A Sopron jutott az Európa Kupa következő fordulójába
A hazaiak már az első negyedben ledolgozták Isztambulban összeszedett tizenhat pontos hátrányukat, és bár egyszer visszajött tizenötre a Besiktas, Gáspár Dávid együttese azonnal tudott reagálni, és innentől már nem engedte ki a kezéből a továbbjutást.
Nagyon bekezdett a Sopron a mérkőzés elején, Friskovec, Sitku és Fuehring pontjaival hamar nagy előnyt tudott kiharcolni (12-5). Sőt, erre is rátett egy lapáttal a házigazda, egy 10-0-s futással még magabiztosabbá tette vezetését, az első játékrész végén pedig már húsz egységgel járt előrébb (27-7).
A második negyed elején sem lassított a Sopron, amely Zala Friskovec triplája után, bő három perc eltetlével már közel harminc ponttal vezetett (40-11). Ekkor kezdett magára találni a török csapat, amely egy 12-3-as szakasszal szépített, időt is kért Gáspár Dávid (43-22). A nagyszünetre huszonegy pontos hazai vezetéssel vonultak a felek (45-24).

A térfélcsere után ott folytatta a Sopron, ahol abbahagyta, szűk három perc után már a harminc pontot közelítette a differencia (55-26). Whitcomb, Milic és Toure pontjaival zárkózott a Besiktas, azonban ezt a támadást is visszaverte a magyar bajnoki címvédő, azonban a negyed végén ismét a Besiktas percei következtek, három negyednyi játék után már csak húsz ponttal vezetett a Sopron (64-44).
A záró etapban is tovább hajtottak a törökök, hiszen így már csak négy ponttal állt jobban a magyar csapat, teljesen nyílt végjáték elé néztünk. Sőt, Duman tripláját követően már csak tizenöttel vezettek a hazaiak, ami török továbbjutást jelentett volna, ám a következő percekben Papp Klaudia és Sam Fuehring vezetésével visszavette az irányítást a Sopron, és innentől már nem is engedte ki a kezéből a továbbjutást jelentő győzelmet (80-59).
Az Athinaikosz Qualco kettős győzelemmel továbbjutott, így a soproniak ellenfele Kiss Virág görög csapata lesz a legjobb 16 között.
Sopron Basket - Besiktas BOA 80-59 (27–7, 18–17, 19–20, 16–15)
Európa Kupa, rájátszás, 1. forduló, 2. mérkőzés
Sopron, Novomatic Aréna
ZENIS, Peter (SVK) GALIĆ, Branimir (CRO) COTROBAS-DASCALU, Vlad-Theodor (ROU) (BRZIAK, Milan)
Sopron Basket: Papp K. 21/12, Friskovec 21/15, Sitku 12/6, Fuehring 11/6, Böröndy 5. Csere: Laczkó -, Sinka-Pálinkás -, Jevtovic -, Wallack 10/3.
Besiktas BOA: Bilgic 8/6, Milic 15/3, Whitcomb 8/6, Fasoula 13, Toure 6. Csere: Sacalir -, Duman 6/6, Yildizhan 3/3.
Közel állt a velencei bravúrhoz a DVTK
Az Euroliga második csoportkörének második fordulójában a DVTK HUNTHERM végletekig kiélezett csatában 83-81-re maradt alul a Reyer Venezia otthonában.
Szoros negyeddel indult az összecsapás, a visszatérő Monika Grigalauskyte és Kat Westbeld szerezték a DVTK első pontjait. Az olaszoknak 13-7-nél volt egy kisebb megugrásuk, de ezt követően Aho Tyra triplájával és Lelik Réka remek villanásával gyorsan felzárkózott a DVTK. Sőt, Bella Smuda és Takács Boglárka révén a vezetést is sikerült átvenni 17-15-nél. Ahogy a nevek felsorolása mutatja, csapatmunka volt ez a javából. Az első szakasz utolsó másodperceiben az olaszok visszavették a kezdeményezést, de a 19-17-es állás is bizakodásra adott okot. Ezt némileg árnyalta, hogy a második negyed elején 56 másodperc alatt 28-19-re megugrott a Reyer és Völgyi Péternek időt is kellett kérnie.
Rendezte sorait a DVTK, kulcspillanatokban érkeztek Lelik Réka, Kat Westbeld és Monika Grigalauskyte hármasai. Sőt, nem csak rendezte sorait, hanem szárnyalt a Diósgyőr. A jó távoli dobások teljesen nyílttá tették a meccset. Amikor Kányási Vera triplája is célt ért, már csak egy pont választotta el a feleket. A félidőre némileg nőtt az olasz előny, de a 45-41-es eredmény továbbra is esélyt kínált a bravúrra. Ezt az esélyt pedig a harmadik negyedben igyekezett megragadni a magyar csapat. Volt mire építeni, a mieink 50%-al dobták a triplákat (a 14 kísérletből 7 volt sikeres), a 11 gólpassz, a mindössze hat eladott labda és a tény, hogy már hét pontszerzőt rögzíthettünk a jegyzeteinkbe, mind ezt erősítették. A harmadik negyed elején Kat Westbeld és Kányási Vera révén gyorsan magához ragadta az irányítást a magyar együttes. Kat és Vera is két-két alkalommal villant meg távolról az első négy percben. Lelik Réka triplája után pedig 60-50-nél elérte a 10 pontot az előny. Extázis! A DVTK szurkolóitól zengett a Reyer sok nagy csatát megélt csarnoka.

A harmadik negyed második felében tartotta 10 egység környéki előnyét a Diósgyőr. A Reyernek 62-56-nál akadt egy felzárkózása, de ezt követően Aho Nina duplája zárta le a játékrészt. A záró szakasz elején is hasonló volt a forgatókönyv. Joyner Holmes révén kapaszkodott a Velence, de mindig sikerült válaszolni a rohamaikra. Hol Bella Smuda, hol Kat Westbeld, hol Lelik Réka jegyzett megnyugtató találatot. Westbeld hármasa után négy és fél perccel a vége előtt 75-66-nál 9 pont választotta el a feleket. Sőt, még 77-70-nél is megvolt az előny. Az utolsó három percben az olaszok akarata érvényesült. Kaila Charles egymaga hét pontot szerzett, de társai sem hibáztak büntetőből. Westbeld triplája után 81-79-nél még felcsillant a remény, de 24 másodperccel a vége előtt egyenlítettek az olaszok. Ivana Dojkic két büntetőjével pedig hat másodperccel a vége előtt kialakították a 83-81-es végeredményt. Az utolsó támadásból már nem volt dobóhelyzetük a mieinknek.
Umana Reyer Venezia - DVTK HUNTHERM 83-81 (19-17, 26-24, 11-23, 27-17)
EuroLeague Women 2025-26
Velence, Palasport Taliercio
TOMIC, Jelena (CRO) IVANOVIC, Ivana (SRB) MUŠIĆ, Azra (SLO) - SINKOVIC, Alka
Umana Reyer Venezia: Charles 14/3, Pasa 7, Cubaj 14/6, Dojkic 9/3, Holmes 15/9. Csere: Fassina 5/3, Santucci 13/3, Mavunga 6.
DVTK HUNTHERM: Aho N. 2, Lelik 17/9, Grigalauskyte 9/3, Takács 2, Westbeld 19/15. Csere: Aho T. 6/3, Kányási 11/9, Ginzo 2, Smuda 11, Toman P. 2.
Fotók - FIBA