Női Amatőr: Már a legjobb négy között a BEAC Újbuda, a Dávid Kornél KA és a BKG II
29
2024
2024. április 29.  |  10:30

Három negyeddöntő párharc már lezárult a női amatőr NB I-ben, és eldőlt, hogy a döntőbe jutásért a BEAC Újbuda a DKKA és a fehér csoport középmezőnyéből a legjobb négy közé jutó, idegenbeli 30 pontos sikere után odahaza 20 pontos vereséget szenvedve is továbblépő BKG II fog szerepelni. A negyedik negyeddöntős párharc, az NKA Pécs II - Sportdarázs mérkőzéseit a héten rendezik. A középmezőnyben egyetlen pont döntött a TF-MTK fiataljai javára a SzPA ellen.

Az 1-16. helyért:

NKA Universitas Pécs II - Zsíros Akadémia Kőbánya 71-55

A párharc első összecsapásán idegenben aratott 20 pont fölötti sikere után hazai környezetben kicsit lezserebben kezdtek a pécsiek, így a nyitó szakaszt 3 ponttal a főként Fodor L. (16 p. - 17 mk. -, 11 lep., 5 szl., 4 ea., 6 gp.) és Gallyas A. (11/3 p., 4 lep.) eredményességére építő kőbányai együttes vezetett. A második 10 percben "megrázták magukat" a hazaiak, akik a 22-6-ra megnyert 2. szakasznak, továbbá elsősorban Halmágyi K. (13/3 p., 3 lep.), Josepovits K. (10 p., 8 lep., 3 ea.) és Hőgye P. (10 p., 4 lep.) kosarainak köszönhetően biztosan győztek.

Továbbjutott: NKA II kettős győzelemmel.

Az 1-8. helyért:

Dávid Kornél KA - Vasas Akadémia 91-62

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban kosárlabdázva aratott Frindt N. (24/6 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl.), Laufer G. (20/9 p., 7 lep.), Papp L. (17 p., 8 lep.) és Varga S. (13 p. - 18 mk., 5 lep., 10 gp.) vezérletével fölényes győzelmet a DKKA a Kádár O. (17/3 p., 6 lep.)-Gelei K. (14/6 p., 3-3 lep. és ea.)-Salamon Zs. (11/3 p., 6 lep., 3 gp.)-Madár E. (11 p., 8 lep., 4 ea.) kvartett vezette Vasas ellen.

MAFC - BEAC Újbuda 75-84

Az első 3 negyedben az igen erős összetételben pályára lépő BEAC Juhász A. (21/3 p., 6-6 lep. és szl.), Zsámár L. (19/15 p., 7-7 lep. és ea., 4 szl., 6 gp.), Katona B. (12 p., 5 gp.), Tóth F. (11/3 p. - 13 mk. - 12 lep.) és Angyal B. (10/6 p. - 11 ml., 3-3 lep., szl. és ea., 4 gp.) vezérletével kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott a Szörényi L. (24/6 p., 3 ea.), Hercze Sz. (17/12 p.) és a tripladupla közelében járó Aradi Zs. (13 p., 15 lep., 7 ea., 9 gp.) jóvoltából a 4. negyedben a veresége mértékén "kozmetikázó" MAFC otthonában.

MTK-TFSE - BKG Príma Szigetszentmiklós II  48-78

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, továbbá elsősorban Vincze N. (23/12 p., 4 lep., 5 gp.), Gróf J. (19 p., 7 lep., 3 szl.), Bajzáth L. (12/6 p., 9 lep., 5 ea., 6 gp.) és Zsámár P. (11/3 p. - 14 mk., 5 lep., 3 szl., 4 gp.) kosarainak köszönhetően aratott fölényes győzelmet a BKG II az igazán jól a hazai részről egyedül 10 pont fölé jutó dr. Gróf T. (15/3 p. - 18 mk. - 6 lep.) vezetésével csak a 3. negyedben játszó MTK-TF otthonában.

BEAC Újbuda - MAFC 85-53

Minden negyedet megnyerve győzte le nagyrészt Gábor L. (19/6 p. 9 lep., 3-3 szl. és gp.), Milkovics R. (11/3 p. - 12 mk. - 3 ea., 4 gp.), Zsámár L. (10/6 p., 5 lep.) és Juhász A. (10 p., 8 lep., 5 gp.) eredményességére építve simán a BEAC az elsősorban Szörényi L. (10/3 p. - 12 mk. - 4 ea.) és dr. Varga B. (10 p. - 14 mk. - 14 lep., 3 ea.)  pontjaiban bízó MAFC csapatát.

A párharc nyertese: BEAC Újbuda kettős győzelemmel

BKG Szigetszentmiklós II - MTK-TFSE 59-79

Az idegenben aratott fölényes, 30 pontos sikere után jóval szorosabban alakult a visszavágó. Ezen  nyitó negyed után 4, a 3. etap után pedig 5 ponttal vezetett a nagyrészt Duka L. (25/9 p., 5 lep., 3 ea.), Bajzáth L. (11 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea., 7 gp.) és Gróf J. (11 p., 7 lep., 3 szl.)  pontjaiban bízó BKG II, amely a záró szakaszt teljesen "elengedte", így az MTK-TF Csoma P. (30/6 p., 5 szl.  6-6 gp. és ea.), Vígh B. (11/6 p., 9 lep.), Munkácsi A. (11/6 p., 3 ea., 9 gp.) és Horváth D. (11 p., 9 lep.) jóvoltából a végjátékban összesítésben 6 pontra csökkentette hátrányát, és a párharc esetleges megfordításának reményében próbálta faultokkal lassítani a játékidő múlását, de a hazaiak értékesítették a büntetőket, és végül bár összesítésben csak 10 pont különbséggel, de úgy jutottak tovább, hogy azért a 4 közé jutásukat egy pillanatig sem fenyegette. veszély.

A párharc végeredménye: 138-128 a BKG II javára.

Vasas Akadémia - Dávid Kornél KA 50-82

Hiába "adta" a mezőny legeredményesebb játékosát Kádár O. (18/3 p., 4 lep.) személyében a Vasas, a DKKA a hazai pályán aratott magabiztos győzelem után minden negyedet megnyerve a visszavágón is főként Laufer G. (17/6 p., 3-3 lep. és szl.), Drávecz B. (16 p., 11 lep., 3 gp.), Papp L. (14  p., 10 lep.), Frindt N. (11/3 p., 6 lep, 3 ea.) és Varga S, (10/3 p. - 13 mk. - 9 gp,)  jóvoltából biztosan nyert.

A párharc nyertese: DKKA kettős győzelemmel

A 9-16. helyért:

UNI Győr SzSE - Törekvés SE 81-60

A páros negyedekben eredményesebben, hatékonyabban játszva győzte le L. Molnárová 21/6 p., 15 lep., 3 szl.), a tripladuplától egyetlen gólpasszal elmaradó Chroméj H. (17 p., 10 lep., 4 szl., 5 ea,, 9 gp.), Baffy F. (13/6 p., 8 lep., 3 gp.) és Bánszegi B. (13 p., 11 lep., 4 ea,) vezérletével biztosan a Győr a főleg Darázsi D. (20/18 p., 6 lep., 4 szl.) és Dobos K. (15/6 p., 4 ea.) ponterősségében bízó Törekvés csapatát.

Nyíregyházi Kosársuli - Zsíros Akadémia Kőbánya 61-103

Minden negyedet megnyerve aratott Gallyas A.. (20/6 p., 5 szl.), Fodor L. (14 p., 7-7 lep. és gp., 4 szl., Tatár H. (14 p., 4 lep., 5-5 szl. és gp.), Tálas L. (04 p., 3 lep.), Pásztor A. (11 p., 3 lep., 6 gp.) és Bodnár N. (10 p., 3 lep.) jóvoltából fölényes győzelmet a Zsíros Akadémia a tartalékos összetételben elsősorban Karakó D. (28 p., 6-6 lep. és ea,. 3 szl.) és Farkasinszki O. (12 p., 10 lep., 4 ea., 6 gp.) kosaraira nyíregyháziak otthonában.

Ajka - ZTE NKK 84-68

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, hatékonyabb játékának, valamint nagyrészt az igen jó dobóformát kifogó Varga A. (27/24 p. - 8/12 tr. - 4 ea., 3 gp.), továbbá Shirian F. (21 p., 18 lep., 3 szl., 5 ea.), Farkas F. (10 p., 7 lep., 6 gp.) és Tóth T. (10 p., 5-5 lep. és bl.) kosarainak köszönhetően győzte le az Ajka a főleg Kovács G. (21/15 p. - 22 mk. -, 4-4 lep. és gp.), Jurkó N. (18/6 p. - 19 mk. - 10 lep.) és Óházy J. (18/3 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) ponterősségében bízó ZTE együttesét.

Mecsek PVSK U23 - DVTK U23 48-88

Az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva nyertek Vég-Dudás A. (22 p., 13 lep.), a mezőnyből hibátlanul dobó Tózer-Nemes B. (18/3 p. - 6/6 du., 1/1 tr. -, 3 gp.) és Oláh F. (13/9 p., 8 gp.) vezérletével kerek 40 ponttal a diósgyőri fiatalok, a nagyrészt Mayer D. (11/3 p., 7 ea., 4 gp.), Csiki H. (10/6 p. - 11 mk. - 3 gp.) és Sánta G. (10/6 p. - 11 mk.) találataira támaszkodó pécsiek otthonában.

Törekvés SE - UNI Győr SzSE 62-78

A 24-7-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább L. Molnárová (19/9 p., 8 lep., 3 szl.), Sághi K. (11/3 p., 4 lep., 3 ea.) és Küllős K. (10/3 p., 3 gp.) kosarainak köszönhetően nyerte meg a visszavágót is biztosan a győri együttes az ezúttal a Dobos K. (14/6 p., 3 ea.)-Mohos E. (13 p., 7 lep., 3 gp.)-Tánczos T. 12 p., 7 lep.) trió vezette Törekvés otthonában.

A párharc nyertese: Győr, kettős győzelemmel.

ZTE NKK - Ajka 85-74

Az idegenben összeszedett 16 pontos hátránya felét az első 10 percben ledolgozta na szinte kizárólag Kovács G. (29/15 p., 4 lep., 9 gp.), Horváth F. (15 p.),Jurkó N. (14 p. - 15 mk. - 9 lep.), Ács A. (10/9 p., 7-7 lep. és gp.) valamint Óházy J. (10/6 p., 4 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó ZTE. A visszavágó félidejében 6 pont volt az Ajka előny, amely azonban a 3. negyedben rendezte sorait és a Farkas F. (20 p., 3 lep., 6 gp,)-Tóth T. (16 p., 5 lep.)-Varga A. (15/15 p., 3 lep., 6 gp.) trió vezetésével összesítésben 10 pont fölé hizlalta az előnyét. A záró szakaszban ahogy a ZTE sikere a visszavágón, úgy az Ajka győzelme a párharcban sem forgott veszélyben.

A párharc végeredménye: 158-153 az Ajka javára.

A 17-24. helyért:

TFSE MTK U23 - SzPA HSE 72-64

A 24-14-re megnyert nyitó negyedre, továbbá nagyrészt Kelemen B. (29/12 p., 8 lep., 4 szl.), Dömötör P. (22/18 p., 6 lep., 3 ea., 7 lep.) és Takács E. (11/6 p. - 18 mk. - 5 ep., 4 ea., 7 gp.) eredményességére építve győzték le a TF-MTK fiataljai a nagyrészt Ecker V. (19 p.), Balsay A. (18/3 p. - 21 mk., 4-4 lep., szl. és gp.) és Opitz P. (10 p., 8 lep.) pontjaiban bízó SzPA csapatát.

ELTE Fortis - DEAC 75-49

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Kiss A. (15/3 p., 7 lep., 3 ea.), Benke A. (13/3 p., 5 lep., 3 szl.), Orosz Z. (11 p., 3-3 lep. és szl.) és Nagyi T. (10 p. - 11 mk. - 15 lep., 3-3 szl. és gp.) jóvoltából biztosan az ELTE Fortis a Gaál G. (14/3 p., 4 lep.)-Baczuk V. (10 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea.) kettős vezette debreceniek ellen.

Bajai NKK - PINKK Pécs 80-63

A pécsiek Zsilinszki L. (20/6 p. - 22 mk. - 10 lep.,  ea.), Borbás P. (17/3 p., 10 lep., 4 ea.) és Bátai E. (17 p., 10 lep., 4 ea.) ponterős játékával az első félidőben még tartották a lépést a Bajával, ám a szünet után már egyértelműen a nagyrészt Kucsora R. (18/6 p., 3 lep., 4-4 szl. és ea., 8 gp.), Szakony K. (15/3 p., 9 lep., 3 ea.), Tamás G. (13/6 p. - 20 mk., 8 lep., 3 gp.) és Scherer D. (11 p., 10 lep., 5 ea., 3 gp.) pontjaiban bízó hazai együttes akarata érvényesült.

PINKK Pécs - Bajai NKK 76-102

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzött Tamás G. (28/18 p., 6 lep., 3 gp.), Hlicz A. (19/15 p., 5.5 lep. és gp.), a tripladupla közelében járó Szakony K. (18/12 p., 14 lep., 10 gp.) és Scherer D. (15 p., 13 lep.) ponterős játékával biztosan és az 57-44-re megnyert lepattanózássaé a Baja a Borbás P. (22/2 p. - 23 mk. - 10 lep.)-Bátai E. (18 p., 7 lep.)-Horváth Zs. (12/6 p., 4 lep., 3 gp.)-Zsilinszki L. )12 p. - 19 mk. - 6 lep.) kvartett vezette PINKK otthonában.

A párharc nyertese: Baja kettős győzelemmel.

DEAC - ELTE Fortis 41-67

A 26 pontos Fortis diadallal végződő fővárosi összecsapás után a visszavágó szünetéig 5  pontot csökkentett tetemes hátrányán az a  DEAC, amelyből végül egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Baczuk V. (18/3 p., 4 lep., 3-3 gp. és ea.) jutott 10 pont fölé. A második félidőben viszont Nagyi T. (17 p., 19 lep., 5 szl., 3 gp.), Kiss A. (14/3 p., 4 szl.) és Orosz Z. (12/6 p., 19 lep., 3 szl.) eredményességére, no meg az 59-38-ra megnyert lepattanózásra építve egyértelműen az ELTE Fortis akarata érvényesült, amely idegenben is biztosan nyert.

A párharc nyertese: ELTE Fortis kettős győzelemmel

SzPA HSE - TFSE U23 60-53

Az első mérkőzésen 8 pontos előnyt szereztek a TF-MTK fiataljai, ám a visszavágó szünetében összesítésben 3 ponttal már az elsősorban Ecker V. (17 p., 4-4 lep. és ea.), Kiss-Balsay R.(13 p., 9 lep., 3 szl., 5 gp.) és Kocsis F. (10 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.) kosaraira alapozó SzPA csapata állt jobban. A 3. negyedben azonban Takács E. (21/9 p., 3 lep., 4 ea.) és Kelemen B. (14 p., 13 lep.) jóvoltából visszafordították a párharcot a maguk javára, sőt a hajrában a visszavágón is átvették a vezetést. A végjáték mégis igen izgalmasan alakult, hiszen az SzPA egy 8-0-lal összesítésben egyetlen pontra feljött, de a párharcot megfordítani nem tudta az SzPA.

A párharc végeredménye: 125-124 a TFSE-MTK U23 javára.

A 25-30. helyért:

Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 72-87

A hazaiak Nemeskéri-Kutlán N. (19 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp., 2 bl.), Márki L. (17(9 p., 9 lep., 7 ea.), Cseh M. (17 p., 13 lep.) és Kerekes I. (13/9 p., 4-4 lep. és ea.)  vezérletével 4. negyed derekáig tartották a lépést a kecskemétiekkel, de a Lenkei C. (18 p., 5 lep.)-Bagi E. (17/12 p., 3 gp.)-Polyák E. (17/3 p., 3-3 lep. és gp.).Nagy Zs. (11/6 p., 3 lep.)-D Smith (11 p., 4 lep., 3 szl.) "ötösfogat húzta"  vendégek jobban bírták a hajrát és végül 15 ponttal győztek.