Női Amatőr NB I: A DKKA már döntős, lépéselőnyben a Sportdarázs-SMAFC
13
2024
2024. május 13.  |  11:00

Kettős győzelemmel jutott a Női Amatőr NB I fináléjába a Dávid Kornél KA csapata azok után, hogy idegenbeli sikerét követően otthonában is legyőzte a BEAC együttesét. A másik ágon a Sportdarázs-SMAFC a rájátszás meglepetéscsapatának, a BKG II-nek az otthonában szerzett 17 pontos előnyt.

Elődöntő:

Dávid Kornél KA - BEAC Újbuda 75-73

Az idegenben szerzett 11 pontos előnyére a nyitó negyedben még hetet "rápakolva" Varga S. (26/15 p., 4 gp.), Drávecz B. (20 p., 6 lep.) és Frindt N. (10/6 p., 7 lep., 3 gp.) jóvoltából a párharcot egy negyed alatt "lerendezte" a DKKA csapata. A folytatásban a BEAC a szinte kizárólag Drahos L. (19 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Szauter P. (15/9 p., 4 lep.), Juhász A. (14 p., 11 lep.), Katona B. (11 p. - 13 mk. - 6 lep., 3 gp.) és Milkovics R. (10/6 p. - 11 mk. - 6 lep.) pontjaiban bízva a visszavágót ugyan szorossá tette, de a párharcban fordítani nem volt esélye.

A párharc nyertese: a DKKA kettős győzelemmel

BKG Príma Szigetszentmiklós II. - Sportdarázs-SMAFC 70-87

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását., J. Jevtovics (16 p., 7 lep.), Sitku Zs. (16/3 p., 11 lep., 3-3 szl. és ea.), Toman D. (13/6 p., 6 lep., 4 gp.), Janzsó A. (13 p., 6 lep.) Bakó P. (11/3 p., 3 lep.) és Kókai P. (10/3 p., 3 ea., 4 gp.) eredményességér építve a záró etap előtt 20 pontos vezetést szerezve győzték le biztosan a soproniak a rájátszás ezúttal a Takács D. (20/3 p., 8 lep., 7 ea.)-Duka L. (13/3 p., 5 lep.)- Zsámár P. (12/6 p., 3-3 lep. és ea., 4 szl)-Bajzáth L. (12 p., 5 ea., 10 gp.) kvartett vezette meglepetéscsapatát.

Az 5-8. helyért:

NKA Universitas Pécs II. - MTK-TFSE 71-67

Az érdekes, fordulatos találkozó szünetében a remek 2. negyedének, továbbá leginkább Csoma P. (15/3 p., 3 lep., 5 ea., 4 gp.), Úr B. (14/12 p.) és Horváth D. (14 p., 7 lep., 6 ea.) kosarainak köszönhetően 12 ponttal még a vendég fővárosiak álltak jobban. Szünet után azonban a nagyrészt A. Olawuyi (22 p., 10 lep., 4 szl., 3 ea.) és Laczkó S. (18/9 p., 3-3 lep. és gp., 4 szl.) ponterősségében bízó hazaiak akarata érvényesült, akik fordítottak, és végül 4 ponttal győztek.

MAFC - Vasas Akadémia 58-83

A nyitó és a záró szakaszban mutatott, pontosabb, jobb játékára, továbbá elsősorban Madár E. (22 p., 13 lep., 6 szl.), Kádár O. (15/3 p., 4 lep.) és Salamon Zs. (14 p., 4 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a Vasas az Aradi Zs. (17 p., 4 lep., 3 ea.)-Jánosi V. (14/3 p., 3 szl., 4 ea.) kettős vezette MAFC otthonában.

A 9-16. helyért:

DVTK U23 - Zsíros Akadémia Kőbánya 98-53

Minden negyedet megnyerve arattak nagyrészt Tózer-Nemes B. (21/6 p., 5 lep., 3 szl., 4gp.), Oláh F. (18/12 p. - 19 mk. - 5 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), Aho T. (18 p., 4 lep., 3 gp., 8 szl.), Poczkodi Zs. (12/6 p., 4 lep., 3 gp.) és Győri E. (11/3 p., 4 lep.) eredményességére építve a diósgyőri fiatalok a leginkább Takács N. (14 p., 5 lep., 3 gp.) és Fodor L. (14 p. - 15 mk. - 9 lep.) találataira támaszkodó kőbányaiak ellen.

Ajka - UNI Győr SzESE 84-80

A nyitó negyedet 18 ponttal nyerte a nagyrészt Varga A. (28/24 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea., 9 gp.), Shirian F. (15/3 p., 5 lep.,, 3-3 szl. és gp.) és Mátyás E. (11/3 p. - 14 mk., - 10 lep.) kosaraira alapozó Ajka. A 3. negyed végére Küllős K. (17/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 szl.), Reider J. (15/3 p., 3 lep.), Bognár K. (10/6 p.), Szűts B. (10/3 p., 10 lep., 4 gp.) és Sághi K. (10 p., 4 lep.) révén egyetlen pontra csökkentette hátrányát a győri együttes, végül izgalmas hajrában a hazaiak nyertek.

Törekvés SE - ZTE NKK 67-71

Hullámzó, fordulatos találkozót nyert meg a páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá Kovács G. (16/6 p., 4-4 lep, szl. és ea.), Ács A. (15/9 p., 5 lep.) és Horváth F. (15 p., 13 lep., 3 ea., 5 gp.) ponterősségének köszönhetően győzött a ZTE a Dobos K. (15/3 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.), Darázsi D. (15/3 p. - 21 mk. - 12 lep., 4 ea.), Mohos E. (14/6 p., 4 lep.) és Tánczos T. (10 p., 15 lep.) eredményességére építő Törekvés otthonában.

A 17-30. helyért:

Kiss Lenke KA - Bajai NKK 73-58

Három negyeden át nemhogy tartotta a lépést, hanem Tamás G. (23/12 p. - 26 mk. - 3 ea.), Hilcz A. (11/6 p. - 14 mk. - 7 lep., 4 ea.) és Kovács B, (10 p., 6 lep.) kosaraira alapozva a záró etap előtt még - ha csak 1 ponttal is, de - vezetett. A 4. negyedben azonban nagy fölénybe került és elsősorban Szarvas P. (16/3 p., 3 szl.), Ozsvárt K. (12/6 p. - 14 mk. - 7 lep., 3 gp.), Keszte S. (12/3 p. - 19 mk. - 11 lep., 4 ea., 2 bl.) és Szabó E, (10/6 p. - 11 mk. - 6 lep., 5 ea.) jóvoltából végül 15 ponttal győzött.

ELTE Fortis - TFSE-MTK U23 56-49

Küzdelmes mérkőzésen győzte le a a 22-15-re megnyert 1. negyednek, továbbá leginkább Bogdán R. (17/12 p., 11 lep.) kosarainak köszönhetően a Fortis a Kelemen B. (17/3 p., 16 lep., 3 ea.)-Galli-Hirling B. (10 p., 13 lep., 4 ea.) kettős vezette TF-MTK fiatalok ellen.

Bajai NKK - Kiss Lenke KA 90-69

A 15 pontos előnnyel érkező fővárosiak szünetig Szabó E. (16/12 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.), Keszte S. (14 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.) és Nagy A. (12 p. - 1/1 du-, 10/10 bü. - 5 lep.) jóvoltából tartották az első mérkőzésen szerzett vezetésüket, ám a második félidőben nagy fölénybe került és Scherer D. (27 p., 13 lep.), Szakony K. (17/9 p. - 19 mk. - 13 lepé, 4-4 szl. és gp.), Kucsora R. (15 p., 6 lep., 4 ea., 9 gp.), Tamás G. (14/12 p., 3 szl.) és Hilcz A. (10/6 p. - 13 mk. - 4 lep., 6 gp.) eredményességére építve biztosan nyerte a visszavágót és a párharcot is a maga javára fordította.

A párharc végeredménye: 148-142 a Baja javára.

SzPA-HSE - DEAC 68-19

Végig nagy fölényben játszva győzte le Opitz K. (16 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.) és Opitz P. (13 p., 8 lep.)  simán a SzPA a debreceni együttest. A vendégek legeredményesebb játékosai Holinka-Miklós H. (5/3 p.), Baczuk V. (5/3 p. - 10 mk., 3 ea.) és Pallai P. (5 p. - 7 mk.) voltak.

A párharc nyertese: az SzPA-HSE kettős győzelemmel

Kanizsai Vadmacskák SE - Szegedi KE 52-72

A nyitó negyedet 2 ponttal még a szinte kizárólag Szilágyi L. (19 p., 13 leo., 2-2 bl. és szl., 5 bl.), Kiss S. (16/6 p. - 25 mk., - 11 lep., 3 szl.) és Rezsek R. (10 p. - 11 mk. -, 11 lep., 3 szl.) pontjaiban bízó hazai együttes vezetett, de a folytatásban elsősorban Bende R. (21/6 p., 8 lep., 4-4 szl. és gp., 6 ea.), Rostás S. (17/3 p., 4-4 lep. és gp.) és Vér A. (13/3 p. 15 mk. - 12 lep., 4 szl., 6 gp.) jóvoltából már a szegedi csapat akarata érvényesült.