Nagyon hasznos tornán vett részt U16-os lány válogatottunk
03
2024
2024. augusztus 3.  |  13:00
U16-os lány válogatottunk Spanyolországban, Zaragoza városában vett részt felkészülési tornán a hét elején, július 29. és 31. között. A magyar csapat ellenfele a U16-os Európa-bajnok Franciaország, a házigazda, illetve a lengyelek korosztályos együttese volt.

Az első napon a franciák ellen léptünk pályára, és az első negyedet 22-12-re meg is nyertük. A félidőben még csak két pont volt a különbség ellenfelünk javára, aztán a fordulás után érvényesítette erőfölényét Franciaország (56-78).

A magyar csapatban Kecsmárik Olívia (16 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda, 13 VAL) és Csaplár-Nagy Lara (11 pont, 3 pattanó) jutottak 10 pont fölé, Kecsmárik mellett pedig Rigó Dorina (5 pont, 4 pattanó, 13 VAL) nyújtott még 10 VAL fölötti produkciót.

Magyarország U16 - Franciaország U16 56-78 (22-12, 10-22, 14-24, 10-20)

Nemzetközi felkészülési torna, 1. nap
Spanyolország, Zaragoza

Magyarország U16: Ocsenás 7/3, Kecsmárik 16/6, Babay-Bognár 5/3, Fárbás 2, Csaplár-Nagy 11. Csere: Rigó 5, Biczó 5/3, Dinnyés 3, Babovic 2, Gréts -, Lép -, Berzy -.

A franciák legjobb dobói: Leray 16/15, Forest 16/6, Ravin 11/3.

Másnap a házigazda Spanyolország ellen léptünk pályára. Ezúttal az első negyed nem sikerült, és utána hiába vettük már fel a ritmust és közelítettük ellenfelünket a negyedik negyed közepén, nem tudtuk igazán szorossá tenni a végjátékot (74-57).

A magyar csapat legeredményesebb játékosa ezúttal is Kecsmárik Olívia volt (18 pont, 6 eladott labda), Rigó Dorina viszont ezúttal is nagyon hasznosan játszott (9 pont, 5 pattanó, 15 VAL), mellette még Babay-Bognár Kinga (9 pont, 4 pattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 12 VAL) érte el a 10-es határt VAL-ban.

Spanyolország U16 - Magyarország U16 74-57 (18-7, 18-14, 15-19, 23-17)

Nemzetközi felkészülési torna, 2. nap

A spanyolok legjobb dobói: Egun 14, Diaz Larrauri 12/6, Moron 10/3.

Magyarország U16: Ocsenás 7, Kecsmárik 18/12, Babay-Bognár 9/3, Fárbás 4, Csaplár-Nagy 4. Csere: Rigó 9/3, Biczó -, Dinnyés 6/6, Babovic -, Lép -, Berzy -.

A záró napon a lengyelekkel találkoztunk. Az első 10 perc ezúttal sem sikerült, a félidőben pedig 14 pont volt a hátrányunk (41-27). A fordulást követően viszont sokkal jobban játszottunk, már a harmadik negyed második felében nagyon közel kerültünk ellenfelünkhöz, és bár a végjátékban is volt esélyünk a fordításra többször is, nem tudtunk élni vele, 3 ponttal kikaptunk (71-68).

Kecsmárik Olíviának ez volt a legjobb meccse pontokban és VAL-ban is (28 pont, 5-5 pattanó és eladott labda, 22 VAL), Berzy Petra (11 pont, 5 pattanó, 14 VAL) volt az egyik segítsége, pontokban pedig Ocsenás Móna (10 pont, 4 pattanó), míg VAL-ban Biczó Panna (6 pont, 5 pattanó, 11 VAL) hozta még a 10-es határt.

Lengyelország U16 - Magyarország U16 71-68 (16-7, 25-20, 17-24, 13-17)

Nemzetközi felkészülési torna, 3. nap

A lengyelek legjobb dobói: Marczynska 20/3, Aguine 16/9, Stepinska 8/3.

Magyarország U16: Ocsenás 10/3, Kecsmárik 28/6, Babay-Bognár 3/3, Fárbás 2, Csaplár-Nagy 4. Csere: Rigó 2, Biczó 6, Dinnyés -, Babovic 2, Gréts -, Lép , Berzy 11/9.

Czirják Szilvia szövetségi edző értékelte a torna tapasztalatait:

"Rendkívül magas színvonalú tornán mérhettük fel a tudásunkat Zaragozában július 29-31. között, köszönjük a lehetőséget! Az eredmény szempontjából mindhárom alkalommal vesztesen hagytuk el a pályát, ami ennél azonban sokkal fontosabb, hogy a teljesítményünket értékeljük.

A francia Eb-győztes csapattal mérkőztünk meg elsőként, amelyet az együttesünk kihívásnak élt meg, és ennek megfelelően kiváló első félidőt játszott. A második etapban már kevésbé bírtuk az erőkülönbséget, rendkívül hosszú padjukról komoly nyomás ellen kellett kosárlabdázni. A második ellenfelünk a szintén kiváló spanyol válogatott volt. Az ő stílusukból már volt tapasztalatunk az őszi Bajnokok Tornájáról, mégis megilletődötten kezdtük a találkozót. A második félidőben azonban sokat emeltünk a játékunk színvonalán, a kispad is többet tudott segíteni, így értékes perceket és tapasztalatot nyertünk. A harmadik mérkőzésen a lengyelek ellen léptünk pályára, de az első félidőben, azt kell mondjam, magunkkal küzdöttünk. Igyekeztünk variálni a tanult elemeket, cserélni, hogy megtaláljuk a kiutat, és vissza tudjunk kapaszkodni a meccsbe. Szerencsére Kecsmárik Olívia igazi vezérként játszott, és csatlakoztak a többiek is az ő lendületéhez. A végjátékot nyílttá tettük, azonban fordítani nem sikerült buta hibák miatt. Ebből feltétlen tanulnunk kell, ez élesben nem fordulhat elő.

Összességében rendkívül hasznos tornán vettünk részt, melynek értékelésekor tiszta képet vázolt a stáb a csapat elé. Támaszkodunk az erősségeinkre, mely az egyre jobban működő csapatvédekezésben, a játék tempójában és az agresszivitásban rejlik. Egyértelműen fejlődnünk kell az egy-egy elleni védekezésben, éreznünk kell ennek felelősségét, mert ez még kevés egy világversenyhez. Ahogy szoktam mondani, „dologidő” lesz Miskolcon, ahol hétfőn folytatjuk a munkát, már az Eb helyszínén."