Az NKA Pécs az idei fiú serdülő bajnok
19
2024
2024. május 19.  |  19:08
Ma játszották a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián a Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság országos "A" döntőjének helyosztóit.

A 7. helyért lejátszott találkozón három negyed után még vezetett a MAFC/A, melynek legjobbjai Pénzes Hunor (10 pont, 6 pattanó, 6 eladott labda) és Marossy Ádám (11 pont, 5 pont, 7 szerzett és 4 eladott labda) voltak. A záró 10 percben viszont nagyszerűen védekezett a Soproni SI KA SKC/A, amely Makk Milán (12 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), valamint Ábrahám Gergő (8 pont, 9 pattanó) vezetésével megszerezte a 7. helyet (52-66).

Az 5. helyért rendezett mérkőzésen a Vilics Botond Milán (11 pont, 5 pattanó) és Morsics Máté (11 pont, 6 pattanó) vezette AKMÉ Körmendi Törpördögök a félidőben már 14 ponttal vezetett. A Polyák Dominik János (21 pont, 6 pattanó) és Csengei Donát (4 pont, 13 pattanó) húzta Kecskeméti KA U14/A mindent megpróbált a fordulást követően, de a körmendiek a negyedik negyedben tartotta előnyét, és végül megszerezte az 5. pozíciót (58-44).

A 3. helyért tartott mérkőzésen hatalmas csata folyt a pályán a Fárbás Benjámin (18 pont, 14 pattanó, 3 blokk, 28 VAL), Magyar Donát (17 pont, 14 pattanó, 4 eladott labda, 28 VAL) és Ortutay Bendegúz (21 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) fémjelezte DEAC KA U14/A és a leginkább Szöllősi Máté (25 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda, 31 VAL) és Bálint Andor Borisz (8 pont, 11 pattanó) játékára építő Vasas Akadémia/A között. A végjátékban 72-67-re még a pasarétiek vezettek, aztán Fárbás, Ortutay és Bősz Olivér révén futott egy 8-0-t a hajdúsági gárda. Galavits Levente Csaba még válaszolt erre fővárosi részről, de már csak Fárbás egy büntetőjét írhatták fel a statisztikusok, így két ponttal nyert és bronzérmes a debreceni együttes (76-74).

A döntőben az első 13 perc után egyértelműen magához ragadta a kezdeményezést a leginkább Dudás Olivérre (17 pont, 6 pattanó) vezette Budapesti Honvéd SE/A, amely majdnem végig előnyben játszott ezután a házigazda NKA Pécs/A ellen. A Halász Olivér Robin (13 pont, 12 pattanó) vezette mecsekaljaiak egy-két alkalommal tudtak egyenlíteni, és miután Halász és Szopori Bence révén ezt megtették a végjátékban is, Hart Hunor révén a vezetést is megszerezték 63-61-nél. Tóth Bernát egalizált, Radnóti Soma viszont az utolsó előtti perc kezdetén újfent kétpontos előnyhöz juttatta a pécsieket, és miután ez volt a mérkőzés utolsó kosara, győzött és országos bajnok az NKA Pécs együttese!