Női Amatőr NB I: Idegenben szerzett előnyt az elődöntőben a Dávid Kornél KA csapata
2024. május 6.  |  10:35

Lassan a végjátékhoz közeledik a Női Amatőr NB I, az egyik ágon már az elődöntő is elkezdődött. A Dávid Kornél KA a BEAC otthonában szerzett 9 pontos előnyt.

Elődöntő:

BEAC Újbuda - Dávid Kornél KA 61-70

Végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg a végjátékban bemutatott 6-0-s rohamára, valamint elsősorban Varga S. (20/9 p., 3-3 lep. és gp.), Laufer G. (17 p. - 21 mk. - 3-3 szl. és ea.) és Drávecz B. (10 p. - 11 mk. - 9 lep., 3 szl.) kosaraira alapozva végül 9 ponttal a DKKA a Bálint P. (13 p., 7 lep., 3-3 szl., ea. és gp.)-Drahos L. (12/3 p. - 13 mk. - 6 lep., 4 ea., 5 gp.)-Juhász A. (10 p., 5 lep., 4 gp.) trió vezette BEAC otthonában.

Az 1-8. helyért:

NKA Universitas Pécs II - Sportdarázs-SMAFC 58-70

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésére, továbbá nagyrészt D. Zaja (29 p., 11 lep., 3 ea., 4 gp., 5 bl.), Bakó P. (14/6 p., 5 lep.), Kókai P. (11/3 p., 4 lep., 3 ra., 6 gp.) és Toman R. (10/3 p., 4 szl.) eredményességére építve győztek a soproniak az elsősorban Halmágyi K. (12 p., 4-4 lep. és ea.) és Varga N. (10/9 p., 9 lep., 3 szl.) pontjaiban bízó NKA II otthonában.

Sportdarázs-SMAFC - NKA Universitas Pécs II 71-48

Minden negyedet megnyerve úgy győzte le elsősorban Janzsó A. (20 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) és J. Jevtovics (12 p., 8 lep., 4-4 szl. és gp.) jóvoltából a Sportdarázs a pécsieket, hogy mind a 12 játékosa dobott pontot. A pécsi együttesből egyedül Bojtár B. (12/3 p., 5 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Továbbjutott: Sportdarázs-SMAFC kettős győzelemmel.

Az 5-8. helyért:

Vasas Akadémia II - MAFC 64-53

A szünetig szerzett 17 pontos vezetésének, valamint M. Szubotics (19/15 p., 6 lep., 4 gp.) és Czirkos A. (18 p., 8 lep., 6 szl., 3 ea.) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Vasas az elsősorban Jánosi V. (13/3 p. - 14 mk. - 4 szl.) és Szörényi L. (13/3 p. - 16 mk. - 5 lep.) kosaraira alapozó MAFC csapatát.

A 9-16. helyért:

DVTK U23 - Mecsek-PVSK U23 78-51

Minden negyedet megnyerve győzték le biztosan a Vég-Dudás A. (20 p., 21 lep., 3 ea., 5 gp., 4 bl.), Tózer Nemes B. (12 p., 6 gp.), Oláh F. (11/6 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.) és Kovács É. (10 p., 4 lep.) eredményességére építő diósgyőri fiatalok a Sánta G. (14/9 p., 5 lep.)-Réger A. (10/6 p. - 12 mk.)-Mayer D. (10/3 p. - 16 mk. - 6 lep., 3 ea., 4 gp.) trió vezette pécsieket.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Nyíregyházi Kosársuli 97-57

Az első és az utolsó negyedben nagy fölényben játszva győzte le Tatár H. (32/12 p., 4-4 lep. és szl., 5 gp.), Fodor L. (19/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.) és Zwick T. (10 p.) vezérletével magabiztosan a kőbányai együttes a jórészt M. Vukicsevics (17 p. - 18 mk. - 4-4 lep. és ea, 2-2 bl. ás gp.) és Karakó Dorina (16 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.) ponterősségében bízó Nyíregyházát.

ZTE NKK - Törekvés SE 78-65

A nyitó negyedet 7 ponttal még a leginkább Darázsi D. (16/9 p., 7 lep., 6 szl.), Strbik F. (13 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.)és Mohos E. (10 p. - 12 mk. - 4 lep., 3 ea.) eredményességére építő vendég fővárosiak nyerték, a záró etap előtt viszont 11 ponttal már a nagyrészt Kovács G. (23/9 p., 3 lep.), Horváth F. (18 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea.), Ács A. (15/3 p., 8 lep., 4-4 szl. és gp.) és Óházy J. (11/3 p., 7-7 lep. és gp., 3 ea.) találataira támaszkodó hazaiak álltak jobban. A záró etapot egy 11-0-lal kezdve a Törekvés ledolgozta hátrányát, de ez sokat kivett a vendégek játékosaiból, a hajrá egyértelműen a ZTE csapatáé volt, amely 13 ponttal győzött.

A 17-24. helyért:

Kiss Lenke KA - Radobasket Törökbálint 80-81

A színvonalas találkozó 3. negyede után 6 ponttal még az elsősorban Keszte S. (23/6 p., 8 lep.), Ozsvárt K. (21/12 p., 3 lep., 5 gp.) és Szarvas P. (10 p. - 12 mk. - 3 szl., 4 ea.) kosaraira alapozó hazaiak álltak jobban. A záró szakaszban azonban a Göbölös R. (21/12 p., 5 lep., 4 gp.)-Budai D. (12 p., 13 lep., 3 ea., 2-2 bl. és gp.)-Kurucz R. (10/6 p. 6 lep.) trió vezette törökbálinti együttes feljött, ledolgozta hátrányát és a végjátékban egy sikeres büntetővel a maga javára fordította a találkozót.

Radobasket Törökbálint - Kiss Lenke KA 61-72

A visszavágó minimális hazai előnyről indult. Az első félidőben gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő végén egy 7-0-s rohamal 5 pontos előnyt szerzett, és összesítésben 4 ponttal jobban állt a KLKA csapata. A 3. negyed derekán egy 11-2-vel fordított a Radobasket, amelyből egyedül a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Göbölös R. (27/6 p., 7 lep.) jutott 10 pont fölé . A negyed hajrájában fej-fej mellett haladtak a felek, a 4. negyed 2, összesítésben 1 pontos KLKA vezetésről indult. A záró szakaszt jobban bírták az egységes csapatmunkára, azon belül pedig Ozsvárt K. (14/6 p., 8 lep., 3 ea.), Szabó E. (12/12 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl., 9 gp.), Kozma R. (11/9 p.), Keszte S. (10-10 p. és lep., 4 bl.) és Herjeczki P. (10 p., 3 gp.) eredményességére építő vendégek, akik 3 és fél perccel a befejezés előtt 11 ponttal vezettek, és ezt az előnyt megtartották a mérkőzés végéig.

A párharc győztese: Kiss Lenke KA 152-142-vel.

DEAC - SzPA HSE 38-74

Minden negyedet megnyerve aratott Kocsis F. (21 p., 15 lep.) és Ecker V. (15/6 p., 4 ea.) ponterős játékával fölényes győzelmet a lepattanó harcot 58-30-cal "behúzó" SzPA, hazai részről egyedül Baczuk V. (16/6 p.) jutott 10 pont fölé,

A 25-30. helyért:

Kecskeméti KC - Szolnoki MÁV SE 91-71

A 32-14-re megnyert 2. negyednek, valamint Máté-Tóth E. (22/6 p., 11 lep., 3-3 ea. és gp.), Bagi E. (17/9 p., 4 gp.) és Lenkei C. (15/3 p., 11 lep.) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Kecskemét a nagyrészt Nemeskéri-Kutlán N. (14/6 p., 6 lep., 3 ea.), Kerekes J. (14 p., 6 lep., 5 ea.), Cseh M. (13 p., 3 lep.) és Márki L. (10/6 p., 3 lep., 4 ea.) találataira támaszkodó szolnokiakat.

A párharc nyertese: Kecskemét kettős győzelemmel.