Senior Eb: Győzelemmel zárt a Turbó Csigák csapata
29
2024
2024. június 29.  |  08:45
Két magyar együttes lépett pályára pénteken az olaszországi senior Eb-n. A Turbó Csigák csapata győzelemmel zárta a tornát, a Bravos legénysége viszont alulmaradt brit ellenfelével szemben.

Női 60-65+

Turbó Csigák - Németország 65+ 39-37 (10-7, 6-9, 12-8, 11-13)

A magyar pontszerzők: Lámala 20, Kiss L. 9, dr. Tarkovács 7, Koncsag 2, Szűcs 1.

Egy nagyon küzdelmes, végig kiélezett, szoros összecsapást nyertek meg Lámala Ágnes vezérletével a magyar hölgyek a szívósan küzdő német hölgyek ellen. Ez volt a Turbó Csigák utolsó "fellépése", így a csapat győzelemmel zárta az Európa-bajnokságot.

Férfi 50+, a 9-11. helyért

Bravos - Nagy-Britannia Maxibasket 58-80 (12-22, 18-20, 12-20, 16-18)

A magyar pontszerzők: Parády 11/6, Munteán 10/9, Andó 9, Pólik 6, Bánsági, Katona 5/3-5/3, Somogyi 5, Soós 3, Senánszky, Varga L. 2-2.

A nyitó negyed egyértelműen a pontosabban, jobban kezdő brit legénységé volt. A második szakaszban a Bravos kiegyenlítetté tette a játékot. A harmadik negyedben tovább "nyílt az olló", volt már 25 pont is a felek között. A harmadik negyed hajrájában Katona vezetésével rendezte védekezését a magyar társaság, és Parády, valamint Munteán eredményességére építve a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát. A hajrára azonban elfogyott az erő a nagy felzárkózás után, így végül 20 pont fölötti brit siker született.