U16-os B divíziós fiú Eb: A 9. helyért játszhat a magyar válogatott
16
Aug
2024
2024. augusztus 16.  |  23:25
Mindkét csapat lassan kezdte a mérkőzést, rengeteg elrontott dobás és eladott labda jellemezte a két csapatot, szűk négy perc alatt Bergeman szerzett két pontot, a mieink pedig hármat Pavlik és Puskás révén. - írta a BB1.hu. Bergeman labdaszerzés után szerzett újabb két pontot, erre Kurfis felelt a túloldalon, Curran kettőből egy büntetőt dobott be, Fyfe tempója volt jó (5-7). Puskás tett fel nehéz ziccert, aztán egy könnyebbet is, Asztalos használt ki remekül egy bejátszást, Gáspár kettőből egy büntetőt dobott be. Pavlik vágott be dudaszóra egy triplát, a negyedben pedig több pont már nem született, így 8 ponttal vezettünk 10 perc után. 15-7

Banjoko ziccerével folytatódott a játék, Bishop tempójával és Curran labdaszerzés utáni ziccerével két pontra jött fel ellenfelünk, így a mieink időt kértek (15-13)- Zöldi ziccere állította meg a brit futást, Pavlik tört be, Curran kosarára Kurfis felelt. Asztalos dolgozott remekül a festékben, Davids zsákolt, majd Kurfis következett megint, ellenfelünk pedig időt kért (25-17). Gáspár ziccerével 10 ponttal álltunk jobban, egy oldalbedobásból Kurfis ziccerezett, Davids zsákolt, Fyfe duplája után Faragó Péter magához hívta tanítványait. A félidő hátralévő részében a mieink akarata érvényesült, így 13 pontos előnnyel vonult a magyar csapat a nagyszünetre. 34-21

Kurfis szerezte a második félidő első két pontját, Fyfe szórt egy hármast a sarokból, Zöldi azonnal visszadobta ezt a túloldalon. Pavlik ziccere után Mcallister is betalált távolról, Pukás és Kurfis játszott össze, Fyfe újabb triplát süllyesztett el, Kurfis értékesített egy bejátszást (45-30). Puskás dobott be két büntetőt, Pavlik osztott ki nagy gólpasszt Körtvélyessynek, így a britek ismét időt kértek. Bergeman tört be, Körtvélyessy tett a helyére két büntetőt, Gáspár egy pontjával már a 20 pontot is elérte a különbség. A negyed hátralévő részében ezen csak minimálisan tudott kozmetikázni a brit csapat, így magabiztos előnyből vártuk az utolsó 10 percet. 56-48

Davids ziccerével indult a záró szakasz, Kurfis váltotta két pontra Puskás átadását, Curran dobott be egy tempót. Puskás ziccere után ellenfelünk ismét időt kért, Asztalos mutatott be egy 2+1-es akciót, Bergeman triplája után a mieink is időt kértek, de így is 16 pontos előnyből vártuk az utolsó bő 5 és fél percet. Innen már nem volt esélye a briteknek csodát tenni, a magyar válogatott ismét magabiztos győzelmet aratott, szombaton pedig a házigazda Észak-Macedóniával találkozik 19 órától a kilencedik helyért. 69-51

Magyarország - Nagy-Britannia 69-51 (15-7, 19-14, 22-17, 13-13)

U16-os, B divíziós Eb, 9-12. helyért.
Észak-Macedónia, Szkopje, SRC Kale.
Játékvezetők: Petkovic, D. (SRB), Vukovic, S. (MNE), Bayramli, U. (AZE).

Magyarország: Pavlik 10/3, Zöldi 5/3, Puskás 16, Kurfis 20, Asztalos 10/3. Csere: Gáspár 4, Körtvélyessy 4.

Nagy-Britannia: Fyfe 10/6, Mcallister 6/3, Dan. Banjoko -, Bergeman 10/3, Davids 10. Csere: Dav. Banjoko 5/3, Dutka -, Nwokolo -, Curran 8, Bishop 2.

Forrás: BB1.hu
Fotók: Fiba.basketball