Férfi NB I B: PVSK-Veolia - Újbuda MAFC párharc lesz az élvonalba jutásért
29
2024
2024. április 29.  |  09:30

Ami biztos: a 2024-25-ös évadban vagy Pécsnek, vagy pedig a fővárosnak két csapata szerepel majd a férfi élvonalban. Szombaton mindkét elődöntő párharc döntő, harmadik mérkőzése rendkívül hullámzó játékot, nagy rohamokat és leolvadásokat hozott, a két összecsapás végére a pályaelőnyt élvező együttese - a PVSK a Megyeri Tigrisekkel, a MAFC pedig a Cegléddel szemben - felőrölve ellenfele ellenállását győzött, így pécsi pályaelőny mellett PVSK-Veolia - Újbuda MAFC fináléra kerül sor az NB I B piros csoportjában - az NB I-be jutásért

Elődöntő:

Újbuda MAFC - Ceglédi KE   96-83

"Repülőrajtot" vett a MAFC, amely 20-4-re vezetett a nyitó negyed közepén. Ekkor rendezte sorait az első percekben elég megilletődött Cegléd, amely egy 11-3-mal 10 ponton belülre került. A 2. etap elején folytatta a felzárkózást a Csaba Gy. (25/15 p., 8 lep.), Velkey J. (15/9  p. - 17 mk. - 6-6 lep. és gp.), D. Herendic (11 p., 3 lep., 6 gp.), Kertész D. (10/6 p.) és Csorvási M. (10 p. - 11 mk. - 9 lep.) eredményességére építő Cegléd, amely a szakasz derekára 5 pontra csökkentette kezdeti tetemes hátrányát. A félidő hajrájában "sűrű triplazápor" mellett állandósult egy 5 és 10 pont közötti fővárosi vezetés. A félidő hajrája a hazai gárdáé volt, amely egy 15-8-cal szünetre ismét 10 pont fölötti előnyt szerzett.

Amíg a meccset a MAFC, a második félidőt a Cegléd kezdte ellentmondást nem tűrően, a szakasz derekára 4 pontos vendég vezetést jelentő 19-2-es ceglédi rohamhoz nem volt túl sok közük a hazaiaknak. Utána azonban "repesztettek" egy 11-0-t, és 3 pontos előnyről várhatták a 4. negyedet. A záró etapot 13-3-mal indítva a szakasz derekára újfent 10 pont fölötti előnyt épített föl a csapatként rendkívül egységes MAFC, amelyből nem kevesebb, mint 6 játékos - Buzás B. (15/6 p., 8 lep.), Katona B. (14/12 p., 4 lep., 6 gp.), A. Archibald (14/9 p., 4 lep.), Polgárdy Á. (12/3 p. - 13 mk. - 4 lep., 8 gp.), Pápai M. (12 p., 7 lep., 5 gp.) és Kovács L. (11/3 p., 3 lep., 4 gp.) is 10 pont fölé jutott és  ezzel eldöntötte a rendkívül hullámzó játékot hozó találkozót és megnyerve a párharcot bejutott a döntőbe.

A párharc végeredménye: 2-1 az Újbuda-MAFC javára.

PVSK Veolia - Phoenix MT Fót 97-83

A Fóton szerzett győzelem lendületével kezdve a Megyeri Tigrisek csapata szinte állva hagyta a görcsösen indító pécsi legénységet és a 6. perc elején Tichov D. (21/6 p., 3-3 lep. és ea.), Juhos L. (20//3 p., 14 lep., 6-6 bl. és gp.), J. Kinney (14/3 p., 5 lep., 6 gp.) és Szabó N. (10/3 p., 3 lep., 4 gp.) jóvoltából 15-2-re vezetett. Ezután talált magára az alapszakasz és a Hepp-kupa győztese, amely a negyed végére 5 pontra feljött, a 2. etap derekán pedig átvette a vezetést. Egy 8-2-vel reagáltak a fótiak, akik szünetben 4 ponttal vezettek. A téthez mérten kosarakban aránylag gazdag első félidőt szünet után felváltotta a harc, a küzdelem. A kőkemény harcban a 3. negyed derekán egyenlített, az etap végén pedig át is vette a vezetést a PVSK.

A záró derekáig nem eresztették egymást, hanem fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Ekkor előbb 4 ponttal megugrottak a vendégek, ám erre egy 10-0-lal felelve 6 pontos PVSK vezetéssel fordultak a hajrára a felek, a végjátékra pedig a bővebb kerettel rendelkező pécsi gárda,  amelyből hatan is - O., Micsovics (20/9 p., 11 lep., 5 ea., 7 gp.), Horti B. (15 p., 8 lep.), Mokánszki M. (12/6 p., 6 lep.), Németh A. (11/9 p.), Frank Á. (11/3 p., 6 lep., 3 szl.) és Bíró O. (10/3 p., 6 lep., 3 gp.) - kétszámjegyű pontot értek el - felőrölte ellenfele ellenállását, és bejutott a döntőbe.

A párharc végeredménye: 2-1 a PVSK Veolia javára

A 9-12. helyért:

MEAFC-Peka Bau - Jászberényi KSE 80-90

Szünetben 6 ponttal még Czirbus J. (25 p., 6 lep.), Lippai Sz. (15 p., 5 lep.) és Pintér D. (14/12 p., 9 lep.) jóvoltából a hazaiak vezettek, ám a vendégek a 30-20-ra megnyert 3. negyednek, továbbá jórészt J. Santiago (19/6 p., 3 szl., 4 ea., 5 gp.), Meleg K. (19/3 p., 12 lep.), Oroszi B. (17/9 p., 7 lep.), Dunai Z. (12 p., 5 lep.) és Boka-Magó Á. (11/3 p.. - 12 mk.. -  13 lep., 3 szl., 4-4 ea. és gp.) kosarainak köszönhetően fordítottak és idegenben győztek.

Az 5-8 helyért:

Agrofeed UNI Győr - Nagykőrösi Sólymok 99-73

16 pontos nagykőrösi előnyről indult a visszavágó, amelynek első negyedében erre 3 pontot még "rápakoltak" a Molnár B. (16/3 p., 5 lep., 3 ea.), Tóth B. (15/9 p., 6 lep., 3 gp.), Fehér P. (12/9 p. - 15 mk. - 5 lep, 3 gp.) és Kocsis A. (11/3 p., 4-4 lep., szl. ea. és gp.) kosaraira alapozó vendégek. A folytatásban azonban a Győr leginkább Kámán B. (22/12 p., 6-6 lep. és gp., 5 ea.), Bakon Cs. (13/9 p. - 14 mk -, 4-4 lep. és gp.), a mezőnyből hibátlanul célzó Garancz M. (13/6 p - 3/3 du., 2/2 tri. - 5 lep.) és Horváth Á. (11/6 p., 8 lep., 3 gp.) révén egyértelműen rákényszerítette akaratát ellenfelére, s már a 3. negyed végére megfordította a párharcot, s végül összesítésben 10 ponttal jobbnak bizonyult a Sólymok csapatánál.

A párharc végeredménye: 172-162 a Győr javára.

Eszterházy SC - NKA Universitas Pécs II 74-96

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Kazy B. (26/6 p., 5 lep.), Merkl B. (22/6 p.,3 lep., 5-5 ea. és gp.) és a hibátlanul dobó Kelemen B. (11 p., 6 lep.) eredményességére, no és a 39-21-re nyert lepattanózásra építve magabiztos győzelmet pécsi gárda a főként  a Gilszki E. (16/6 p., 3 lep.), Kerekes H. (11/9 p.), Rékasi B. (11/6 p.) és Szicsák B. (11/3 p., 3 lep.) találataira támaszkodó egriek otthonában.

A 13. helyért:

Pénzügyőr SE - Békéscsabai KK 70-48

A Varga Á. (16 p., 8 lep., 3 ea.)-Varga Z. (10/3 p. - 11 mk. - 4 lep.,, 5 ea.) kettős vezette vendég viharsarki gárda 3 negyeden át tartotta a lépést a Pénzügyőrrel. A 4. negyed 3 pontos hazai vezetésről indult. A záró szakasz közepére 10 pont fölé nőtt a különbség, a hajrára pedig nagy fölénybe került Pénzügyőr és végül Barócsi Á. (18 p., 16 lep., 4 szl, 3 gp.), Magda D. (13/9 p., 4-4 ea. és gp.), Kerkai Á. (13/3 p. - 15 mk. - 5-5 lep. és gp., 4 ea.) éa Nemes M. (10 p., 3 ea.) vezérletével egy 20 pont fölötti diadallal egyenlített a párharcban az ezúttal távolról igen gyengén (2/28, 7,14%) dobó Békéscsaba ellen.