) és Galambos Á. (12 p., 8 lep., 4 ea.) jóvoltából feljavuló BKG együttesét.

Vasas Akadémia - Óbudai Kaszások 80-78

Végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg Takács D. (17/6 p., 4 gp.), Fekete V. (15/12 p., 3-3 lep., ea. és gp.) és Farkas A. (15/9 p., 3-3 lep. és gp.) ponterős játékával a Vasas a Bagó M. (26 p., 8 lep., 3 ea.)-Lakosa Á. (16/3 p., 3 lep.), K. Swanson (12/3 p., 5 lep.) trió vezette Óbuda ellen egy nagy büntetőpárbajba torkolló végjátékban.

TF-BP - Jászberényi KSE  112-101

Ha csupán a végeredményt nézzük, azt gondolhatnánk, egy nem igazán a védekezésről szóló összecsapáson a hazaiak "túldobták" a Jászberényt. Csakhogy ezt az összesen 213 pontot nem 40, hanem 50 játékperc, azaz két hosszabbítás után "hozták össze" a felek. A kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően a 2. negyed hajrájában egy 10-0-lal elhúzott a nagyrészt Tichov D. (30/6 p. - 18/20 bü. -, 8 lep., 3 ea., 5 gp.), Sebők A. (22/9 p., 3 ea., 8 gp.), Heimann G. (18/9 p.) és Baki S. (14 p., 11 lep.) eredményességére építő TF-BP gárdája, amelynek a záró etap elején 12 pontos előnye is volt. Erre "repesztett" egy 17-0-t a leginkább Csaba Gy. (29/6 p., 9 lep., 3 gp.), J. Kinney (25 p.,6 lep., 5 ea., 11 gp.) és Pintér D. (10/3 p., 5 lep., 4 gp.) találataira támaszkodó Jászberény, amelynek köszönhetően  másfél perccel a rendes játékidő vége előtt még 6 ponttal vezettek a vendég jászságiak, de a hazaiak ledolgozták hátrányukat, az első hosszabbítás végén a pedig a berényiek "gondoskodtak" a további folytatatásról. A második hosszabbítást 8-0-lal kezdték és végül 11 ponttal nyerték a hazaiak.

DEAC U23 - MEAFC-Peka Bau 79-47

Az első 3 negyedben Kovács Á. (16/ p., 10 lep., 4 gp., 2-2 bl. és ea.), Hőgye P. (13/6 p., 6 lep., 3 ea., 4 gp.) és Szentkuti Á. (12/6 p., 9 lep., 4 gp.) vezérletével a egyértelműen kézben tartva a játék irányítását aratott sima, fölényes győzelmet a DEAC a lepattanó harcot 59-30-ra megnyerő U23-as gárdája a miskolciak ellen. A vendégektől egyedül Velkey J. (12/6 p. - 14 mk. - 3-3 lep. és gp., 4 szl.) jutott 10 pont fölé.

Zöld csoport:

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Dunaharaszti MTK 80-122

Minden negyedet megnyerve, a nyitó etapban 40 pont fölé jutva úgy aratott váratlanul fölényes és magabiztos győzelmet a páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a Dunaharaszti, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa - Rozs M. (23/3 p., 4 gp.), Simonics O. (17/9 p., 3 gp.), Tóth K. (14/3 p., 4-4 lep. és gp.), Horváth N. (14 p., 8 lep.), Pafféri P. (13/6 p., 6 lep., 4 szl., 12 gp.) és Burai R. (13/6 p., 4 lep., 4 gp.) is 10 pont fölé jutott, Bus I. (9/9 p., 3-3 szl. és ea., 10 gp.) pedig közel járt a dupla-duplához. A soproniak főként Rátvay B. (22 p., 4 lep.), Soós B. (14/6 p., 5 lep., 7 ea., 8 gp.), Bőhm Á. (11/9 p.) és Füzi R. (11/3 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) jóvoltából csak a 2. negyedben tudtak felnőni ellenfelükhöz és a feladathoz. Amúgy látványos mérkőzés lehetett, összesen 24 sikeres hárompontossal. A vendégek 56 (14/25), a hazaiak 40 (10/25) százalékos találati aránnyal céloztak távolról. A Dunaharaszti hatékony csapatjátékát nem csak a pontok megoszlása, hanem az összesen 43 gólpassz is jól mutatja - hazai oldalon ebből 20 volt.

Nagykőrösi Sólymok - Veszprémi KK 82-102

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, továbbá nagyrészt M. Dupree (32/9 p., 6 lep., 5 gp.), Krkljes V. (18/6 p., 4 lep.), Geiger B. (14/3 p., 4 szl., 3 gp.) és Okoh V. (10 p., 3-3 lep. és ea.) eredményességére építve győzött biztosan a Veszprém a Csorvásit nélkülözve szinte kizárólag Filep Á. (20/9 p.), Fehér P. (17/3 p., 4 lep., 3 ea.), Molnár M. (16/6 p., 4 lep., 6 ea., 3 gp.), Tóth M. (10 p., 5 lep., 3 ea.) és Tóth B. (10 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.)  pontjaiban bízva igazán eredményesen csak a 3. negyedben játszó  Nagykőrös otthonában.

Vásárhelyi Kosársuli - Békéscsabai KK 67-66

Küzdelmes, végig szoros alföldi rangadót nyert meg a szünetben még 4 ponttal vezető, de a záró etap előtt már egy triplányi hátrányban lévő Orgona G. (30/9 p., 10 lep.)-Bálint E. (15/9 p. - 19 mk., 3 lep.)-Utasi Zs. (11/9 p.,9 lep., 5 szl.) trió vezette hazai gárda Orgona dudaszóra dobott triplájával a Balog G. (20 p., 6 lep.),
Cvijin P. (15/3 p., 7 lep., 3 szl.) és Hajdu M. (11 p., 8 lep., 4 ea., 3 gp.) vezérletével
szintén nagyot küzdő Békéscsaba ellen.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - PTE-PEAC 108-70

Az első 3 negyedben G. Murphy (30/3 p., 14 lep., 4 gp.), Mester M. (19/6 p., 10 lep.), Kiss K. (13 p., 5 lep., 3 ea., 7 gp.), Czimer L. (11/9 p.), Sándor B. (10/6 p., 3 gp.) és a dupla-dupla közelében járó Bata O. (9-9 p. és gp., 4 lep.) révén kézben tartva az irányítást, a páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le biztosan a Tiszaújváros az elsősorban Schuj M. (19/6 p., 3 lep.), Nagy K. (15/6 p.) és Kelemen B. (10 p.) találataira támaszkodó újonc pécsi együttest.

Budafok KK - Agrofeed UNI Győr 87-49

Minden negyedet megnyerve, szünet után nagy fölényben játszva aratott közel 40 pontos diadalt a jórészt Varga D. (30 p., 6 lep.), Lados E. (23/12 p., 9 lep., 6 gp.), Lucey C. (10/6 p., 5 lep.) és Varga B. (10/3 p. - 12 mk. -, 10 lep., 3 szl., 6 gp.) kosaraira alapozó Budafok a győriek ellen. A vendégektől csak Bakon Cs. (11/9 p., 4 gp.) és Horváth Á. (10/3 p.) ért el kétszámjegyű pontot.

Eszterházy SC - Százhalombattai KSE 64-78

A végig kiegyenlített játékot hozó, szoros első félidő után a 20-10-re megnyert 3. negyedre, valamint az egységes csapatjátékra, azon belül pedig nagyrészt Farkas D. (14/6 p., 4 lep.), dr. Pollák B. (13/6 p., 3-3 lep. és gp.), Seregély B. (12/3 p., 3 szl., 5 gp.), Habel A. (11/3 p., 8 lep.9 és Csík R. (11 p., 5 szl., 3 ea., 14 gp.) eredményességére építve győzött a Százhalombatta a az elsősorban Szicsák B. (13/3 p., 7 lep., 5 gp., 2 bl.) és BOTKA B. (10/9 p., 4 lep.) pontjaiban bízó egri együttes otthonában.