U20: A Kecskeméttel és az ASE-vel teljes az országos döntő mezőnye
07
2024
2024. május 7.  |  09:30
A múlt héten lejátszották a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság keresztjátékait az országos döntőért. A Kecskemét két nagyon sima sikert aratott a Nagykőrös ellen, az ASE viszont egy óriási utolsó negyedes fordítást mutatott be a Vasas ellen - ezzel a két együttessel megvan a legjobb nyolc mezőnye.

Keresztjáték az országos döntőért

Vasas Akadémia U20 - Atomerőmű SE U20 73-57 (11-10, 25-17, 14-15, 23-15)

A két páros negyedben sokkal jobban játszott a Cseh Botond (20 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda) és Bérces Dániel (19 pont, 6 pattanó) vezette Vasas, amely ebben a két felvonásban 16 pontos előnyt szerzett a visszavágóra. Az ASE legjobbja Arnold Botond volt (17 pont, 12 pattanó, 3 blokk), de nagyon egyedül maradt ezen a találkozón.

Atomerőmű SE U20 - Vasas Akadémia U20 99-79 (23-18, 22-21, 22-21, 32-19)

Az első három felvonást is megnyerte a Géringer Gergő (22 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda), Kékesi Kolos (17 pont, 5-5 pattanó, gólpassz és szerzett labda) és Heimann Gergő (19 pont, 6 gólpassz) fémjelezte paksi együttes, de 30 perc után mindössze 7 pontot tudott levenni hátrányából. 10 perccel a vége előtt összesítésben 9 ponttal még a Bérces Dániel (19 pont, 7 pattanó), Kelemen Ádám (18 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és Cseh Botond (26 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) húzta pasarétiek álltak jobban. Ezt a játékrészt azonban 13 ponttal nyerte az ASE, amely így fordított, és kiharcolta az év végi tornán való részvételét.

Továbbjutott: az Atomerőmű SE U20 156-152-es összesítéssel.

Nagykőrösi Sólymok U20 - KTE-NJE U20 39-84 (12-19, 15-23, 7-22, 5-20)

A kecskemétiek Ladovszky János László (5 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz), Tóth Balázs (14 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Tóth Patrik (16 pont, 6 pattanó, 4 blokk) és Dávid Benjámin (14 pont, 8 pattanó) kifejezetten hasznos játékára alapozva már az odavágón eldöntötték a továbbjutás sorsát egy 45 pontos sikerrel. A zöld csoportot megnyerő Nagykőrösnél Kocsis Attila (21 pont, 7-7 pattanó és eladott labda) volt a legeredményesebb.

KTE-NJE U20 - Nagykőrösi Sólymok U20 105-62 (23-20, 23-16, 28-14, 31-12)

Főleg az első félidőben tartotta kifejezetten jól magát a Kocsis Attila (15 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz, 8 eladott labda) vezette Nagykőrös a kecskeméti visszavágón. A fordulás után azonban megint nagy volt a különbség, amelynél a 10 nevezett játékosból 9 elért legalább 13 VAL-ig - a legjobbak Tóth Balázs (14 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz), Gera Ferenc (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Ladovszky János László (4 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) voltak. A KTE nagyon sima kettős győzelemmel került be az országos döntőbe.

Továbbjutott: kettős győzelemmel a KTE-NJE U20.