Senior Eb: Olaszokat vert a Bravos, olaszokkal döntőzik angyali csapatunk
28
2024
2024. június 28.  |  10:35
A pesarói senior Eb tegnapi játéknapján újabb magyar sikereknek örülhettünk: a női 50+-os kategóriában az Angyalok Írországot legyőzve már döntőben vannak, és holnap az Európa-bajnoki címért küzdhetnek. A férfi 50+-os kategóriában a Bravos egy olasz együttest vert meg nagy csatában, az 55+-osoknál viszont hasonlóan nagy küzdelemben kikapott a Retro a németek első számú csapatától.

Nők, 50+, elődöntő

Magyar Angyalok - Írország 60-37 (22-4, 12-8, 16-12, 10-13)

A rekkenő hőségben lejátszott találkozóról, bár elődöntő volt, az olasz szervezők nem tettek föl dobólistát az Eb applikciójára - talán mert a másik elődöntőt két olasz csapat játszotta... Ettől függetlenül ellenállhatatlanul kezdett a magyar csapat, amely az első negyed végére Radnóty Krisztina vezérletével közel 20 pontos előnyt szerzett. A folytatásban ugyan kiegyenlített lett a játék, a harmadik negyed végéig továbbra is honfitársnőink akarata érvényesült, ráadásul a félidő végén Lőcsei Eszter a félpályáról dobott egy bravúros triplát. A záró szakaszra elfáradt a magyar csapat a rendkívül kemény, kellemetlen harcmodorú ír hölgyek ellen, a befejező 10 percet meg is nyerte az ellenfél, de "angyalaink" magabiztos rajt-cél győzelmét egy pillanatig sem fenyegette veszély. Szombaton a hölgyek a milánói csapat ellen játszanak az Európa-bajnoki címért.

Férfi 50+, a 9-16. helyért

Bravos - Golden Players (olasz) 40-36 (8-12, 13-3, 10-7, 9-14)

A magyar pontszerzők: Munteán 11, Soós 9/3, Filótás 7, Pólik 4, Brunyánszky 3, Katona, dr. Varga Z. 2-2.

Egyrészt nehezen melegedett bele a játékba a Bravos, másrészt pedig a torna második felére már eléggé elfáradtak a csapatok. A nyitó etap után 4 ponttal még az olasz legénység vezetett, de a második etapban nagyon összeállt a védekezés, és az ellenfél is gyengén dobott, így 6 pontos előnnyel fordulhatott a magyar együttes. A küzdelmes harmadik negyedben sikerült erre még rápakolniuk 3 pontot Munteánéknak. A záró szakaszban az olaszok mindent megpróbáltak, 3 pontra feljöttek, de a végén a Bravos játékosai örülhettek a győzelemnek.

55+

Magyarország Retro - Németország A 48-51 (15-23, 13-6, 10-16, 10-6)

A magyar pontszerzők: Cserniczky 14/12, Kiss M. 9/3, Dorogi 6/6, Szánki, Vámosi 5/3-5/3, Szőke 4, Mészáros N. 3/3, Bozóki 2.

A kosarakban gazdag első negyedben 8 ponttal elhúztak a németek. Ezt követően magukra találtak a magyarok, felzárkóztak, de fordítani nem tudtak. A harmadik negyedben megint ellépett az ellenfél, majd nagy hajrába kezdtek honfitársaink, de végül nem tudták utolérni a németeket.