Senior Eb: Már az elődöntőben az Angyalok
27
2024
2024. június 27.  |  10:07
Egy győzelem mellett két vereség volt a szerdai magyar mérleg az olaszországi senior Eb-n. Győztes csapatunk, a Hungarian Angels őrzi veretlenségét, és már ott van a legjobb négy között.

Nők

50+

Negyeddöntő

Angyalok - Unicaja Master (spanyol) 41-21 (5-4, 11-4, 19-2, 6-9)

A magyar pontszerzők: Kranjecz 12, Viszota, Szilágyi G. 8-8, Dénes, Turnár 4-4, Ujváry 2, Lőcsei, Nyitrai, Szilágyi N. 1-1.

Az első negyedben a nagy tét nyomasztólag hatott mindkét csapatra. A folytatásban fokozatosan ragadta magához a játék irányítását "angyali alakulatunk", amely a harmadik negyedben parádésan kosárlabdázva, szinte átrohanva a spanyol hölgyeken simán nyerte a találkozót.

60-65+

Németország 65+ - Turbó Csigák 30-27

Az alkalmazásra, amelyen a torna mérkőzésein az eredményeket és a pontszerzőket teszik közzé, erről a feltehetően igen küzdelmes összecsapásról csupán a végeredményt tették föl a szervezők.

Férfiak

50+

Nyolcaddöntő

Szerbia - Bravos 79-54 (18-12, 20-9, 20-15, 21-18)

A magyar pontszerzők: Parády 13/9, Soós 10, Varga L. 8, Filótás 6/6, Somogyi T. 6, Katona 5/3, dr. Varga Z. 3, Andó 2, Bánsági 1.

A világszinten is élcsapatnak számító szerb társulat - amelyben játszott néhány korábban az NB I-ben is megforduló kosaras - az első félidőben magassági és erőfölényét érvényre juttatva jelentős előnyre tett szert. A második félidőben a szerbek már sokat cseréltek, a Bravos pedig ekkor már kiegyenlítetté tette a játékot, de a biztos szerb sikert nem tudta kétségessé tenni.