Férfi NB I B: Drámai osztályozó párharc után maradt piros csoportban az Óbuda
22
2024
2024. május 22.  |  10:00
A hazai pályán szerzett 13 pontos előnyét csakhamar teljesen leadta az NB I B osztályozójának visszavágóján, Tiszaújvárosban az Óbudai Kaszások gárdája. Rendezte sorait, és sokáig tapadt a Phoenix együttesére az óbudai gárda. A harmadik negyed végén és a záró etap elején parádés támadójátékkal rukkolt ki a borsodi legénység, amely a negyedik negyed derekán piros csoportosnak érezhette magát. A végjátékban azonban újítani tudott a Kaszások együttese, és a visszavágón elszenvedett 9 pontos veresége ellenére összesítésben 4 ponttal jobbnak bizonyult a minden elismerést megérdemlő Tiszaújvárosnál.

Osztályozó

Óbudai Kaszások - Tiszaújváros Termálfürdő Phoenix KK 69-56

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve szerzett Armaghani Á. (33/3 p., 20 lep., 4 ea.) és Boros M. (18/6 p., 6-6 lep. és ea., 11 gp.) ponterősségének köszönhetően 13 pontos előnyt az Óbuda az ellen a Tiszaújváros ellen, amelyből Óbudán egyedül Kocsis Z. (15/3 p., 9 lep.) jutott 10 pont fölé.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Óbudai Kaszások 78-69

A nagy elszántsággal, jól és pontosan kezdő Phoenix az első negyed hajrájára csaknem ledolgozta az Óbudán összeszedett 13 pontos hátrányát, a negyed végén azonban egy 11-2-vel a visszavágón egalizált, a párharc összesítésében pedig visszaállította "tízen túli" előnyét a Kaszások csapata. A második negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a visszavágón a szünetben 1 ponttal vezetett a Tiszaújváros. A folytatásban is tapadt az Óbuda a borsodi legénységre, sőt a harmadik negyed derekán a vezetést is átvette. A nagyrészt Bán T. (19/12 p., 3 lep.), Gáspár B. (18/12 p., 12 lep., 3 gp.), Kocsis Z. (17/9 p., 13 lep., 4-4 ea. és bl., 3 gp.) és Lakatos M. (10/3 p., 3 gp.) kosaraira alapozó Phoenix gárdáját ez sem törte meg, hanem a szakasz hajrájában egy 11-1-gyel újra megteremtette magának az esélyt a párharc megfordítására. A záró etap előtt összesítésben 4 pontra zsugorodott a Kaszások gárdájának előnye.

A negyedik negyed elején tovább fokozódtak az izgalmak, az extázisban játszó Tiszaújváros 8-3-mal indítva a szakaszt már feljutásra állt. Ezt követően a 13 pontos különbség körül "billegett" a találkozó, majd a negyed közepén 17 ponttal elhúzott, és összesítésben 4 ponttal állt nyerésre a Phoenix. Ekkor jött egy 7-0-s futás az amúgy roppant gyengén (2/29, 6,9%) triplázó vendégektől, majd egy hazai dupla és 4 pont a Kaszásoktól. Az izgalmakat egy hazai hármas fokozta - ekkor összevetésben 2-vel állt jobban az ezúttal a Lakosa Á. (20/3 p., 9 lep., 3 szl.)-Armaghani Á. (18 p., 12 lep.)-Boros M. (13 p. - 15 mk. -, 8 lep., 3-3 szl. ea. és gp.) trió vezette Kaszások csapata -, majd 2 jó vendég büntető zárta az igen izgalmas párharcot.

A párharc győztese: az Óbudai Kaszások 138-134-es összesítéssel.

A 7. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Dunaharaszti MTK 67-124

A szünetig szerzett 40 pont fölötti vezetésére, továbbá főleg Imolay Á. (30/9 p., 8 lep., 4 gp.), a tripla-duplát elérő Boinitzer D. (28/9 p., 13-13 lep. és gp., 3 szl.), Fekete B. (25/21 p., 5 lep., 3 gp.), Simonics O. (24/15 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp.) és Rozs M. (16 p., 9 lep., 6 gp.) kosaraira alapozva győzte le fölényesen a Dunaharaszti az elsősorban Tóth B. (17/6 p., 3-3 lep., szl. és ea., 5 gp.), Fehér P. (15/12 p. - 16 mk. -, 3 gp.) és Molnár B. (14/3 p. - 16 mk. -, 3 lep.) találataira támaszkodó Nagykőröst.

A párharc nyertese: Dunaharaszti kettős győzelemmel.

A 9. helyért

NKA Universitas Pécs II. - Atomerőmű SE U23 114-70

A paksi fiatalok Imre M. (18/3 p., 6 ea.), Arnold B. (18 p., 8 lep.) és M. Inalegwu (15/3 p., 3 lep., 5 ea.) révén az első negyedben még tartották a lépést a pécsiekkel. A második negyedtől azonban Lukácsi G. (21/9 p., 5 lep., 6 ea.), Mezőfi M. (19/6 p., 6 lep., 4 gp.), Angyal M. (15 p., 9 lep., 3 gp.), Korszunszkij B. (14 p., 8 lep.) és Bor G. (14 p., 4-4 lep. és gp.) vezérletével nagy fölénybe kerültek, és simán nyertek a hazaiak.

A párharc nyertese: az NKA Universitas Pécs II. kettős győzelemmel.