Fiú serdülő döntő: NKA Pécs-Honvéd döntőt rendeznek
18
2024
2024. május 18.  |  22:10
Szombaton rendezték a Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság országos "A" döntőjében az 5-8. helyért a keresztjátékot és a két elődöntőt.

A nap első találkozóján a Hegedüs Áron (25 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda, 30 VAL) és Marton Balázs (10-10 pont és pattanó) vezette AKMÉ Körmendi Törpördögök az egészen kiváló, 20 ponttal megnyert első félidejükre alapozva verték a leginkább Pénzes Hunorra (19 pont, 4 szerzett és 5 eladott labda), Gábor Edgárra (11 pont, 6 szerzett labda) és Marossy Ádámra (12 pont) támaszkodó MAFC/A-t (84-59).

Az alsóág másik mérkőzésén teljesen kiegyenlített összecsapást vívott egymással a Makk Milán (29 pont, 7 eladott labda) és Stefanics László (4 pont, 10 lepattanó) húzta Soproni SI KA SKC/A, valamint a Kecskeméti KA U14/A, amelynek Fogl Noel (7 pont, 13 pattanó, 5 szerzett labda) volt a legjobbja. A végjátékban 56-55-re még a soproniak vezettek, de a kecskemétiek ekkor futottak egy 8-0-t, és ezzel eldöntötték a meccset a maguk javára, hiába hajrázott utána nagyot a Sopron (61-63).

Az első elődöntő első három negyedében leginkább az történt, amit a Radnóti Soma (23 pont, 5 pattanó, 35 VAL), Halász Olivér Robin (19 pont, 9 pattanó) és Szopori Bence (18 pont, 7 pattanó) fémjelezte NKA Pécs/A akart. A DEAC KA U14/A nagyot harcolt végig Fárbás Benjámin (13 pont, 15 pattanó, 4 eladott labda) vezetésével, vissza is jött 15 pontra, de nem tudta kétségessé tenni a házigazda sikerét és döntőbe jutását (87-72).

A másik elődöntőben a Pécsi Bence (17 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Csécsei Nándor Béla (15 pont, 6 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Vigh Vilmos Archibald (15 pont, 5 pattanó) vezette Budapesti Honvéd/A 13 ponttal nyerte a második felvonást. A Szöllősi Máté (20 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) és David Benicio Gomes (8 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Vasas Akadémia/A mindent megtett, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, 67-67-nél ki is egyenlített az utolsó előtti percben, Dudás Olivér és Vigh dupláival azonban győzött a Honvéd, így a piros-fehérek lesznek az NKA Pécs ellenfelei a döntőben.