Senior Eb: Nincs már nyeretlen magyar csapat
26
2024
2024. június 26.  |  11:00
Több korosztály számára is szünnap volt a keddi, de az igen népes férfi 55+-os mezőnyben és a női 60-65+-os korosztályban játszottak mérkőzéseket. Előbbi kategóriában az eddig nyeretlen Retro megszerezte első győzelmét, a Turbó Csigák csapatából viszont a jelek szerint sokat kivett az előző két szoros összecsapás.

Férfiak

55+

Fehér Svájc - Magyarország Retro 31-57 (6-14, 5-20, 7-10, 13-13)

A magyar pontszerzők: Cserniczky 14/6, Kiss M., Vámosi 7-7, Fejes 6/6, dr. Dorogi 6/3, Szőke 6, Mészáros N. 5/3, Mészáros Gy. 4, Szűcs 2.

Az egységes, jó csapatjátékot nyújtó Retro "brigád" szünetig 11 ponton tartva ellenfelét egy félidő alatt eldöntötte az összecsapást a svájciak ellen. A második félidő ugyan már kiegyenlített játékot hozott, de a magyar siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Nők

60-65+

Turbó Csigák - Írország 17-43 (10-10, 0-13, 2-5, 5-15)

A magyar pontszerzők: Lámala 6, Simon Zs., 4, Szűcs M. 3, Koncsag 2, Hegyi, dr., Tarkovács 1-1.

A két kemény, kimerítő csoportmérkőzés után pályára lépő magyar hölgyek az első negyedben még tartották a lépést a náluk ismételten csak jóval fiatalabb ellenféllel, de a második negyedtől nagy fölénybe kerültek az ír hölgyek, és biztosan győztek.